Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana foteli i kanapy na skórę


regmac

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialbym wymienic w swojej a4 wnetrze na wersje skorzana. Do tej pory mam standardowe fotele z manualna regulacja, niepodgrzewane. Ostatnio pojawila sie mozliwosc zakupu kompletu siedzen od wersji s-line. Fotele z wysuwanym przodem, pompowana elektrycznie i podgrzewane (kanapa tez)

I teraz mam kilka pytan.

1) czy szyny (uchwyty) do foteli sa takie same i czy mozna najzwyczajniej wyjac stare, wlozyc nowe bez zadnych przerobek?

2) czy isnieje mozliwosc ze w moim audi poprowadzona jest wiazka pod ogrzewanie i pompowanie foteli??

Jesli ktos z Was juz przerabial ten temat prosze o info na co powinienem zwrocic uwage.

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chcialbym wymienic w swojej a4 wnetrze na wersje skorzana. Do tej pory mam standardowe fotele z manualna regulacja, niepodgrzewane. Ostatnio pojawila sie mozliwosc zakupu kompletu siedzen od wersji s-line. Fotele z wysuwanym przodem, pompowana elektrycznie i podgrzewane (kanapa tez)

I teraz mam kilka pytan.

1) czy szyny (uchwyty) do foteli sa takie same i czy mozna najzwyczajniej wyjac stare, wlozyc nowe bez zadnych przerobek?

2) czy isnieje mozliwosc ze w moim audi poprowadzona jest wiazka pod ogrzewanie i pompowanie foteli??

Jesli ktos z Was juz przerabial ten temat prosze o info na co powinienem zwrocic uwage.

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

maciek

1. tak wsio pasuje

2. tak możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem wszystko gra, bezproblemowy montaż, podłączenia wiązki też :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie pasować , jedyny problem jeśli będzie to z sedana do avanta to mocowanie rolety. Możesz przełożyć tylną ścianę kanapy ale raczej sam nie dasz rady lub po prostu włożyć roletę w zagłębienia w bagażniku, ja tak mam i nie wypada. Jeśli chodzi o wiązkę to niestety u mnie była tylko do samej poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie mam na oku zwykła tapicerkę skórzaną od sedana. Mam nadzieję że uda się ją zaadoptować do mojego Avanta. Mam jednak dużą zagwostkę. Otóż tapicerka którą ja chcę kupić ma sterowanie elektryczne foteli. Ja mam fotele manualne.

1) Czy uda się je bez problemów podłączyć?

2) Czy trzeba je jakoś aktywować w komputerze??

Czy ktoś z Was przerabiał ten temat i może podać namiary na siebie??

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regmac Ale Ty chcesz wymienić samą tapicerkę czy całe fotele?

Ja wymieniałem samą tapicerkę. Z foteli skórzanych s-line na fotele materiałowe s-line. Urobiłem się po pachy ale wyszło super. Nie trzeba nic pruć, wszsytko jest łączone na specjalne zatrzaski.

Efekt super:

IMG_8652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce wymienic cale fotele i kanape. Kupuje caly skórzany komplet, wyciagam moje tapicerowane i wkladam kupione skórzane[br]Dopisany: 09 Październik 2008, 20:19_________________________________________________Ponawiam zapytanie. Otóż tapicerka którą ja chcę kupić ma sterowanie elektryczne foteli. Ja mam fotele manualne.

1) Czy uda się je bez problemów podłączyć? (trzeba ciągnąć wiązki?)

2) Czy trzeba je jakoś aktywować w komputerze??

Czy ktoś z Was przerabiał ten temat i może podać namiary na siebie??

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania fotelami (zmiana pozycji) wymagane jest tylko napięcie 12V które na pewno masz w kostce pod fotelami.

Problem pojawia się przy sterowaniu ogrzewaniem, które załączane jest z konsoli. Ale rozumiem, że pytasz tylko o ustawianie pozycji. W takim razie będą pasowały Plug & Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli fotele z avanta będą pasowały do Sedana? a tył jak mam nieskładana fotele-da się założyć z kombi-chyba nie? tej ścianki między kabiną a bagażnikiem też się chyba nie ruszy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat.

przymierzam sie do wymiany tapicerki na skórzaną.mam sedana z nierozkładaną tylną kanapą.Pytanie , czy podejdzie do mnie tylna kanapa od kombi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam problem z mocowaniem takich skórzanych elektrycznych foteli... One są przykrecane do podłogi ja takie wypusty mam z otworami ale tam nie ma gwintu ani nakretek od spodu... Jak to zamontowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Troche odgrzeje temat :wink4: Otóż wymienilem najzwyklejsze materialowe fotele na skore z podrzewaniem i pompowaniem ledzwi i mam takie pytanie: Pod siedzeniem mam tylko 2 wejscia na 2 piny zolty(chyba poduszka) i czerwony - zasilanie a w fotelu sa jeszcze 2 - zielony podgrzewanie i to trzeba sie podpiac do klimatronika z ta funkcja... i jest jeszcze 1 (prawdopodobie szary) - chyba od pompowania? :co: Gdzie sie trzeba podpiac z tym pinem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...