Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanał 49 i 51 na climatroniku


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO sprzedają behra? a u wojcika w szczecinie tez go maja i chca za niego 40 zł a w serwisie audi 125 czym sie różnią??? Ktos wie

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kanału 51 to juz nie jedna dyskusja była

A dlatego ze wystarczy po nocy postoju np włączyć zapłon sam bez motoru i włączyć kanał 51 i zobaczycie jak wskazanie idzie do góry i zatrzymuje się na 90 mimo ze silnik zimny bo nie odpalany wogole

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:45 ----------

Dla mnie to wskazanie z d*py i tyle , 49 pokazuje to co na liczniku , a do autora termostat zmieniaj i bierz z aso

no to jest zagadka lasu...też to kiedyś sprawdziłem....dlaczego tak się dzieje to nawet mechanik z aso nie potrafił odpowiedzieć.......

też termostat bym zmieniał :wink: ....tym bardziej ,że skoro nie zaobserwowałeś wahań temperatury na liczniku to bym omijał czujnik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kanal 49 nie pokazuje akurat tego co na klimatroniku, bo jak mialem padniety termostat to mialem temp. na blacie 90, a na K49 84-87, po wymianie termostatu, nadal na blacie 90 (taka jego rola :decayed:) a na K49 98-99oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat kanał 49 pokazuje dokładnie to samo co na blacie

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat się rozhulał to co myślicie o termostacie gates??

Zamontowałem w szaraku z ADR'em pod maską, mój ojciec który nim jeździ (i on kupował termostat) narzeka że bardzo długo mu się silnik grzeje więc będę musiał to sprawdzić w jakiś dzień :facepalm:

Nie mówię że są złe (dopóki go nie sprawdzę) ale potraktował bym taki sygnał jako żółtą lampkę ostrzegawczą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat się rozhulał to co myślicie o termostacie gates??

roznica cenowa oryginalnego termostatu w ASO a jakimis zamiennikami nie jest duza, a wiekszosc na forum poleca ori z ASO termostat, sam sie tym zasugerowalem i takowy kupilem. Nie mam powodow do narzekan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35pln za behr'a w sklepie a 130pln za teoretycznie też behr'a w aso to moim zdaniem duża roznica. Czytając opinie za i przeciw doszedłem do wniosku, że muszę się sam przekonać i później ewentualnie mieć pretensje do siebie samego ;)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odczytu temperatury zaglądamy na kanał 49.

Kanał 51 będzie pokazywał temperaturę nawet po odłączeniu czujnika temperatury. Odpowiada za sterowanie prędkością obrotową wiatraka nadmuchu ogrzewania. Ciekawostką jest fakt że czasami występuje taka sytuacja:

uruchamiam zimny silnik np. po nocy, climatronic na auto, siła nadmuch bardzo szybko rośnie do 4-5 kresek przy nastawie na 22C. Na kanale 49 temp. 32C natomiast na kanale 51 90C:shock3:

Wystarczy wyłączyc silnik i ponownie uruchomić i nadmuch "czeka" na nagrzanie silnika, na kanale 49 33C natomiast na kanale 51 35C i powoli rośnie. To jest prawidłowa reakcja.

Nie wiem co jest powodem że czasami na zimnym silniku na kanale 51 bardzo szybko widnieje 90C i tym samym climatronic próbuje ogrzać wnętrze myśląc że silnik osiągnął temperature. Gdzieś kiedyś czytałem o takich objawach i rozwiązania zagadki nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam na kanale 49 cały czas zero a na kanale 51 rośnie do 90 stopni. co prawda kanał 51sprawdzalem podczas jazdy itd. Problem mam z grzaniem w środku auta. pisalem juz w kilku wątkach. mam termostat wahlera i od samego poczatku są własnie jaja z grzaniem w srodku auta. Powiedzcie prosze odrazu od czego jest ten kanał 49 . czy to czujnik temp płynu chłodzącego ? orientujecie się gdzie go szukac w 2.6 abc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego z tego co pamietam to chyba do rocznika 96 temperature płynu sprawdza sie na kanale 51, a późniejsze na kanale 49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz problem z ogrzewaniem to weż przepłukaj nagrzewnice jakim srodkiem do płukania ja tak zrobiłem i ogrzewanie wróciło chociaż miałem węże od niej gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być prawidłowa temperatura na kanale 49 climatronika? U mnie podczas jazdy jest 86-87st. a gdy włączone jest ogrzewanie to 82-84st. Czy tak jest prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89-91 stopni mniej to juz pewnie termostat do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem auto to temperaturę na klimatroniku sprawdzałem na kanale 49 . dwa miechy temu zmieniałem aku i po odlaczeniu na kanale 49 pokazuje same zera a na 51 . normalna temperaturę czyle to samo co na zegarach o co to chodzi? czemu się przelaczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89-91 stopni mniej to juz pewnie termostat do wymiany :)

Przy jakiej temperaturze otwiera się termostat? I lepiej jak jest otwarty czy nie, przy rozgrzanym silniku? Jak powinno być prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal dzięki, właśnie o coś takiego mi chodziło.

---------- Post dopisany at 15:47 ---------- Poprzedni post napisany at 15:46 ----------

Dzisiaj zbadałem sprawę. Podczas jazdy szybko łapie temperaturę, na climatroniku wskazuje 84-86st. i tak się generalnie utrzymuje. Na blacie pokazuje wtedy 90st. Gdy zatrzymam samochód to przy włączonym ogrzewaniu temperatura zaczyna powoli spadać i tak potrafi po 15 minutach spaść do 70st. Potem ruszam i momentalnie wraca na 85-86st. Czy to normalne? czy termostat się już nie domyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja występuje jak jest większy mróz, przy obecnych temperaturach jak już nagrzeje się do 86st. to już poniżej 80st. nie spada mimo dłuższego postoju i włączonego ogrzewania. Termostat zakładałem 3 lata temu Wahlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem termostat na mahle. Właściwie mahle i behr to jedno i to samo. Różnica między mahle a oryginałem z ASO to brak jedynie przetłoczenia VW/oooo. Reszta identyczna. Grzeje się od ok 60 stopni do 90 w 10min na biegu jałowym. Za termostat zapłaciłem 30pln (39 z przesyłką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...