Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygasające ksenony


dj_bobo

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych:a4fan:

Bixenon działa, jednak potrzebne były przetwornice 4 pinowe. Prawa lampa oczywiście paruje, więc skorzystałem z tematu naprawy bixów i zobacze, co z tego będzie. Z racji, że Valeoskie przetwornice są wrażliwe, moja 12 pinowa dostała troszke wilgoci i strzeliła focha, ale wyschła i działa:decayed:

Przez te ciągłe przekładki lamp zgubiłem górną śrubę mocującą lampę, więc jak by ktoś miał na zbyciu 1szt, to chętnie odkupię.

Dzięki wszystkim za pomoc:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w temacie posiadam w swoim autku ori lampy valeo światła mijania ledo co świecą , wymieniłem żarniki nic nie pomogło jak sie z kims mijam to nic nie widze co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos kogos kto sie tym zajmuje z okolicy wrocka? I jeszcze jedno ptanie wczoraj mechanik wymienial mi rozrząd przy skladaniu mial ogromne problemy ze spasowaniem lamp wczesniej bylo wszystko elegancko spasowane teraz za holere nie moze tego zrobic co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos kogos kto sie tym zajmuje z okolicy wrocka? I jeszcze jedno ptanie wczoraj mechanik wymienial mi rozrząd przy skladaniu mial ogromne problemy ze spasowaniem lamp wczesniej bylo wszystko elegancko spasowane teraz za holere nie moze tego zrobic co moze byc przyczyna?

w xenonie są inne soczewki i odbłyśniki niż w xenonie plus(bixenon)

ale da się je jak najbardziej wymienić bez rozklejania lamp.

ważne jest żeby po wyciągnięciu soczewek z lamp dobrzeje ustawić względem świateł drogowych.

co do spasowania to lampa to musi być ona dobrze osadzona w ślizgu. masz dwa zaczepy pod lampa które wsuwa sie w ślizg, z tyłu dwie śruby do przykręcenia, łapiesz delikatnie górne mocowania i masz śrubę regulacyjną pomiędzy nimi, którą ustawiasz pochylenie (dociskasz lampę do zderzaka). dokręcasz mocno górne mocowania i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak musi siedziec al;e doszło juz nawet do tego ze stwierdzil ze trzeba zderzak ściągnac i dopiero założyć lampy tak zrobil a i tak nie sa spasowane jak trzeba nie wiem co moze byc tego przyczyna ale napewno tak nie moze tak zostac. I te słabe światło Przydałby sie ktos z okolicy kto sie na tym zna rozkręcił i skręcil wszystko jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to d*pa nie mechanik, dobrze ci prawi @Gwerty, weź sam załóż stosując RADY KOLEGI,

co do wymiany odbłyśników to polecam kolegę, poszukaj jego wątku o wymianie soczewek a zobaczysz ile jest pozytywnych opinii.

wyślij do niego lampy, za kilka dni będziesz zachwycony różnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz visco? Jeśli nie to po co rozbierał przód przy wymianie rozrządy? Zmień mechanika.

Sony Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak musi siedziec al;e doszło juz nawet do tego ze stwierdzil ze trzeba zderzak ściągnac i dopiero założyć lampy tak zrobil a i tak nie sa spasowane jak trzeba nie wiem co moze byc tego przyczyna ale napewno tak nie moze tak zostac. I te słabe światło Przydałby sie ktos z okolicy kto sie na tym zna rozkręcił i skręcil wszystko jak trzeba

jest jeszcze regulacja na ślizgu ale tylko góra-dół cała lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz w miarę je ogarnąłem sam ale w lewej chybga sie nie obejdzie bez wyciagnięcia jej całkiem bo wydaje mi sie ze w ogole na dole nie siedzi w tych zaczaskah bo jest szpara delikatna od zderzaka a boje sie ze jak ją wyciągne to sobie nie poradze potem. Gwerty Ty sie zajmujesz regeneracja lamp? Czy o kogos innego Ci chodziło? Dodam jeszcze ze w środku lampy lataja kawałki szkła lub plastiku ciezko stwierdzic, ogolnie prawy świeci o wiele słabiej niz lewy jak stane na wprost lewego w odl 1,5 m to razi po oczach a prawy praktycznie nic mozna sie na niego patrzyć i nie razi a przeciez wymieniłem wczoraj 2 zarniki. Jeszcze jedno pytanko od wczoraj świeci się airbag powiedział ze nie odpinał aku ale odpalił auto bez przodu zeby sprawdzic czy oki wszystko wystarczy usunać błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lamp wysyłaj je na regeneracje do kolegi Gwerty na 100% bedziesz zadowolony. A do ABS najprawdopodobniej podpięcie Vag i kasowanie błędów, ale trzeba podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz visco? Jeśli nie to po co rozbierał przód przy wymianie rozrządy? Zmień mechanika.

Sony Xperia

i po co wprowdzasz zamieszanie???? wiadomo nie od dzis że sie przod ściaga do rozrzadu:facepalm: bywaja przypadki ze się da bez ale to jest straszna partzantka i nigdy bym tak nie zrobił za nić w świecie zero kontroli nad tym co robisz a ściagnąc przód to 20minut:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli interesują cie dobrze świecące xenony to wpadnij po poznania ogarniemy od reki. można wymienić odbłyśniki bez rozklejania lamp.

nie regeneruję odbłyśników ale mam dostęp do ori niewypalonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie mówisz , że jakbym wpadł do Ciebie w któryś dzień to zrobiłbysmi to od ręki? A jak okaże się że odbłyśniki są dobre, moze byc jeszcze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wymieniales zarniki to one zaczynaja swiecic pelną moca po kilkunastu godzinach przez te pierwsze gdziny zarniki sie rozpalaja i maja inna barwe i jasnosc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak się okazało po rozmowie z Gwerty mam w swoim autku zamontowany biksenon tzw ksenon plus. Jak sprawdzałem na wyposażeniu to jest napisane tak:REFLEKTOR DWUFUNKCYJNY Z LAMPĄ

WYŁADOWCZĄ nie wiem co to tak dokladnie oznacza. Wkazdym bądź razie w sobote odwiedzam Poznan i wreszcie będe miał normalne swiatła. Po zabiegu napisze jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie zmienia faktu ze zarnik swoja 100% efektywnosc ma po kilku(nastu) godzinach swiecenia.

moje zarniki po wymianie swiecily na niebiesko i slabiej niz stare, ale po paru nocnych trasach zaczely swiecic na bialo i mocniej :)

zapewne masz lustra juz wypalone albo brudna soczewke, ale zarnik zauważysz ze po kilku godzinach bedzie swiecil jasniej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz visco? Jeśli nie to po co rozbierał przód przy wymianie rozrządy? Zmień mechanika.

Sony Xperia

i po co wprowdzasz zamieszanie???? wiadomo nie od dzis że sie przod ściaga do rozrzadu:facepalm: bywaja przypadki ze się da bez ale to jest straszna partzantka i nigdy bym tak nie zrobił za nić w świecie zero kontroli nad tym co robisz a ściagnąc przód to 20minut:naughty:

Synku partyzant to sam jesteś. Jeśli nie ma visca to bez problemu można wymienić rozrząd bez ściągania przodu. Zero kontroli?? Bredzisz!

Sony Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na kompie probowal gosciu usunąć ten błąd z poduszka ale cały czas wraca, koles powiedział że wywala błąd stała przerwa w instalacji lub gdzieś wtyczka nie łączy. Zarniki zaczęly swiecic trochę mocniej ale i tak szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...