Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycięte końcówki wydechu


misiek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ostatnio chciałem zabrać się za polerkę swoich wydechów w klekocie ale wżery są na tyle głębokie że nic ciekawego z nich nie będzie. Wpadłem na pomysł aby obie fifki odpowiednio przyciąć aby nie były równolegle do ziemi tylko minimalnie bardziej pod kątem:wink: a potem oczywiście poler na lustro. Co o tym myślicie? Jako że nie lubie prostych wydechów w dieslu to jedyną alternatywą jest coś na wzór a6 c5 bo podobną są większe średnicą. Widziałem kiedyś tu na forum ktoś miał w b5 tak właśnie końcówki zrobione ale za cholere nie moge go znaleźć.:decayed: Można kupić jakieś zamienniki które wyglądają w miare jak ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ;)

ale jednak wypolerowałem końcówki i zostawiłem oryginalny kształt.

Po prawej na foto przed operacją. Po lewej w trakcie. Końcowego efektu niestety nie mam, ale wżery zlikwidowałem drobnym papierem ściernym. Później coraz drobniejszy i na koniec pasta polerska ;) Prawie udało się uzyskać efekt o którym piszesz, bo "prawie" lustro wyszło ;) Ja jestem zadowolony

2013-07-20-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :decayed: słabo widać :whistling: a końcówki z A6 C5 miał Arek ale sprzedał swoja B5...

7a2bbf0e6034916ff7b71db4299.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już temat ogarnąłem. Przyciąłem je ale troche mniej od Ciebie. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej ale na pewno jest lepiej niż było. Zobacz sam :kox:

DSC_0438_1.jpg

DSC_0440_2.jpg

DSC08414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się przyglądam... chyba i moje przytnę przy pierwszej okazji i polerkę poprawię, bo widzę, że można lepiej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przycięcia to niektóre wżery są nie do ogarnięcia :decayed: także tnij i poleruj :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już temat ogarnąłem. Przyciąłem je ale troche mniej od Ciebie. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej ale na pewno jest lepiej niż było. Zobacz sam :kox:

http://s22.postimg.org/x3apctz9t/DSC_0438_1.jpg

http://s23.postimg.org/jg01qqxsb/DSC_0440_2.jpg

http://s29.postimg.org/4uvo2gvt3/DSC08414.jpg

Fajnie to wyszło :wink: dobra robota :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, demontowałeś dokladke chociaż do ciecia? Ile mniej wiecej w cm obciołeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuscilem wydech z wieszaka lub z 2 wieszaków, jakoś go tam złapałem pasem żeby siedział sztywno i jazda. Na zewnątrz około centrymetra poszło, a wewnątrz z milimetr. Obetnij tyle, żeby wżerów głębokich już nie było:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bo jak próbowałem polerki w zeszlym sezonie to sama końcówka jest taka pochaczona? Nie wiem jak to nazwać nawet. I przydalo by sie opitolić kawalek, pomyśle na wiosne o tym. Dzieki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie,ale czym ciales? flexem,brzeszczotem ?

Bardzo równo Ci to wyszło :decayed:Stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierka :wink:. Po samym cięciu była kaszana, później przykładalem szlifierke od dołu tak, żeby środek tarczy był w środku rurki. Chwile przytrzymujesz w takiej pozycji i wychodzi idealnie. Później już papierkami można wprowadzić żeby krawędzie były równe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak jak u kolegi monter a chcialbym tak jak u kolegi misiek 9980 , powiedz czym to atakowałeś mozesz na pw :wink: i ile czasu taki efekt ci sie utrzymał:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej masz wszystko opisane... Efekt dzisiaj jest taki sam jak na zdjęciach. Nic się nie zmieniło Przy myciu auta trzeba pamiętać żeby gabeczka przetrzeć krany i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o grubosci, czyli gradacje papieru oraz nazwa pasty jesli mozna:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradacji nie pamiętam. Wszystkie papiery na mokro i skończyłem na 1500. Potem filc na polerke, wysokie obroty i cos takiego

pasta.jpg

Cała operacja z przycięciem i polerowaniem zajeła mi chyba godzinke albo półtorej:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego misiek. 3h straciłem na tą robotę ale było warto.Efekt identyczny jak u Ciebie :wink:

Zeszlo dlugo,poniewaz dlugo rownalem koncowki wydechu. Dzieki za porade.

DSC_0478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kominek. Papier ścierny do polerowania końcowego oraz pasta G3. Efekt utrzymuje się już ponad rok.

f5c4c4f53d9b9394med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...