Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czas grzania świec żarowych


mycha1236

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,nurtuje mnie kwestia grzania świec żarowych w moim AWX , dziś przy temperaturze +1 sprawdziłem na fajce napięcie było tylko kilka sekund około 3 , następnie odłączyłem czujnik g62 ku mojemu zdziwieniu napięcie było tylko 10-12 sekund . Czy cos powoduje tak krotka prace świec ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to właśnie czujnik temp G62 na bloku odpowiada za czas grzania. u mnie jeśli temp. jest koło zera to spiralka swieci około 1 max 2 sekundy. Poniżej -5 może poświeci ze 3sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe grzeja gdy temp czynnika chlodzacego spadnie ponizej 8 stop C

Czas grzania to max 4min - pod warunkiem ze obroty silnika nie beda wyzsze niz 2500 obr/min - jezeli przekroczy zakres to zostanie wylaczone podgrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe grzeja gdy temp czynnika chlodzacego spadnie ponizej 8 stop C

Czas grzania to max 4min - pod warunkiem ze obroty silnika nie beda wyzsze niz 2500 obr/min - jezeli przekroczy zakres to zostanie wylaczone podgrzewanie

Czyli po odłączeniu czujnika powinien grzać 4 minuty?? Nie spalą się przy takim czasie??

---------- Post dopisany at 13:00 ---------- Poprzedni post napisany at 12:57 ----------

Witam ,nurtuje mnie kwestia grzania świec żarowych w moim AWX , dziś przy temperaturze +1 sprawdziłem na fajce napięcie było tylko kilka sekund około 3 , następnie odłączyłem czujnik g62 ku mojemu zdziwieniu napięcie było tylko 10-12 sekund . Czy cos powoduje tak krotka prace świec ?

Moim zdaniem za krótko. U mnie nagrzewają się ok 10-20 sekund, a to nie jest koniec grzania, gaśnie kontrolka od świec ale one dalej pracują i podgrzewają, miejwięcej do czasu aż przestanie klekotać. Czyli czas grzania sumaryczny u mnie wynosi przy 0 ok 20-30 sekund, mogę jutro zmierzyć bo wartości podaje na oko.

---------- Post dopisany at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:00 ----------

Aha dodam tylko że jak mam na pompie więc mogą te wartości być inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to właśnie czujnik temp G62 na bloku odpowiada za czas grzania. u mnie jeśli temp. jest koło zera to spiralka swieci około 1 max 2 sekundy. Poniżej -5 może poświeci ze 3sekundy.

u mnie podobnie , mily a jesli po tym auto odrazu pali jak tak lala to czemu mam byc to za krótko , oczywiscie mówimy o kontrolce, a czy w tle dalej grzeje tyle co powinno to trzeba by jakos sprawdzic , vagiem czy jakos, nie wiem jak czujnik temp płynu ale czujnik temp paliwa to chyba mam do wymiany bo cos mi duzy opór pokazuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-12 sekund rozgrzewki??? tyle to grzały w starym B3 jak miał uszkodzony czujnik i grzało "na zapas" niezależnie od temperatury otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,nurtuje mnie kwestia grzania świec żarowych w moim AWX , dziś przy temperaturze +1 sprawdziłem na fajce napięcie było tylko kilka sekund około 3 , następnie odłączyłem czujnik g62 ku mojemu zdziwieniu napięcie było tylko 10-12 sekund . Czy cos powoduje tak krotka prace świec ?

było juz kupe razy o tym na forum. to świece szybkiego grzania,czyli masz wszystko w porządku. po odpięciu czujnika temperatury ecu podaje zastępczy czas grzania, czyli maksymalny. mozesz jeszcze sprawdzić czujnik temperatury vagiem-opisane w dziale diagnostyka.

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

aha i po zgasnieciu kontrolki przekaźnik trzyma jeszcze chwile, czyli świece jeszcze grzeja- mozna to usłuszeć z rana lub zaobserwować na lapce w podsufitce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziałem, 5 sekund przy -3 stopniach. Ale napisałem to dla właścicieli AFN, czyli na pompach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe grzeja gdy temp czynnika chlodzacego spadnie ponizej 8 stop C

a ja gdzieś czytałem, że świece grzeją dopiero poniżej 5st (temp płynu chłodzącego)

czy jest możliwość ustawienia Vag'iem temperatury od której świece mają grzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem można przesunąć o kilka stopni granicę od której świece zaczynają grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem można przesunąć o kilka stopni granicę od której świece zaczynają grzać.

Hmy, a to ciekwe, a możesz opisać jak???. Ja u siebie kiedys bawiłem się zmianą czasu podgrzewania świec. Ale temperaturą nie wiem jak regulować, mógłbyś przybliżyć temat??

---------- Post dopisany at 23:59 ---------- Poprzedni post napisany at 23:56 ----------

Swiece zarowe grzeja gdy temp czynnika chlodzacego spadnie ponizej 8 stop C

a ja gdzieś czytałem, że świece grzeją dopiero poniżej 5st (temp płynu chłodzącego)

czy jest możliwość ustawienia Vag'iem temperatury od której świece mają grzać?

To chyba pomyliłeś ze sterownikiem klimatronika, klimatronic przestaje podawać zimne powietrze poniżej 5 stopni (nie działa sprężarka, chociaż podobno działa tylko zawór się przestawia, po ostatnich rozmowach na temat klimatronika zgłupiałem), świece nic do tego nie mają, ale oczywiście mogę się mylić. Każdy z nas uczy się u mądrzejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc żeby wydłużyć czas grzania świec musimy zalogować się do silnika i dokonać adaptacji w grupie 12

1.) Włączyć zapłon

2.) Wybrać 01 Silnik

3.) Zalogować się przy użyciu kodu 12233

4.) Adaptacja, grupa 12.

5.) Zmienić wartość adaptacji 32768 (default) na wartość bliską 32700

6.) Test i save nową wartość.

7.) Wyjście

8.) Wyłączyć i włączyć ponownie zapłon

9.) Ponowne logowanie do silnika za pomocą kodu z pkt. 3

10.) Adaptacja, blok 12 i w drugim oknie będzie widoczna zmiana. Wartość przedstawia czas grzania świec żarowych (w sekundach)

Czynności te należy wykonywać przy zimnym silniku żeby mieć możliwość weryfikacji zmian wartości naszej adaptacji. Adaptację możemy wykonać w dowolnym czasie ale efekt adaptacji będzie widoczny przy zimnym silniku. Nowy czas grzania świec nie będzie widoczny w drugim oknie 12 grupy silnika. Żeby zobaczyć czas grzania musimy ponownie zalogować się do silnika 12233 adaptacja, grupa 12 i wtedy zobaczymy nowy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przestawianie czasu, rozumiem że się pomyliłeś pisząc o przestawieniu temperatury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim jest powiązane. W sterowniku jest mapa, w której zapisany jest czas grzania dla danej temperatury. Zmieniając tak jak opisałem przesuwasz całą mapę. Jeżeli przykładowo przy 5stopniach grzeje 1s i przesuniesz całą mapę to uzyskasz efekt że będzie już grzać np przy 10stopniach 1s, a przy 5 będzie to np 4. Nie ma możliwości wpisania temperatury bezpośrednio, Wszystko regulowane jest poprzez przesunięcie mapy. Jak chcesz bardziej zmienić mapę to trzeba modyfikować wsad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby to tak działało. Po co grzać dłużej ale już od 10 stopni, bez sensu. Może i masz rację, nigdy i nigdzie takiej informacji nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz podłączyć kabelek i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie powiedzieć od jakiej temp świece grzeją. Występują różnice między typami silników. Czas grzania jest zależny nie tylko od temperatury, ale i od ciśnienia. Vagiem można robić adaptacje, tak jak napisał kkam. Modyfikując program można zrobić dowolną charakterystykę grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...