Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem dziś do firmy z Wrocka, czekam na info możliwe że będą mieli je od ręki. Jutro powinienem mieć odp. A co do slabosci sprężyny w zime może by założyć mocniejszą???

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

jakbym założył mocniejsze sprężyny to siłowniki praktycznie by nie pracowały więc trochę bez sensu , a po za tym na wiosnę trzeba by było wymienić na słabsze sprężyny więc jaki sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tu na sprawności przy minusowych temp ma głównie wpływ siłownik a nie sprężyna. Związane jest to z rozprężanim się gazu a stalowe sprężyny praktycznie nie zmieniaja swoich wlaściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno kodował otwieranie z kluczyka bo jak naciśniesz a nie otwiera się to musisz zakodować. Tylko jak narazie każdemu kto pisze w tym wątku się otwiera klapa z kluczyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
Wydaje mi się że tu na sprawności przy minusowych temp ma głównie wpływ siłownik a nie sprężyna. Związane jest to z rozprężanim się gazu a stalowe sprężyny praktycznie nie zmieniaja swoich wlaściwości.

jednak sprężyna , bo zauważyłem że ciężej odbija ale siłowniki dają rady tak jak wcześniej i jest bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie kodowania, aby klapa sie otwierała z pilota

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:57 ----------

to moze lepszym zestawem bedzie ciut mocniejsza sprezyna i siłownik 630N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tu na sprawności przy minusowych temp ma głównie wpływ siłownik a nie sprężyna. Związane jest to z rozprężanim się gazu a stalowe sprężyny praktycznie nie zmieniaja swoich wlaściwości.

jednak sprężyna , bo zauważyłem że ciężej odbija ale siłowniki dają rady tak jak wcześniej i jest bez zmian

Skoro to nie przejęzyczenie to luz. Ciekaw jestem tylko jakie zjawisko miało by tak sprawiać. Sprężyna to sprężyna. Choćby taka w zawieszeniu czy zima czy lato działa jednakowo a nawet jeśli nie to różnica jest pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o różnicę temperatur dla siłownika, jak wiadomo w niższych temp. gaz robi się luźniejszy i nie ma już takiej siły parcia na tłoczek czyli 635 Nm czy innej w standardzie. Na pewno kilka czy kilkadziesiąt niutów ucieka podczas ujemnych temperatur i siłownik może mieć problemy z podnoszeniem klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o różnicę temperatur dla siłownika, jak wiadomo w niższych temp. gaz robi się luźniejszy i nie ma już takiej siły parcia na tłoczek czyli 635 Nm czy innej w standardzie. Na pewno kilka czy kilkadziesiąt niutów ucieka podczas ujemnych temperatur i siłownik może mieć problemy z podnoszeniem klapy.

No i Tu się zgadzam w 100%. A tu chłopaki piszą o zmniejszonej efektywności sprężyny czyli rozumiem tej dokładanej by na początku pomóc siłownikowi a to już mi sie nie klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany jaka dlugosc suwu musi miec teleskop zeby to dobrze gralo niech ktos zmiezy. dzisiaj kupowalem i niestety mial chyba 195mm i nie chciala sie klapa zamknac bo sprezyna miala za malo miejsca. musze chyba kupic takie co maja 205mm z tego co doczytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany jaka dlugosc suwu musi miec teleskop zeby to dobrze gralo niech ktos zmiezy. dzisiaj kupowalem i niestety mial chyba 195mm i nie chciala sie klapa zamknac bo sprezyna miala za malo miejsca. musze chyba kupic takie co maja 205mm z tego co doczytalem

jakiegoś linka możesz podrzucić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowalem w necie tylko w motoryzacyjnym. jutro przejade sie chyba po febi z dluzszym teleskopem/suwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślę o tym patencie na otwieranie z pilota. Jak wygląda sprawa z zamykaniem klapy tzn trzeba mocno trzasnąć, żeby ścisnąć sprężynki i te mocniejsze siłowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pislalem do firmy penta polska i dostalem takiego maila: Witam,

Sprężyna SZ 8010.20 x 032 - cena brutto 1 szt. 9,50 zł

WARUNKI SPRZEDAŻY

Ceny: Brutto (zawierają podatek VAT w stawce 23%) , EXW Wrocław

Koszty dostawy :

wysyłka listem poleconym - 6,50 zł

wysyłka kurierem: 17,60 zł

Za pobraniem: 21,40

Czas dostawy: będą w połowie przyszłego tygodnia

​Ja sie bede decydowal na te sprezynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos panowie będzie organizaował zakup grupowy , sprezynki , oringi i podkładki, odrazu komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by cos mam od tej firmy sprezynki 4 szt. moge sprzedac po 9zl. niestety przy b5 za mocno moim zdaniem gnie klape

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłowniki a6 c5 zamienniki i numery OE

[TABLE=class: TDPojazd]

128528

QUINTON HAZELL

28327

FEBI BILSTEIN

4953PQ

STABILUS

4B5 827 552 G

AUDI

5705XK

STABILUS

871029248

TRISCAN

[/TABLE]

---------- Post dopisany at 17:42 ---------- Poprzedni post napisany at 17:41 ----------

650n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...