Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanał 49 i 51 na climatroniku


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak często przekładacie termostaty to może ktoś mi powie gdzie założyć oring uszczelniający między blok a termostat czy pomiędzy termostat a ten czarny kruciec,bo i tak pasuje i tak

Oring miedzy termostat a czarny kruciec oczywiscie i zeby łatwo bylo wslasasz termostat potem oring i dzieki temu termostat ci nie wypadnie ja dopiero przy trzecim oringu doszedłem do tego

Wysłane z mojego kalkulatora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak założony że po wyjęciu krućca z termostatem oring został w bloku ale miałem obawy co do tego i już nowy term. mam złożony poprawnie .Choć różnicy w czasie nagrzewania nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi panowie jakie wy macie temperatury na klimatroniku? i od ilu do ilu wam się wacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak do ok 80 stopni kanł 49 idzie równo ze wskazaniami w liczniku , i tu kanał 49 zatrzymuje się na 80 a wskaźnik w zegarach osiąga 90 i po chwili obie temperatury się wyrównują na ok 90 ,nie mówię że tak musi być ale ja tak mam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi panowie jakie wy macie temperatury na klimatroniku? i od ilu do ilu wam się wacha.

Wskazanie na climatroniku i na blacie jednakowe, 86-90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na blacie 90 a na klimatroniku 49 pomiędzy 95-99 wszystko wymienione i odpowietrzone silnik ADR czy jeszcze ktos tak ma

Wysłane z mojego kalkulatora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak do ok 80 stopni kanł 49 idzie równo ze wskazaniami w liczniku , i tu kanał 49 zatrzymuje się na 80 a wskaźnik w zegarach osiąga 90 i po chwili obie temperatury się wyrównują na ok 90 ,nie mówię że tak musi być ale ja tak mam :wink:

Mam dokładnie tak samo ;/ do 70*C to nawet 49 kanał idzie szybciej ciut od 51...

Przy stałych prędkościach ~170km/h temp na troniku rośnie do 94-95..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie skoro kanal 049 jest od temperatury plynu chlodniczego a 51 od temperatury silnika to jaka powinna byc prawidlowa temperatura silnika na kanale 51 bo u mnie jest od 88 do 99C a na kanale 49 jest 00. tak musi byc?

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

w google niektorzy pisza ze kanal 51 to temperatura nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie skoro kanal 049 jest od temperatury plynu chlodniczego a 51 od temperatury silnika to jaka powinna byc prawidlowa temperatura silnika na kanale 51 bo u mnie jest od 88 do 99C a na kanale 49 jest 00. tak musi byc?

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

w google niektorzy pisza ze kanal 51 to temperatura nagrzewnicy

Jeżeli kanał 49 pokazuje ci 0 to masz czujnik do wymiany ten 4 pinowy niestety ori 157 zł :(

Ale jak kupisz go w skodzie to zapłacisz około 90 zł szkoda ze ja tego nie wiedzialem:(

Rafal nie kombinuj jedz do mechanika moze ci jedynie nie styka za wymianę zapłacisz 20-30 zł szkoda czasu zeby samemu sie z tym bujac za zimno jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie sugerowac sie tymi wskazaniami kanalu 51??? wie ktos od czego on jest bo widze ze co forum to inna opcja

---------- Post dopisany at 19:31 ---------- Poprzedni post napisany at 19:29 ----------

Nie jest tak zimno ostatnio w te mrozy w firmowce pasek altka na dworze wymienialem przy -12 i dalo sie hehe . jutro czujnik wyciagne i sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie sugerowac sie tymi wskazaniami kanalu 51??? wie ktos od czego on jest bo widze ze co forum to inna opcja

U mnie po wymianie dosłownie juz chyba wszystkiego kanał 51 zawsze pokazuje około 3 stopni wiecej az do 85 stopni potem kanał 51 wskazuje 90 i ani grama wiecej. A kanał 49 chwile pozniej dobija do 90 i ja blacie tez 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego w twoim roczniku temperatura chłodziwa jest na kanale 51. W wersjach z nowym klimatronem jest na 49 kanale

panowie skoro kanal 049 jest od temperatury plynu chlodniczego a 51 od temperatury silnika to jaka powinna byc prawidlowa temperatura silnika na kanale 51 bo u mnie jest od 88 do 99C a na kanale 49 jest 00. tak musi byc?

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

w google niektorzy pisza ze kanal 51 to temperatura nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz? dopóki aku mie zmieniałem to temp pokazywalo na kanale 49 po zmianie aku pokazuje na 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie jest tak ze na zimnym silniku kanal 49 pokazuje 49stopni

i zaczyna sie podnosic jak silnik rzeczywiscie osiagnie te 49 stopni.

słyszałem ze kanal 49 powinien pokazywac rzeczywista temp płynu chłodzacego

wiec dlaczego pokazuje na zimnym silniku 49 stopni??

dzis podmieniłem czujnik i to samo- zimny silnik i na 49 kanale 49 stopni.

rozumie ktoś coś z tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie skoro kanal 049 jest od temperatury plynu chlodniczego a 51 od temperatury silnika to jaka powinna byc prawidlowa temperatura silnika na kanale 51 bo u mnie jest od 88 do 99C a na kanale 49 jest 00. tak musi byc?

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

w google niektorzy pisza ze kanal 51 to temperatura nagrzewnicy

Jeżeli kanał 49 pokazuje ci 0 to masz czujnik do wymiany ten 4 pinowy niestety ori 157 zł :(

Ale jak kupisz go w skodzie to zapłacisz około 90 zł szkoda ze ja tego nie wiedzialem:(

Rafal nie kombinuj jedz do mechanika moze ci jedynie nie styka za wymianę zapłacisz 20-30 zł szkoda czasu zeby samemu sie z tym bujac za zimno jest

tem czujnik w aso coś koło 110 pln stoi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena czujnikow a ASO dla mnie nie robi roznicy czy to 150 czy tez 110 zł. chce sie dowiedziec dokladnie czemu u mnie po zmianie aku temperatura z kanalu 49 przeskoczyla na 51???

prezesik1977
A u mnie na blacie 90 a na klimatroniku 49 pomiędzy 95-99 wszystko wymienione i odpowietrzone silnik ADR czy jeszcze ktos tak ma

ogarnełes sprawe tej wysokiej temperatury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wymianie termostatu, temperatura na kanale 49 przy jeździe autostradowej 170 km/h 87-88 stopni, temperatura otoczenia 2,5 stopnia. Kanał 51 równe 90.

Dziwne tylko że czasami mam 60 stopni na kanale 49 a na 51 już jest 90. Wtf ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanal 51 pokazuje temp oleju, a olej zawsze szybciej sie nagrzeje bo nie idzie przez zadna chlodnice czy nagrzewnice jak plyn chlodzacy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena czujnikow a ASO dla mnie nie robi roznicy czy to 150 czy tez 110 zł. chce sie dowiedziec dokladnie czemu u mnie po zmianie aku temperatura z kanalu 49 przeskoczyla na 51???
prezesik1977
A u mnie na blacie 90 a na klimatroniku 49 pomiędzy 95-99 wszystko wymienione i odpowietrzone silnik ADR czy jeszcze ktos tak ma

ogarnełes sprawe tej wysokiej temperatury??

Tak zmiana termostatu na taki co otwiera sie przy 78 a nie 87'stopniach i z tEmp jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...