Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kanał 49 i 51 na climatroniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co dokładnie pokazują w/w kanały. Co forum to inna teoria... Chodzi dokładnie o diagnozę mojego AFNa. Na starcie(6,5stopnia na zewnatrz) na 49 jest 30 stopni na 51-10. Następnie temp się wyrownują, po ok 4km na obu kanałach mam 68 stopni. Później 49 się zatrzymuje na 70-80 natomiast 51 pokazuje 90. Czy do wymiany jest czujnik czy termostat?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

na kanale 51 jak juz osiagnie 90 to sie nie zmienia, natomiast na 49 pokazuje temp. płynu i sie zmienia 89-94 ale to w zaleznosci jak jezdzisz, a jak na 49 pokazuje ci 80 to termostat, sprawdz czy masz ciepły płyn w zbiorniczku po dłuższej jezdzie

---------- Post dopisany at 15:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:25 ----------

a jaka masz temp. na liczniku jak na 49kanale masz 80?

Opublikowano

Z tego co wiem to

Kanał 49 pokazuję temp.cieczy chłodzącej i nie pokazuje innej wartość poniżej 30`Celsjusza(jedynie równe lub większe)

Kanał 51 pokazuję temp. silnika.

Pomiędzy tymi dwoma nie powinno być różnicy powyżej 7`Celsjusza.

Pytanie do Ciebie jakie masz wskazania na desce rozdzielczej??czujnik można sprawdzić przez omomierz,nie pamiętam dokładnie ile powinien mieć,trzeba szukajke uruchomić pisane było już o tym temacie :)

Opublikowano
  • Autor

Na liczniku max 80. Generalnie licznik i 49 pokazują to samo.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Obstawiałbym termostat ale czujnik też warto sprawdzić przy okazji :)

Opublikowano
  • Autor

Czyli bez sprawdzenia czujnika się nie obejdzie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

jezeli max 80 ci pokazuje nawet po ostrej jezdzie to termostat

Opublikowano
Czyli bez sprawdzenia czujnika się nie obejdzie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Według mnie to tak jak kolega pisał termostat.Nie chce Ci mącić w głowie :)

Opublikowano
  • Autor

Ok. Obadam profilaktycznie czujnik. A co do termostatu to rozumiem, że śmiało brać behr'a?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

proponuje termostat z aso

Opublikowano
  • Autor

Jak co drugi... ;) czytając opinie o wahlerach i o termostatach z aso doszedłem do wniosku ze różnią się tylko cena. Jednemu padnie ten, drugiemu tamten... Swoją drogą czy w aso to nie są termostaty behr'a ?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

jak niechcesz uczyc sie na błedach innych to nie kupuj w aso, a jak chcesz mieć dobrze i spokój na długi czas to bierz w aso i wyjdzie w sumie taniej, twoja decyzja

Opublikowano

Na temat kanału 51 to juz nie jedna dyskusja była

A dlatego ze wystarczy po nocy postoju np włączyć zapłon sam bez motoru i włączyć kanał 51 i zobaczycie jak wskazanie idzie do góry i zatrzymuje się na 90 mimo ze silnik zimny bo nie odpalany wogole

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:45 ----------

Dla mnie to wskazanie z d*py i tyle , 49 pokazuje to co na liczniku , a do autora termostat zmieniaj i bierz z aso

Opublikowano
  • Autor

Może 51 pokazuje jaka powinna być temperatura ? Wtedy można by diagnozować uszkodzenie np. termostatu. Co do aso to mam jedno pytanie, dlaczego?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

bierz wahlera dobry jest a po co przeplacac..

---------- Post dopisany at 03:34 ---------- Poprzedni post napisany at 03:32 ----------

tylko nie 85st. a 87st.

---------- Post dopisany at 03:36 ---------- Poprzedni post napisany at 03:34 ----------

zreszta dla swietego spokoju ja bym wymienil tez czujnik..nie duze pieniadze a co nowe to nowe

Opublikowano

z doswiadczenia pierdziele calego walhera. 4 termostat juz mam z walhera i kolejny jest zje...Caly czas 79st i ani grama wiecej nawet przy palowaniu. Czujniki temperatury wymienilem juz 3 razy i na kazdym to samo. Zaluje ze od razu do aso po ori nie pojechalem.

Opublikowano
  • Autor

Ok. Jeszcze jedno pytanie. Przy okazji wymiany termostatu będę wymieniał płyn. Czy 1.5L koncentratu g12 febi wystarczy czy lepiej zaopatrzyć się w 2 butle (3L)?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Dzięki.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

zmieniłem na Wahlera pochodził tydzień. W ASO sprzedają Behr'a. ja kupowałem na allegro za niecałe 4 dyszki i juz 2 lata śmiga spoko

coś takiego TERMOSTAT BEHR AUDI SEAT SKODA VW FORD TDI (3691376378) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.