Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tutaj nie ma co dywagowac nt koloru spręzyn. Mają być takie Steinel Normalien SZ 8010.20 x 032 32 i tylko na takich działa ten mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z siłownikami???? 635N ???

i propos firmy to w sklepie motoryz. zaproponowali mi siłowniki firmy Hart za 35zl/szt. twierdza ze to dobra firma (polska) i nie mieli jeszcze reklamacji? febi to prawie 2x tyle

a za 40zl/szt. firma maxgear i podobno ma jakiś zwalniacz ze przy końcu wysuwu lekko zwalnia żeby nie szarpało klapą. co wy na to???

jak myślicie miał ktoś styczność z ta firma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hart :facepalm: ja bym tego za darmo nie chciał. Wolałbym kupić używki jak to huwno.

W poprzednich autach popełniłem wielki błąd i kupiłem parę części tej firmy i nigdy w życiu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a febi raczej firma ok tylko febi nie ma chyba 630 tylko 650 o ile dobrze patrzyłem, i sprawa która mnie nurtuje jak mocno trzeba cisnąć żeby ręcznie zamknąć klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a febi raczej firma ok tylko febi nie ma chyba 630 tylko 650 o ile dobrze patrzyłem, i sprawa która mnie nurtuje jak mocno trzeba cisnąć żeby ręcznie zamknąć klapę?

Miroo są filmy podane na początku tego tematu i widać jak kolega zamyka i ile siły używa. na pewno będzie ciężej niż przy standardowych siłownika ale to chyba jasne ze względu na zwiększoną ilość "N" .

A z drugiej strony nie musi kłaść się na tej kalpie by się zamknęłą więc wydaje mi się że to kwestia przyzwyczajenia. Nie jest to aż tak droga inwestycja więc warto potestować. Jak ci się nie będzie podobał efekt na pewno znajdziesz chętnych którzy moda od ciebie odkupią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zdecyduje się na siłowniki 630 ma ktoś jakieś propozycje nowe ori trochę drogie używki nie wiadomo w jakim stanie będą dajcie jakieś propozycje co do 630Nm chyba że te febi 650 wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Allegro widziałem nowe 635 N za 30 PLN sztuka, no to wziąłem parę. To chyba nie drogo?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale firmy febi??? ja takie widzialem tylko za 75zl/szt

w tej cenie to tylko nonamy

aha mozecie sprawdzic od jakiej wysokosci zaczyna brac silownik???

bo jutro jade do zaprzyjaznionego sklepu i bede montowal roznej mocy silowniki (zeby wybadac, ktory bedzie ok) a nie mam sprezyn wiec nie wiem jak wysoko one podrzucaja klape

jesli ktos mogl by sprawdzic i tak jutro do 13 odpowiedziec bede wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeciwczylem temat z silownikami, ale w sedanie wydałem pare zl na rożne (hart, febi, polcar, krosno, ori używki i ori nówki, rożne N) i najlepiej otwieralo na nowych ori w zimę i w lecie bez szarpnieć, łagodnie. Używki ori były ok ale w zimę juz nie, z zamienników najlepsze były krosno. Uważajcie na tanie zamienniki bez ogranicznika, szarpią na końcu ostro i jebią gwinty. Na ori nowych z c6 było tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś sprawdzał te siłowniki (numery podane na forum) czy piszecie żeby pisać :/

właśnie wracam ze sklepu, wraz z właścicielem godzinę szukaliśmy, mierzyliśmy itp.

i żaden nie pasuje!!!! to znaczy pasują ale po zamknięciu klapy siłownik chowa się prawie cały nie zostawiając miejsca na sprężynę!!!!

jutro jeszcze ma dowieść jeden odpowiadający oryginalnemu 650N które zamontował harry (ale według programu ten numer to jest z audi A6 C6)

wiec proszę nie podawajcie numerów, bo ktoś wam powiedział czy tak wam się wydaje, napaliłem się na ten mod wiec czekam na konkretne „pomoce”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu krosno

Numer FA Krosno: 23210

Marka: AUDI Model: A6 Avant (4B,C5) Rocznik: 08/97-04/00

Odmiany: klapa bagażnika - kombi do nr podw 4B-Y-120000

Średnica tłoczyska: 8 mm Średnica cylindra: 18,5 mm

L max: 500 mm Skok: 190 mm Siła F1: 635 N

Mocowanie od strony tłoczyska: 9 Mocowanie od strony cylindra: 13

Numer oryginalny: 4B9827552A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milki widziales ten silownik, przymierzales go??? czy piszesz tylko z katalogu???

te silowniki od a6 c6 moga jedynie pasowac bo one sa ogolnie krotsze Lmax jest okolo 485mm no i maja 650N

inne od a6 c5 przejrzałem chyba z 10 rożnych modeli i kolejne 10 próbowaliśmy z innych aut dobrac za kazdym razem gdy L=500 suw 195 lub 205

to zamykaly sie na styk!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Allegro widziałem nowe 635 N za 30 PLN sztuka, no to wziąłem parę. To chyba nie drogo?!

Kupione przeze mnie to: NOWY SILOWNIK TELESKOP KLAPY AUDI A6 C5 AVANT (3714539122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i sprawdzę, czy się nadadzą>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
Dzisiaj na Allegro widziałem nowe 635 N za 30 PLN sztuka, no to wziąłem parę. To chyba nie drogo?!

Kupione przeze mnie to: NOWY SILOWNIK TELESKOP KLAPY AUDI A6 C5 AVANT (3714539122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i sprawdzę, czy się nadadzą>

będzie pasować bo ma 500 MM

Pany nie kupujcie zamienniki , ori w salonie drogo wychodzą najlepiej kupić ori używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Allegro widziałem nowe 635 N za 30 PLN sztuka, no to wziąłem parę. To chyba nie drogo?!

Kupione przeze mnie to: NOWY SILOWNIK TELESKOP KLAPY AUDI A6 C5 AVANT (3714539122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i sprawdzę, czy się nadadzą>

Wedlug tego co cherster121 pisze raczej nie bedzie miejsca na sprezynke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

jutro jak będzie jasno zrobię zdjęcia jak wygląda w boku przy zamkniętej klapie i ile jest miejsca jeszcze wolnego na sprężynę

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:08 ----------

Pany !!!!!!!!

Przepraszam za błąd , kolega chester121 poinformował mnie odnośnie siłowników że coś mu nie pasuje , zadzwoniłem do kolegi co mi sprzedawał i to są siłowniki jak twierdzi że to są a6 c6 , przepraszam najmocniej mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu KROSNO

Numer FA Krosno: 24520

Marka: AUDI

Model: A6 (4F5) Avant

Rocznik: 03/05-

Odmiany: klapa bagażnika - kombi

Średnica tłoczyska: 8 mm

Średnica cylindra: 18,5 mm

L max: 475 mm

Skok: 184 mm

Siła F1: 650 N

Mocowanie od strony tłoczyska: 7b

Mocowanie od strony cylindra: 13

Numer oryginalny: 4F9827552B, 4F9827552C

Mam nadzieje że to te.

Sprężyny zamówiłem w PENTA Polska Sp. z o.o. Kontakt z Facetem który bardzo szybko mówi więc jak będziecie dzwonić to dobrze trzeba się wsłuchać. Ale kontakt meilowy też może być. Zakupiłem 4 sztuki zielone i niebieskie do testów.

Harry upewnij się co do tych siłowników tak na 100000000000000000000000000000000000000000 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...