Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spadek Mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Moje Audi . A4 B5 1998r 2,5 150 km

Mam Problem mianowicie samochód przy 2 tysiacach obrotów traci moc nie mam pojecia w czym moze leżeć problem

Licze na pomoc

pozdrawiam

Opublikowano

Nikt tu nie wróży z fusów... Kopci?szarpie? Odpala normalnie? Zrób logi.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Nic nie kopci odpale perfekt nic nie daje znać że jest coś jest nie tak

Tylko ten spadek mocy przy 2 tyśiacach dosłownie jak by ktoś nacisnął na hamulec .

Opublikowano

A błędy jakieś są ?

Opublikowano
  • Autor

No właśnie nie ma żadych błędów .

Opublikowano

Mi sparciał przewód z zaworka turbo (podciśnieniowy) błędu nie było a po przekroczeniu 3 tyś auto jakby odcinało paliwo, wymieniłem, turbo działa i rakieta. Więc sprawdź je dobrze.

Opublikowano

Zrób logi i wrzuć na forum ale wężyki ehhh podciśnienia i kochany n75 do sprawdzenia :)

Opublikowano
Mi sparciał przewód z zaworka turbo (podciśnieniowy) błędu nie było a po przekroczeniu 3 tyś auto jakby odcinało paliwo, wymieniłem, turbo działa i rakieta. Więc sprawdź je dobrze.

u mnie było to samo przerywał po 2 tyś wymiana przewodu i rakieta!

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Witam

Moje Audi . A4 B5 1998r 2,5 150 km

Mam Problem mianowicie samochód przy 2 tysiacach obrotów traci moc nie mam pojecia w czym moze leżeć problem

Licze na pomoc

pozdrawiam

Uporałeś sie z problemem??

Opublikowano

Zapewne przewody! Ewentualnie mi się tak wtrysk sterujący zawieszał i tak się robiło. ;))

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Może też być przepływomierz. Ja miałem spadek mocy przy 2 tysiącach jak przepływomierz mi padł.

Opublikowano
Mi sparciał przewód z zaworka turbo (podciśnieniowy) błędu nie było a po przekroczeniu 3 tyś auto jakby odcinało paliwo, wymieniłem, turbo działa i rakieta. Więc sprawdź je dobrze.

A który to zaworek od Turbo? Ten z którego wychodzi przewód podciśnienia i idzie do gruszki turba?

Mam identyczny problem.. przy ok. 2800 obr. przestaje jechać.. :/

Opublikowano

Gruszka ok, przewody podciśnienia ok(te które były w kiepskim stanie zostały wymienione).

I jeszcze taka sytuacja: jak wdepnę pedał do końca to przyśpiesza w miarę ok, ale do 3 tys obr, natomiast jak dodaję stopniowo gazu to idzie w miarę powyżej 3 tys obr, ale też nie za wysoko.

Podczas normalnej jazdy, gdy przyśpieszam dość spokojnie to przy około 2 tys obr słychać takie ciche tyknięcie gdzieś nad pedałami(w okolicach bezpieczników?) tak jakby jakiś przekaźnik?

Zamierzam jeszcze podmienić zaworek n75 i ewentualnie przepłuwkę, ale wątpie żeby to ona była winna, ponieważ po odpięciu wtyczki nie ma popraw, a powinna być..

Opublikowano

a spróbuj odpiąć na chwilę wtrysk sterujący i podpiąć , u mnie kiedyś się zawiesił i był też problem. ( po takim odpięciu będzie błąd ale to najwyżej później sobie skasujesz) a jeżeli po odpięciu przepływki nic się nie zmienia także ona jest raczej ok. na temat przekaźników się nie wypowiadam ale raczej nie chce mi się wierzyć że coś z nimi nie tak..

Opublikowano

Ok, sprawdzę. ;)

Odnośnie przekaźników, nie mówię, żę są one uszkodzone, ale może przez uszkodzenie któregoś z zaworków wchodzi w tryb awaryjny lub odłącza z niego zasilanie, nie wiem...

W tygodniu muszę podjechać gdzieś na komputer.

Opublikowano

a zwróciłeś uwagę czy pracuję od dołu ten popychacz w zaworku ?? Przy odpaleniu powinien pójść do góry jak mnie pamięć nie myli. ;)

Opublikowano

Chodzi Ci o sztangę gruszki od turbo? Tak pracuje prawidłowo i jest szczelna, zmienna geometria też działa. ;)

Opublikowano
Gruszka ok, przewody podciśnienia ok(te które były w kiepskim stanie zostały wymienione).

I jeszcze taka sytuacja: jak wdepnę pedał do końca to przyśpiesza w miarę ok, ale do 3 tys obr, natomiast jak dodaję stopniowo gazu to idzie w miarę powyżej 3 tys obr, ale też nie za wysoko.

Podczas normalnej jazdy, gdy przyśpieszam dość spokojnie to przy około 2 tys obr słychać takie ciche tyknięcie gdzieś nad pedałami(w okolicach bezpieczników?) tak jakby jakiś przekaźnik?

Zamierzam jeszcze podmienić zaworek n75 i ewentualnie przepłuwkę, ale wątpie żeby to ona była winna, ponieważ po odpięciu wtyczki nie ma popraw, a powinna być..

Polecałbym zrobić logi dynamiczne na początek(zaoszczędziłoby to trochę czasu w szukaniu,na regionalnego spota ktoś z pewnością pomoże na miejscu:wink:),jeśli nie masz możliwości to szybka podmiana n75 z n18,różnica powinna być odczuwalna.Jeśli nie to turbo do czyszczenia ale to wróżenie z fusów najlepiej :vaglogi::wink:

Opublikowano

Miałbym podmienić zaworek n75 z n18 wszystkimi wężykami i kostką, dobrze rozumiem? Ok ok, dzięki. ;-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.