Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podszarpuje przerywa rano gdy jest zimny


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsza do sprawdzenia cewka -mierzenie jej to bezsens. W cewkach często zaburzenia pojawiają się okresowo, pod wpływem temperatury. Najpewniejsza metoda to podmiana na pewną z innego auta. Wcale nie na nową. Nowe zamienniki bzdetnych firm od startu niekiedy są ułomne.

Jeżeli masz od kogo -podmień cewkę, fajki i przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, możesz mieć rację, postaram się to sprawdzić.

Na ciepłym silniku może być ta cholerna cewka, przy wymianie kabli patrzyłem na fajki i wydawały się być niemal jak nowe, ale to może być tylko takie wrażenie.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przerabiałem to z kablami. Jakiś czas było ok, Bosch od brata przełożony jak walczyłem z...nieważne.

Jak się nagrzał nasilało się tarpanie, nawet na wolnych jak klimę załączałem. Nawet mi bydle na gazie strzeliło -sekwencja. To KE-j z BLOSem potrafię zrobić "niewybuchowy", ja już zapomniałem co to strzelanie na LPG, a tu masz...

Woda z atomizera i doznałem objawienia hehe. Silnik jak zaczął kicać to by gwoździe powbijał dwucalowe jakby podstawić. Założyłem "nazad" Magnetii Marelli(serio je Magneto z X-menów produkuje, czy to ploty? ;) ) i spokój.

Przy BMW e36/46/38/39 sporo tematów z cewkami dłubałem. Tam o tyle łatwiej, że się miejscami dają zamieniać i bywało, że wystarczyło. Tam się też nauczyłem, że wiara w nowe cewki przeciętnego pochodzenia powinna zawierać dużą dawkę pobłażliwości, bo jak nie to będzie okrasa z jeszcze większej dawki pokory...

Tak czy inaczej -bezcenna niemal możliwość podmiany, jeżeli ją masz, pozwoli Ci wyeliminować sporą część zagadnienia. Taką co "VAG-owanie"potrafi gładko przeoczyć.

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...