Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygasające ksenony


dj_bobo

Rekomendowane odpowiedzi

a czy poduchy zaczely swiecic po wyzycie u mechanika??

na pasie przednim chyba sa czujniki uderzenia wyzwalajace poduchy moze podczas montazu uszkodzil ten czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przed wizytą u mechanika nic nie swieciło dopiero po wymianie rozrządu. Bylem dzisiaj u innego mechanika podłaczyc sie pod kompa myślałem że to poprostu jakis błąd ale wskakuje z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy poduchy zaczely swiecic po wyzycie u mechanika??

na pasie przednim chyba sa czujniki uderzenia wyzwalajace poduchy moze podczas montazu uszkodzil ten czujnik??

Jak odłączył ten czujnik i przekręcił kluczyk to złapał błąd, zakładam, że go nie podpiął. Z tego co opisuje kolega to składał go w pośpiechu (niespasowane lampy, odłaczony czujnik i uruchomienie zapłony zawsze powoduje błąd, powinien o tym wiedzieć, ale widocznie nie maił czasu się bawić w podłączanie i dopiero zapłon.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zaczęły mi lekko migać i wymieniłem zarniki na nowe osram .

Mam teraz taki efekt, że po włączeniu świecą super ale tylko przez kilkadziesiąt sekund.

Potem 0,5-1,5 minuty jakby przygasają. Strumień światła nagle przygasa ??????????

---------- Post dopisany 09-12-2013 at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany 04-12-2013 at 00:55 ----------

Nikt nie wie ? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ksenony tak się zachowują. Zaraz po odpaleniu świeca mocniej, natomiast po 20-30 sekundach jasność stabilizuje się na właściwym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę , jestem przekonany, ze z poprzednimi zarnikami tak nie miałem. A szkoda bo początkowo świecą o wiele lepiej :-(

---------- Post dopisany at 19:23 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

Żarniki potrzebuja iles tam godzin aby się rozgrzały

Jeżdzę już z nimi ok 4 tygodni. To rozgrzewanie ciagle trwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na stacje kontroli pojazdów tam ci sprawdzą strumień światła w lumenach i powiedzą czy jest ok czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swiatła świecą na tą chwile:

IMG_20131203_064913.jpg

Lewa jeszcze jako tako ale prawa porażka

---------- Post dopisany 10-12-2013 at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2013 at 19:17 ----------

Tak jak napisałem w sobote bylem w "odwiedzinach" u naszego szpeca z poznania, wreszcie moge sie cieszyć normalnymi światłami. Gwerty stwierdził, że w takim stanie odbłyśników jeszcze nie widział ( jutro wrzuce fotkę). Szybka i skuteczna wymiana 100% pomogła także polecam. Gwerty zna sie na prawdę na rzeczy i robota pali mu sie w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle wypalone.

Może w zimie zajrzę do swoich.

A tak przy okazji zapytam.

Demontarz soczewki z odbłyśnikiem jest możliwy bez rozklejania lampy ?

Wychodzi tyłem ?

Trzeba potem jakoś specjalnie wszystko ustawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w temacie posiadam w swoim autku ori lampy valeo światła mijania ledo co świecą , wymieniłem żarniki nic nie pomogło jak sie z kims mijam to nic nie widze co robic?

czesc lisek daj mi namiary na GWERTY'ego mam ten sam problem co ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle wypalone.

Może w zimie zajrzę do swoich.

A tak przy okazji zapytam.

Demontarz soczewki z odbłyśnikiem jest możliwy bez rozklejania lampy ?

Wychodzi tyłem ?

Trzeba potem jakoś specjalnie wszystko ustawiać ?

Bez problemu wychodzi bez rozklejania lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w temacie posiadam w swoim autku ori lampy valeo światła mijania ledo co świecą , wymieniłem żarniki nic nie pomogło jak sie z kims mijam to nic nie widze co robic?

czesc lisek daj mi namiary na GWERTY'ego mam ten sam problem co ty

Maly295 pod kazdym jego postem na dole masz podany jego nr tel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem mam następujący: po wymianie żarników (obu naraz) niemal jednocześnie padły obie przetwornice - miały prawo, były 10 letnie. Wymieniłem przetwornice na nowe i wszystko grało. Po ok. 3 miesiącach przestał świecić prawy xenon. Podmianka żarników wskazała na uszkodzoną przetwornicę. Reklamacja uznana, dostałem nową przetwornicę. Założyłem jednego dnia - świeci pięknie. Jeździłem tego dnia kilka razy i nie było problemów. Następnego dnia autko stało kilka godzin na dworze i ok 17 odpaliłem - nie świeci xenon. Szybka podmianka i znowu przetwornica...

Pytanie: co może być przyczyną takiego palenia przetwornic? Dodam że lewy xenon po 1 wymianie przetwornicy na nową świeci idealnie do tej pory, nie ma z nim żadnych problemów. Do prawej muszę kupić już 3 przetwornicę - nie chcę by znowu padła tak szybko.

VAG aktualnie pokazuje błąd:

00979 - Lamp for Low Beam; Right (M31)

57-00 - Electric Circuit Failure

I jeszcze:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

37-00 - Faulty

Ale to chyba nie dotyczy problemu (nie działa mi jeden przełącznik od ele szyb, pewnie to raczej do tego).

Wie ktoś co może być nie tak? Czemu te prawe przetwornice tak się palą?

Żarniki to Philips XenStart, sprawdzałem wszystkimi sposobami znalezionymi w necie i wg każdego z nich są to oryginalne żarniki. Po drugie oba były kupowane razem od jednego dostawcy i z lewym nie mam żadnych problemów. Przetwornice to Valeo 4pin, kupowane były nowe, z gwarancją producenta.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz moze czy bezpieczniki siedza takie jak powinny byc, i sprawdz wiazke czy wszystko jest jak po stronie lewej zasilanie masa...

Rozumiem ze w lampie wilgoci nie masz ? Blad wskazuje uszkodzenie obwodu elektrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...