Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przetarcia tapicerki fotela


VesslaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko w tym konkretnym przypadku jak na zdjęciu poniżej.

Po jakim czasie ( bardziej chyba przebiegu ) występują takie przetarcia tapicerki fotela sportowego kierowcy? O czym to może świadczyć ?

fotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock3:

Pewnie jakas bycza osoba jezdziła autkiem i takie sa skutki

U mnie sasiad w B5 1997 ma taki fotel przebieg 300 tys. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od przebiegu a od wielu innych czynników.

Materiału,częstości wsiadania i wysiadania i jego sposobu.

Widocznie jakaś gruba świnia była i tyłkiem darła materiał jak sadzała swoje 4 litery.:grin:

Możesz natłuc i 300 tyś jeżdżąc po Europie a środek będzie jak nówka.

EDIT. WRC mnie wyprzedził z wypowiedzią.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczki akurat dosyć szybko się wycierają. U mnie przy 40k przebiegu skóra też już jest lekko przetarta. Słyszałem, że to standard. Byc może zużycie zależy dodatkowo od ustawienia fotela i gabarytów kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam taką tapicerkę na oba przednie fotele siedziska i oparcie stan idealny samochód miał przejechane 45tkm teraz założyłem sobie skórki. jak jesteś zainteresowany to pisz na priva

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo samochód ma lekko ponad 100 tyś km przebiegu - i nie wiem czy tak winno być :)

Pierwszy raz coś takiego widzę aby przy 100 tyś tak wyglądał fotel a pracuję przy autach ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel nie wygląda na wygnieciony od jakiegoś tłuściocha :wink: przetarty podejrzanie dziwnie :shock3: pewny jesteś przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak kto dba i gdzie jezdzi, kumpel jezdzi szefa bmw F01 2011 rok, auto ma przejechane 70k a boczek skorzany wytarty i podziurawiony jakby mialo nalatane ze 300k, jezdzone praktycznie tylko po miescie, brak konserwacji itd i efekt gotowy:)

Tak wiec przyczyn moze byc wiele

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiam i szyję tapicerki.

Widziałem takie uszkodzenia w samochodach z przebiegiem 80 kmil i dopiero około 150 kmil.

Na 99% nie ma ten samochód 100 k. Popatrz jeszcze na gumy na pedałach.

Resztę elementów da się podpicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fotel, który dość dobrze trzyma bocznie. Skutki przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu widać na zdjęciu. W zwykłych naleśnikach najszybciej szlag trafia krawędź siedziska, zawsze dupskiem się to ugniata.

Ciężko się sprzeczać z kimś kto ma rzekomo doświadczenie i od dziesiątek lat ogląda samochody aczkolwiek jedni jeżdżą latami i nic nie widać. A ja w jedną zimę wydarłem butem dziurę w wykładzinie przy pedale gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się sprzeczać z kimś kto ma rzekomo doświadczenie i od dziesiątek lat ogląda samochody aczkolwiek jedni jeżdżą latami i nic nie widać. A ja w jedną zimę wydarłem butem dziurę w wykładzinie przy pedale gazu...

Oczywiście że można zrobić dziurę butem (w szczególności kobietki obcasikiem ;) ) czy też przypadkowe rozerwanie czasami dziura po papierosie ale nie stopniowe przetarcie na które potrzeba czasu , przecież nie jest to 10 letni samochód.

"dodam tylko że nie twierdzę że te auto ma skręcony licznik ale że pierwszy raz z czymś takim się spotykam "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie efekty są zwykle przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu, spodnie jeansowe robią swoje, wszelakie kurteczki z guzikami na bokach (kurtki jeansowe mają nity na bokach) itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pierdoły piszecie że głowa mała

a to że grubas a to baba w szpilkach

widać że cały fotel jest ok tylko od wsiadania przetarty jest materiał

jeśli kolega Marcin pyta czy takie wytarcie fotela oznacza że auto ma 300tys. nalatane to trochę za późno pyta

mógł wstawić foty kiery i pedałów

prawda taka żę 1/3 osób z forum zmieniła w/w elementy na fotele z s-line lub Recaro ( zależy od hajsu)

kiere dała do obszycia i dała nakładki z RS

a i gałka biegów s-line z A3

---------- Post dopisany at 18:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:07 ----------

takie pierdoły piszecie że głowa mała

a to że grubas a to baba w szpilkach

widać że cały fotel jest ok tylko od wsiadania przetarty jest materiał

jeśli kolega Marcin pyta czy takie wytarcie fotela oznacza że auto ma 300tys. nalatane to trochę za późno pyta

mógł wstawić foty kiery i pedałów

prawda taka żę 1/3 osób z forum zmieniła w/w elementy na fotele z s-line lub Recaro ( zależy od hajsu)

kiere dała do obszycia i dała nakładki z RS

a i gałka biegów s-line z A3

a i jeszcze jedno

takie przetarcie może świadczyć że autem jeździł grubas w szpilkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździł grubas to gabki fotela też będą połamane, wykruszone i sfatygowane. Jeśli nie są to auto miało trochę przelatane i często było wsiadane, wysiadane. W plackach tego nie widać, ale w sportowych fotelach to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie zawsze stan fotela jest wyznacznikiem przebiegu auta mam trzy przykłady z życia:

1.

Auto mojego teścia auto ma od nowości przebieg 58tyś Mazda i dziura w fotelu podobna to tej ze zdjęcia problem wyniknął według mnie z tego, że teściu ma fotel postawiony bardzo blisko kierownicy jest to osoba nie za wysoka z lekkim brzuszkiem do tego ma mało miejsca w garażu i nie może otworzyć szeroko drzwi dlatego zawsze wsiadając do auta tyłkiem wręcz zgniata ten boczek i tak powstało przetarcie.

2.

Auto moich rodziców głównie wina mamy przebieg ori 115tyś Altea mam jeździ w szpilkach i w średnio dywanik kierowcy wytrzymuje 1,5roku w dywanie podłogi dziura prawie do blachy tatę już szlag trafia gałka zmiany biegów strasznie zniszczona od paznokci...

3.

Auto mojej żony Leon II fotele kubełki takie jak w wersji FR przebieg ori 135tyś i tak żona ma około 165cm wzrostu więc fotel jest blisko kierownicy ustawiony z racji tego, że jest to w kubełek to wsiadając do auta zawsze się zahacza o ten boczek i dlatego powstają przetarcia podobne jak na foto do tego dochodzi porysowane przyciski do opuszczania szyb i przycisk do otwierania auta od paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie zawsze stan fotela jest wyznacznikiem przebiegu auta mam trzy przykłady z życia:

1.

Auto mojego teścia auto ma od nowości przebieg 58tyś Mazda i dziura w fotelu podobna to tej ze zdjęcia problem wyniknął według mnie z tego, że teściu ma fotel postawiony bardzo blisko kierownicy jest to osoba nie za wysoka z lekkim brzuszkiem do tego ma mało miejsca w garażu i nie może otworzyć szeroko drzwi dlatego zawsze wsiadając do auta tyłkiem wręcz zgniata ten boczek i tak powstało przetarcie.

2.

Auto moich rodziców głównie wina mamy przebieg ori 115tyś Altea mam jeździ w szpilkach i w średnio dywanik kierowcy wytrzymuje 1,5roku w dywanie podłogi dziura prawie do blachy tatę już szlag trafia gałka zmiany biegów strasznie zniszczona od paznokci...

3.

Auto mojej żony Leon II fotele kubełki takie jak w wersji FR przebieg ori 135tyś i tak żona ma około 165cm wzrostu więc fotel jest blisko kierownicy ustawiony z racji tego, że jest to w kubełek to wsiadając do auta zawsze się zahacza o ten boczek i dlatego powstają przetarcia podobne jak na foto do tego dochodzi porysowane przyciski do opuszczania szyb i przycisk do otwierania auta od paznokci.

Adrian zgadzam sie w 100%

ja moge dorzucić jeszcze jeden przykład

auto mojej mamy bmw 316 212tys.km przebiegu fotel w dobrym stanie, zwykłe z materiału

fotel był w dobrym stanie do czasu jak auto pożyczyłem

rozdarłem fotel przy wsiadaniu bo mama ma 160cm w kapeluszu i wsiadałem po niej a fotela nie cofałem

miałem guzik przy spodniach i zahaczyłem o materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...