Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana kodowania licznika na manual oraz usuniecie PRND z FISa


tarq

Rekomendowane odpowiedzi

witam

interesuje mnie zmiana kodowania licznika z automata na manual

w skrócie

- chce aby z FISA znikneły na samym dole litery PRND123 czyli pozostałości po skrzyni automatycznej

AFN 1996 rok, pełny FIS

czy zrobie to VAg comem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobisz. Przedostatnia cyfra z 3 na 0. Oczywiście kalkulator skrzyni usunięty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze trochę zawiła terminologia :)

nie bardzo wiem co odpowiedzieć, i co gdzie przekodować z 3 na 0 jakbyś mógł dokładniej opisać byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik skrzyni, jest pod nogami pasażera. Trzeba go wypiąć, może nie działać wsteczne oświetlenie. Nie chcę palnąć gafy ale z rozruchem też były jakieś jaja, przerabiałem 1,8 5V z 97roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa, wsteczne itp, działa nawet kontrola hamulca BREMS LICHT, po naciśnięciu hamulca pokazuje ładnie OK.. w zasadzie przeszkadza mi tylko opis biegów na dole FISA :) czyli to PRND123 i właśnie to będę próbował jutro przekodować jak wyżej napisaliście także napisze czy podziałało

---------- Post dopisany 01-12-2013 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2013 at 23:45 ----------

no wiec tak nie da rady zrobić tej zmiany co pisaliście, mianowicie:

"w kodowaniu licznika 17instrument musisz zniec przedostatnia cyfre ktorą jest 3 na 0"

u mnie nie ma cyfry 3, załączam zdjęcia, sami zobaczcie...

co robić aby pozbyć sie z FISa biegów z automatycznej skrzyni ??

WP_20131201_009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja 10 kanał 60 co masz???? sterownik skrzyni wypięty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biba24, nie wiem czy mam sterownik wypięty, auto kupiłem jako zimowy dupowóz kilka dni temu, gdzie i jak to sprawdzić ?

nie wiem też co znaczy funkcja 10 kanał 60

moge sie domyslac ze chodzi o 17 instruments--->10 adaptation--->kanal 60 ?

i tam zrobić screena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd on w tym liczniku weźmie 60-ty kanał. Jak to przedlift bez CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja popatrzyłem w rozpiskę od maja 2000. Przepraszam najmocniej.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to wypięcie sterownika. Jak dobrze pamiętam to wystąpią problemy z rozruchem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie on sie znajduje zebym mogl go wypiac ?

czyli prawdopodobnie nie da rady zlikwidowac tych biegów z FISA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam podobny problem. kupiłem audi a4 z 1999 roku. prawdopodobnie miała zmienioną skrzynie na manual. w twj chwili niema świateł od wstecznego, na liczniku zle pokazuje obroty silnika , złe wskazania temperatury płynu chłodzącego (po przekręceniu zapłonu odrazu jest 75 stopni) i problem z abs . oczywiście na dole wyświetla biegi z automatu. co z tym zrobić? od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmiana kodowania. Jak licznik jager to do wymiany typowa usterka. Czyli na początek wymiana zegarów i dopasowanie immo i dopiero kodowanie. Co do wstecznego to najprawdopodobniej nie został on podłączony po wymianie skrzyni.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki licznik.

i jeszcze nie widziałem zeby coś sie wyswietlało w górnej części wyświetlacza a chyba powinno


taki licznik.

http://yakuza.flog.pl/wpis/9676166/#w

i jeszcze nie widziałem zeby coś sie wyswietlało w górnej części wyświetlacza a chyba powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, podpinam się pod temat, bo sprawa podobna, tylko potrzebuję przekodować w drugą stronę :) Mam auto z automatem i licznik FIS z manuala. Czy tą samą metodą (zamiana kodowania przedostatniej cyfry z "0" na "3") uda się WŁĄCZYĆ w FIS pasek biegów PRND321? Licznik przedliftowy bez CAN oczywiście, auto 1997 r. z licznikiem na żółtej i niebieskiej kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...