Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek chyba z chlodniczki oleju


musznik

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jak można dokładnie sprawdzić czy to ten oring który jest dość łatwy w wymianie czy ta uszczelka?Z uszczelką to już większy kłopot z wymiana prawda?

Pytam ponieważ także mam przeciek w okolicach chodniczki oleju ale nie mogę go zlokalizować tak mało miejsca tam jest

Wymień jedno i drugie i pozbędziesz się problemu na długi czas. Jedna robota wykonana do końca i spokój. Tak proponuję a zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie aby zlokalizować wyciek umyłem silnik i wyglądało jakby oring puszczał a gdy chciałem go wymienić to okazało się że rurka była spękana ze starości i to ona puszczała (i rozleciała się w rękach)

wymieniłem rurkę+oring i narazie sucho.

musisz umyć silnik w tej części i oblukać gdzie puszcza

a pamietasz ile płaciłeś za ą rurke??

aa dzwoniłem do aso oring 12.79zł a uszczelka ok pomiędzy blokiem silnika a Chłodnicką oleju ok 50zł

z jednego wycieku robią sie potencjalnie 3 części do wymiany przyjże sie lepiej co i jak, a stan tej rurki "fajki"da sie ocenić po odkręceniu filtra oleju?? wówczas bede miał lepszy widok czy to oring uszczelka czy fajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurkę-fajkę zdemontujesz bez wykręcania filtra.....luzujesz zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego aby zrobić więcej miejsca , popuszczasz opaskę na rurce-fajce ,wyjmujesz zawleczkę i wyciągasz rurkę.Wszystko od góry bez podnoszenia auta .

5min i masz wyjętą a robota prosta jak drut :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten oring w chlodniczce oleju ma uszy skierowane do środka na przeciw siebie taki dostalem w aso za 12.75


pierscien uszczelniajacy 038117070A???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodniczka oleju 1.8T w BFB jest chłodzona pasywnie? Czy przez płyn chłodniczy (aktywnie)? Pozdrawiam! 

 

P.S Z ciekawości wrodzonej pytam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam chyba podobny problem, bo też wszystko zalane w okolicy filtra oleju. Co ciekawe jakiś rok temu mechanik wymienił mi ten oring ( 038117070A). Na pierwszy montaż szedł z końcówką B, ale potem go chyba uprościli :D . Czytałem, że jest jeszcze uszczelka podstawy filtra oleju. Czy ją też od razu wymienić? Jakie ma numery dla BFB?
Pozdrawiam

 

oring.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko ta jedna Uszczelka

Druga jest na filtrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ta wyżej która łączy podstawę filtra oleju z silnikiem? Podobno jest przykręcona 3 śrubami (opis chyba z ANB). Znalazłem taki numer: 06A 115 441 J.

 

2uszczelka.JPG

Edytowane przez Lekoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...