Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Gaśnica-legalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

po czwatre policja patrzy date waznosci gasnicy a nie jej gwarancje

i tyle ich że mogą sobie popatrzeć na tą datę , bo póki co za jej nieważność mogą Cię cmoknąć w pompę:naughty:

Opublikowano

Panowie,gaśnica ma być w aucie,legalizować muszą taksówkarze busy autobusy itd.

Opublikowano
  • Autor
zapytaj się znajomego od kiedy tak się gaśnicami interesuje!

Od wtedy jak pały się doczepili za jego 3-letnią z 5-letnią grawancją.

po drugie to co 5 lat masz isc do strazy i tam oni ci na kolejne 5 lat przedluzo.po trzecie to nie ma sensu przedluzac daty waznosci gasnicy bo to kosztuje 30zł a nowa gasnica 20zł

Mylisz się i nie czytasz moich postów dokładnie.

Nigdy ci na 5 lat nie przedłużą tylko na rok.

Opublikowano
I niby tak powinno być.

A znajomi twierdzą że pały się przyczepiają za brak legalizacji.

A może to tylko tak w lubelskim durnieją ?

albo twoi znajomi lubią cię denerwować, albo są oporni na wiedzę:wink:

Panowie,gaśnica ma być w aucie,legalizować muszą taksówkarze busy autobusy itd.

krótko, zwięźle i na temat...

Opublikowano

Zrozum wreszcie że policja może Ci wlepić mandat za brak gaśnicy a nie za posiadanie gaśnicy bez przeglądu (jeśli jesteś osobą prywatną)...

I to tyle jeśli chodzi o mandaty, a jeśli chodzi Ci o bezpieczeństwo to wóź przy sobie jakąś większą gaśnicę bo tą kilówkę to sobie będziesz mógł w razie czego w cztery litery wsadzić.

Opublikowano
... bo tą kilówkę to sobie będziesz mógł w razie czego w cztery litery wsadzić.

... a i tak daleko na tym nie zalecisz :)

Opublikowano

i to wlasnie napisałem ze za 30 zł przedluza waznosc o rok dlatego bardziej się oplaca kupic nowa i dalej cieszyc się 5letnia data waznosci

Opublikowano

Taki temat poruszyłem pytając gościa od gaśnic ile w końcu 5 lat czy rok. Otórz odpowiedział że 5 lat jest na butlę a na środek gaśniczy jest rok.

Opublikowano
  • Autor

I tu znów zasiałeś ziarno niepewności :naughty:

Opublikowano

Jeszcze nie słyszałem aby Policjant PRZYCZEPIŁ SIĘ do przeglądu gaśnicy (ważne żeby była), natomiast to, żeby była sprawna powinno zależeć kierującemu a nie policjantowi :whistling:

Opublikowano
  • Autor

No i sprawa się wyjaśniła.

Jednak z tego linku powyżej znajomi mieli rację.

Cyt.

Gaśnica do samochodu osobowego 1kg ma okres gwarancji oraz okres legalizacji. Nie należy mylić tych dwóch pojęć. Okres gwarancji to okres, przez który producent gwarantuje poprawne działanie gaśnicy samochodowej i wynosi on 5 lat od daty produkcji. Jest to gwarancja mechaniczna. Okres legalizacji natomiast jest to okres, przez który środek gaśniczy i cała gaśnica jako urządzenie jest wg prawa sprawna i zdolna do używania. Okres legalizacji gaśnicy wynosi 2 lata od daty produkcji. Data produkcji jest wybita na gaśnicy.

Czyli jednak po 2 latach od daty produkcji musimy ją legalizować.

A jeśli znajdzie się policjant służbista to się doczepi.

A są takie ścierwa (przepraszam za wyrażenie) w lubelskim.

Jak nie mają się za co czepić to sprawdzają gaśnice i mierzą bieżnik nawet w zapasówce.

Kumpel był w szoku jak mu takie rzeczy sprawdzali.

Pytali nawet jakie powinno być ciśnienie w kole zapasowym.

Durnie.:facepalm:

W dyni im się tu przewraca.

No cóż,mus jechać i zapłacić haracz za gaśnicę bo już 2 lata od zakupu minęło.

Opublikowano

Ale z tym bieżnikiem w zapasie to przegięcie chyba ponad prawem bo przecież nie muszę mieć zapasu a w bagażniku mogę wozić nawet kwadratowe koło jak mi sie podoba.

Sent from my iPhone

Opublikowano
  • Autor

Niestety fakt potwierdzony.

Mój dobry kumpel miał taką akcję z nimi.

Mieszkam niedaleko Tomaszowa Lubelskiego.

Tu pałom odwala czasami.:facepalm:

Opublikowano
i to wlasnie napisałem ze za 30 zł przedluza waznosc o rok dlatego bardziej się oplaca kupic nowa i dalej cieszyc się 5letnia data waznosci

30 zl u ciebie ? u mnie za 10 zl takie cos robia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.