Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanał 49 i 51 na climatroniku


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

a jest taki wogole 78C??

Mechanik mi kupował na pewno nie jest od audi tylko od innego auta dobierał w sklepie zeby pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy był wadliwy ale wiem jedne i ten ori i ten z ASO był na 87 stopnie i auto sie przegrzewalo a teraz jest ok przy innym termostacie. Jak sprawdzałem ori z ASO z takim za 40 zł oba na 87 stopni to ten z ASO otwierał sie pozniej .

Mam juz teraz 4 termostaty w tum jeden wyjęty z auta ori drugi ori z ASO i 3 jakis za 40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanal 51 pokazuje temp oleju, a olej zawsze szybciej sie nagrzeje bo nie idzie przez zadna chlodnice czy nagrzewnice jak plyn chlodzacy:wink:

Nie prawda, kanał 51 nie ma nic wspólnego z czujnikiem i temperaturą oleju. Jak byś miał pełnego fisa i zegar z temperatura oleju to bys zobaczył że olej nagrzewa się znacznie wolniej od płynu i to niezależnie od pory roku, natomiast w lato przy szybkiej jeździe potrafi się nagrzać do dużo wyższych temperatur niż płyn:wink:

Temperatura płynu chłodniczego na kanale 51 występuje w pierwszym modelu klimatronika tj. rocznik 95-96, natomiast od któregoś tam miesiąca 96r jest juz na kanale 49 do klimatronika poliftowego włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanal 51 pokazuje temp oleju, a olej zawsze szybciej sie nagrzeje bo nie idzie przez zadna chlodnice czy nagrzewnice jak plyn chlodzacy:wink:

Nie prawda, kanał 51 nie ma nic wspólnego z czujnikiem i temperaturą oleju. Jak byś miał pełnego fisa i zegar z temperatura oleju to bys zobaczył że olej nagrzewa się znacznie wolniej od płynu i to niezależnie od pory roku, natomiast w lato przy szybkiej jeździe potrafi się nagrzać do dużo wyższych temperatur niż płyn:wink:

Temperatura płynu chłodniczego na kanale 51 występuje w pierwszym modelu klimatronika tj. rocznik 95-96, natomiast od któregoś tam miesiąca 96r jest juz na kanale 49 do klimatronika poliftowego włącznie.

no własnie ale od ktorego miesiaca 96 roku temp plynu jest na kanale 49??

i jesli we wczesnych modelach temp plynu jest na kanale 51 to co wtedy jest na kanale 49??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od którego, ale widziałem a4 z 95r i miała na 49 kanale wartość zero, natomiast mój znajomy ma z 96r i ma na kanale 49 temperaturę płynu. 51 kanał w nowszych klimatronikach odpowiada za sterowanie ogrzewaniem i siłą nadmuchu. Dokładnie chodzi o to by podczas dużego mrozu wentylator ogrzewania zaczął przyśpieszac dopiero po wzroście temperatury silnika powyżej ok 55 stopni i pracował już w normalnym trybie jak by silnik był nagrzany do 90stopni mimo że faktycznie ma mniej np 75 stopni. Mniej więcej tak to działa.

Jest to moje zdanie, wynika z moich obserwacji i nie każdy musi się z tym zgadzać:decayed: ale jest bardzo prawdopodobne że tak właśnie jest:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy co innego mowi o tych kanalach 49 i 51, juz nie wiadomo kogo słuchac:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy co innego mowi o tych kanalach 49 i 51, juz nie wiadomo kogo słuchac:whistling:

Najlepiej samemu poobserwować kanał 49 i 51 od momentu odpalenia zimnego silnika do rozgrzania i spokojnie można dojść do sensownych wniosków:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie do tej pory temperatura byla na kanale 49 do czasu jak wyjełem aku z auta poznij na kanale 49 sa same zera a na 51 pokazuje temp to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz auto przed 1 liftem to kanał 51 jest temperaturą cieczy silnika. Wątek nic nie wnosi, proponuję zakończyć tą nie mającą końca dyskusję

Poczytaj sobie to:

Drukuj stronę - Kody klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flex78 ty tej dyskusji nie zaczełes i napewno nie bedziesz decydował o jej zakączeniu. :wink: juz pisalem to trzeci raz mam auto z 95 i od poczatku mojego posiadania tego auta temp byla na kanale 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na szczęśliwe "zakączenie" tej dyskusji (-:

flex78 ty tej dyskusji nie zaczełes i napewno nie bedziesz decydował o jej zakączeniu. :wink: juz pisalem to trzeci raz mam auto z 95 i od poczatku mojego posiadania tego auta temp byla na kanale 49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flex78 ty tej dyskusji nie zaczełes i na pewno nie będziesz decydował o jej zakączeniu. :wink: juz pisalem to trzeci raz mam auto z 95 i od poczatku mojego posiadania tego auta temp byla na kanale 49

Pamiętasz może ile miałeś dostępnych kanałów w trybie serwisowym klimatronika przed odpięciem aku a ile masz obecnie jak temperatura przeskoczyła na kanał 51 ? Jedyne logiczne wytłumaczenie to widzę takie że klimatronik zmienił kodowanie lub powrócił do innych ustawień o ile to możliwe prze odpięcie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz tez prawda sprawdze poznij ile mam teraz kanalow bo przedtem mialem niecale 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flex78 ty tej dyskusji nie zaczełes i napewno nie bedziesz decydował o jej zakączeniu. :wink: juz pisalem to trzeci raz mam auto z 95 i od poczatku mojego posiadania tego auta temp byla na kanale 49

jak klimatronik z wypukłymi przyciskami od temperatury to kanał 49 a jak z wklęsłymi to kanał 51.

Może to ktoś zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...