Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Moja czarna Perła A4


Christiano

Rekomendowane odpowiedzi

To auto przechodzi drugą młodość, wszystko na cacy zrobione :naughty::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, staram się jak mogę :wink: Muszę ogarnąć je z zewnątrz i zająć się lakierem żeby chociaż troche błyszczało się jak Twoje :wink:

Na ten rok do wymiany jest na pewno szyba z tylnych prawych drzwi, bo ktoś ją nieźle przerysował

0AbBCVc.jpg

i zderzak, w którym jest mała wgniotka. Stwierdziłem, że nie opłaca się tego naprawiać skoro i tak mam go zmienić na s-line.

fVpQpda.jpg

a jak będą pieniądze to znajdą się tez listwy i może lotka :wink:

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:36 ----------

Dodaję kilka zdjęć z dzisiejszej "sesji". Wczoraj założyłem letnie koła i udało się umyć :a4fan:

ljcKNFC.jpg

V9XBDPt.jpg

pZ4qaHQ.jpg

PxSi3IR.jpg

HiXxhXa.jpg

IJmFFcY.jpg

IdBKJ10.jpg

DILtYiO.jpg

KH5Xzi9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sesja już na 17-stkach :good: będę śledził twój temat bo jest ciekawie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba :hi:

---------- Post dopisany 07-03-2014 at 09:07 ---------- Poprzedni post napisany 26-02-2014 at 09:12 ----------

Dwa zdj z krótkiej przerwy w podróży :wink:

8o5vVph.jpg

5iFcqTx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem :wink: muszę sprawdzić gdzie to się daje i czy są jakieś wymogi itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Dawno nic nie pisałem ale na razie jest mały przestój. We wtorek wymieniłem olej i filtry

fhlrCXT.jpg

Pomału przygotowuję się do wymiany MCE :wink: Wpadnie też włącznik świateł z auto i lusterko fotochromatyczne z czujnikiem zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo myślałem więc trzeba było założyć :wink:

---------- Post dopisany 25-06-2014 at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2014 at 14:54 ----------

Pomalutku idę do przodu chociaż z braku czasu nic konkretnego się nie dzieje. Jak na razie zbieram tajle i troszkę się tego uzbierało :wink:

Boczki pod elektrykę do tyłu z roletkami i haczykami

fzR6hKP.jpg

PpmgQKc.jpg

ycD07S0.jpg

Musze dokupić jeszcze przyciski bo nie było w zestawie i silniczki. Do tego potrzebuje jeszcze boczek kierowcy pod 4 szyby, najlepiej z przyciskami do alarmu i otwierania bagażnika, bo mam taką wiązkę w boczek :wink: Chyba że uda się to dorobić na tym boczku co mam.

MCE F, zrobiłem sobie już rozpiskę po kolei krok po kroku więc myślę, że jakoś się uda :decayed:

JDn0EfD.jpg

do tego dojdzie lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła

vH5W66h.jpg

2enLh2q.jpg

mam już wtyczkę, a wiązkę się zrobi

LpsIFs9.jpg

jest też przełącznik auto

NewrxDQ.jpg

Docelowo ma być układ samopoziomowania więc dołożę jeszcze przyciski CLH/DRL. Na razie mam tylko moduł DRL na długie światła

4GlCvfj.jpg

W między czasie w planie jest jeszcze czyszczenie EGR, uszczelki już mam chociaż nie wiem jeszcze czy dobre :decayed: Także teraz tylko czas i chęci i wymodzi się coś fajnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, Ty miałeś chyba przełączniki do tylnych boczków albo mi się zdaje? Pewnie miałbyś też silniczki i rączkę pod 4 szyby :decayed: a co z przyciskami do alarmu i otwierania bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam, wszystko poszło. Co do montażu przycisków, da się je zamontować do boczka który nie jest fabrycznie do tego przystosowany. Wycinasz otwór, a panel przyklejasz na gorący klej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko :) gustowna B6 :)

:hi:

---------- Post dopisany 01-07-2014 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 25-06-2014 at 17:08 ----------

:hi:

Dzisiaj wreszcie miałem czas więc EGR i kolektor doczekał się czyszczenia. Zapowiadało się, że może być tam trochę nagaru.

ksXZPgw.jpg

6eBJm5F.jpg

Jednak po rozkręceniu wszystkiego okazało się, że nie jest tak źle. W poprzednim aucie było tego znacznie więcej.

HKqk7J2.jpg

WCDTO72.jpg

VvF7n45.jpg

aJ8kAKz.jpg

mYfmCWp.jpg

Do zabiegu kupiłem uszczelki o numerach:

028129717D - uszczelka kolektora szt. 1

N909273302 - oring 62x3 EGR szt. 1

069131547D - uszczelka 32mm szt. 1

038131547A - uszczelka 22mm szt. 1

Porównanie uszczelek starych i nowych (na zdj brakuje oringu EGR)

BjElLd0.jpg

Uszczelka 22mm znajdująca się miedzy łącznikiem EGR, a kolektorem wydechowym była troszkę inna niż ta stara ale wszystko pasowało bez problemu.

DRs8rPK.jpg

Do czyszczenia użyłem benzyny ekstrakcyjnej pod ciśnieniem i śrubokręta żeby wydrapać tam gdzie była grubsza warstwa syfu.

lSunOdd.jpg

5p69d4g.jpg

WhkIVBz.jpg

muv66Yf.jpg

GDdM8TW.jpg

HrSFQUw.jpg

tohFbRH.jpg

No i finalnie po złożeniu efekt cieszy oko, bo jest czyściutko, jak na razie.. :wink:

btqPu41.jpg

QK6TiR3.jpg

Wężyków od podciśnienia nie wymieniałem bo nie wyglądały jeszcze tak źle. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania lub wątpliwości proszę pisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje jeszcze kilka zdj, które kiedyś udało się zrobić :wink:

Siatka bagażnika zdobyta kiedyś, a nie dodana do tematu

H2D1iNV.jpg

Moje B6 z B5 Taty

SfllTB2.jpg

Moje B6 z B6 w wersji s-line i kierownicą po prawej stronie, właściciel nieznany :decayed:

vTaKYV7.jpg

0OQHFdX.jpg

Muszę przyznać, że s-line w srebrnym kolorze bardzo fajnie wygląda :wink:

Prędkość, którą udało się rozwinąć na polskiej autostradzie kilka dni temu

rxnlBhL.jpg

trochę wcześniej było 230 km/h i to na prostym, poziomym odcinku ale nie udało się tego udokumentować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...