Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie i zaprogramowanie klucza


_Sebek_

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. To i tak taniej niż w Szczecinie. Tu chcieli:

500 zł ori scyzoryk z dorobieniem bagnetu

200 odczytanie kodu (chyba, ze masz przywieszkę - ja nie mam)

100 programowanie

i też czekasz.

Jeśli ktoś zna tańszy sposób...? Dodam, ze przekładanie nie wchodzi w grę, bo mówimy o dorobieniu dodatkowego kompletu.

Zapytaj tego zawodnika w Weglobudzie przy Turzynie. Kiedys dorabial mi dodatkowy kluczyk do VW zczytujac kody immobilisera z ori kluczyka (nie-scyzoryk) za 150zl od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny transponder nie działał,wiec gosciu dał swój i go od razu zaprogramował,musiał jednak mieć klucz który odpala fure,ten zwykły.Przykleiłem go do scyzoryka ,w srodku i doeobił mi grot od razu.

Cała zabawa trwała 10 min,koszt jak mówiłem 120pln,całość.Otworzyłem nim fure,odpaliłem i jezdze.

A to fotki scyzoryka:

DSC00217.jpg

DSC00218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovian, czyli jak rozumiem po zaprogramowaniu obsługujesz tym drugim dorobionym transponderem centralny zamek i alarm? Jeśli udałoby się to bajka, bo dodatkowy klucz z immo mam. Możesz zerknąć na dorobiony transponder, jakiś numer? firma? cechy? cokolwiek?

Jeszcze coś. Podobno w A4 po lifcie`99 jest gorzej z transponderami, trudniej dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu byłam w warsztacie w Wa-wie na Grochowskiej załatwiałem dorabianie klucza do skuterka i zapytałem z ciekawości ile kosztuje dorobienie klucza do A4 bez pilota , facet włożył klucz do maszynki która odczytała jakieś kody potrzebne podobno w razie konieczności uruchomienia samochodu fachmanom bez kluczyka , a dorobienie drugiego 170 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rodzajów transponderów, te starsze można dowolnie klonować i dlatego mając jeden działający dorabiacze kluczy mogą to zrobić. W nowszych są pestki jednokrotnego programowania ( podobno są już maszynki do ich czyszczenia ) i te trzeba dopisywać do auta, mając odpowiedni transponder i vag i kod dostępu można samemu dokodować kluczyk. Procedury są dostępne w sieci, kod pin też można wydobyć z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet włożył klucz do maszynki która odczytała jakieś kody potrzebne podobno w razie konieczności uruchomienia samochodu fachmanom bez kluczyka , a dorobienie drugiego 170 zeta.

Ta maszynka czyta kod immo i od razu programuje nowy transponder.

Za dorobienie i zaprogramowanie zwykłego klucza 150

No wporzadku. Ale tak da sie zrobic jedynie z kluczami od A4 ponizej 1998 roku. Od 1998 roku byly juz kodowane klucze ktore mozna jedynie dorobic w ASO. Probowalem u dorabiaczy w Polsce i w U.K. i wszystcy odsylaja mnie do ASO ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystcy odsylaja mnie do ASO

Da się dorobić. Rocznikowo mamy ten sam model (inne silniki), ale od ręki dorobili mi w Wawie kluczyk nie scyzoryk (taki chciałem) i proponowali też scyzoryk. Bez zadnych problemów, tutaj http://www.pogotowie-zamkowe.pl/

Nie pamiętam tylko ile zapłaciłem (coś mi świta, ze sporo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...