Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno kamerki samochodowej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup Viofo a119 v3 jednak zastanawiam się jak to jest z montażem Viofo w naszych Audi, miejsca obok lusterka (u samej góry szyby, tak żeby dało się jeszcze rozłożyć osłonę przeciwsłoneczną) za dużo nie ma. Czy ktoś podzieli się informacją (fotką) gdzie najlepiej ją umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Viofo nie zmieści się za lusterko wewnętrzne ?? 70maipro wchodzi tam bez problem,u i jest niewidoczna siedząc za kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, piotrekekm napisał:

To Viofo nie zmieści się za lusterko wewnętrzne ?? 70maipro wchodzi tam bez problem,u i jest niewidoczna siedząc za kierownica.

Nie zmieści się, ja mam ją obok lusterka prawie na samej górze szyby.

 

2 godziny temu, kamilozo napisał:

Cześć, planuję zakup Viofo a119 v3 jednak zastanawiam się jak to jest z montażem Viofo w naszych Audi, miejsca obok lusterka (u samej góry szyby, tak żeby dało się jeszcze rozłożyć osłonę przeciwsłoneczną) za dużo nie ma. Czy ktoś podzieli się informacją (fotką) gdzie najlepiej ją umieścić?

Jak dasz obok lusterka u samej góry szyby to osłonę spokojnie otworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem, czy przez umieszczenie kamery w takim miejscu nie ograniczamy jakoś jej zasięgu patrzenia? Nie wiem czy Viofo jest regulowany w dwóch osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja tylko na samym obiektywie w pionie, dlatego ja np. kierowałem się tym, aby była równolegle do podsufitki zamocowana i jest jak najbardziej ok., widok mam taki: 

image.png

 

Nie patrz na zakłócenia, mam specjalnie podbitą ekspozycję aby więcej w nocy z nagrania było widać, nawet pomimo śnieżycy. 

 

Najważniejsze dla Ciebie, że kamerka jest zaraz po lewej stronie lusterka i nagrywa właśnie w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem ale chce tez razem z tylną kamera

Co polecacie  ? Budzet +- 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki budżet to napisz może na czym Ci zależy, kamerki które już wystarczają jeżeli o jakość nagrań chodzi, zaczynają się od 1000. Niestety oglądałem wiele testów różnych kamer i nawet te najdroższe po 1000$ nie są w stanie dobrze nagrać w nocy tak jak w dzień. Spójrz na to co oferuje Viofo A129 Duo lub wejdź na stronę wideorejestratory24.pl, tam do każdej kamerki dołączają próbne nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500_500_productGfx_9560186ad96ab3f889e7c
WWW.WIDEOREJESTRATORY24.PL

Dwukanałowy rejestrator jazdy klasy Premium, pierwszy na rynku oferujący sensor Sony Starvis oraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś konkurencja dla Viofo A119 v3 w jej przedziale cenowym (500zł) ? ewentualnie gdyby dorzucić 100-200zł. @Langista mógłbyś jeszcze wrzucić fotkę przedniej szyby od wewnątrz? chciałbym zobaczyć jak dokładnie masz zamocowanego tego Viofo. Czy na wyswietlaczu da się zrobić obrót ekranu? tak, żeby można go było powiesić równolegle

Edytowane przez kamilozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 22:31, Dev napisał:
500_500_productGfx_9560186ad96ab3f889e7c
WWW.WIDEOREJESTRATORY24.PL

Dwukanałowy rejestrator jazdy klasy Premium, pierwszy na rynku...

 

O ile jakość za dnia jest lepsza od Viofo, tak nocne nagranie po włączeniu trybu nocnego to dramat według mnie jak za tą cenę. Jutro wrzucę nagrania jakie u mnie wychodzą z włączonym trybem WDR(wide dynamic range)

 

2 godziny temu, kamilozo napisał:

Czy jest jakaś konkurencja dla Viofo A119 v3 w jej przedziale cenowym (500zł) ? ewentualnie gdyby dorzucić 100-200zł. @Langista mógłbyś jeszcze wrzucić fotkę przedniej szyby od wewnątrz? chciałbym zobaczyć jak dokładnie masz zamocowanego tego Viofo. Czy na wyswietlaczu da się zrobić obrót ekranu? tak, żeby można go było powiesić równolegle

Nie da się go obrócić, wygląda to tak

IMG_20200805_162247.jpgIMG_20200805_162132.jpgIMG_20200805_162105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast BlackVue DR750S-2CH DUAL lepiej poczekać na LTE BlackVue DR750LTE-2CH DUAL niby to samo ale jednak LTE powiadomienia będą o kolizji itp bez montażu modemu w samochodzie uważam że przydatna usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista dzięki, źle zrozumiałem pojęcie rownolegle, dla mnie to jest bardziej prostopadle ale zależy z której strony patrzeć :decayed: to już wszystko wiem, taki montaż mi odpowiada, można zamawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem moje nagrania wrzucić, ale nie ma sensu bo mam jakość identyczną jak to co można na youtube znaleźć. Jedynie nagranie nocą mam lepsze bo pozmieniałem niektóre ustawienia. Ogólnie @Dev zastanów się dokładnie, bo to bardzo szybko wydane pieniądze, a za połowę ceny możesz mieć to samo.. Najlepiej od 3-ciej minuty oglądać.

https://youtu.be/snfOtnyscEs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viofo A129 Dual ma ten sam przetwornik obrazu co BlackVue DR750S-2CH DUAL   Sony Starvis IMX291

Natomiast Viofo A129 Pro Dual ma starszy przetwornik wyciągnięty programowo do 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców widziałem nagrania 3 topowych kamer i o ile BlackVue ma najlepsza jakość obrazu w nocy, tak nie wyłapuje tylu szczegółów co A129 Duo czy Thinkware U1000. Z tych trzech A129 według mnie wyłapuje najwięcej szczegółów w ciągu dnia, zaś w nocy Thinkware U1000.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 16:46, Langista napisał:

Koniec końców widziałem nagrania 3 topowych kamer i o ile BlackVue ma najlepsza jakość obrazu w nocy, tak nie wyłapuje tylu szczegółów co A129 Duo czy Thinkware U1000. Z tych trzech A129 według mnie wyłapuje najwięcej szczegółów w ciągu dnia, zaś w nocy Thinkware U1000.

wiec co kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje albo Viofo albo Thinkware, czy zależy Ci na lepszej jakości nocą czy minimalnie lepszą za dnia sam wybierz. Obie są i tak lepsze od BlackVue i tańsze za razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

Na moje albo Viofo albo Thinkware, czy zależy Ci na lepszej jakości nocą czy minimalnie lepszą za dnia sam wybierz. Obie są i tak lepsze od BlackVue i tańsze za razem.

którą byś kupił dla siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

którą byś kupił dla siebie ?

Ja dużo jeżdżę nocą, więc ja wybrałbym Thinkware, a jakość za dnia i tak w razie wypadku da mi więcej dowodu niż potrzebuję aby odszukać sprawcę wypadku, w sumie takie coś zapewniają już kamerki co nagrywają w fullhd. Druga sprawa jest taka, że Thinkware jako jedyna ma kamerkę na tył, co nagrywa w 2k.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dev napisał:

którą byś kupił dla siebie ?

Dev kup taką żeby miała wsparcie programowe i połączenie ze smartfonem. Jakieś szczególiki w obrazie można sobie pominąć. Ja kupuję Garmina i mam w d.... jakieś wynalazki.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...