Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja mam 255 na 19tce i jest spoko jeśli chodzi o odczucia na drodze, fakt na koleinach nieraz mocno rzuca ale idzie się przyzwyczaić. Na równej drodze się płynie, 120 i się wydaje że się jedzie 60 tylko.

Edytowane przez dawidg2

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Posiadam B8 120 KM 2.0 TDI

8k0601025aj1h7-1.jpg

Oraz takie felgii.

Seryjnie są na nich opony 245/40/18

Chciałem zapytać czy mogę bez problemu zastosować

inna ( mniejszą ) szerokość opon bo 245 to chyba za duzo

do mojego silnika

Opublikowano

Witam.

Posiadam B8 120 KM 2.0 TDI

[img=http://www.original-felgen.com/felgenbilder/8k0601025aj1h7-1.jpg

Oraz takie felgii.

Seryjnie są na nich opony 245/40/18

Chciałem zapytać czy mogę bez problemu zastosować

inna ( mniejszą ) szerokość opon bo 245 to chyba za duzo

do mojego silnika

Mam te same felgi wcześniej miałem na nich też ten rozmiar opony. Teraz mam na nich zimowke 225/45.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Mam teraz w swoim b8 felgi 16 ale planuje kupić 18 z oponami 245/40/18 tylko jakie et felgi będzie dobre żeby nic nie obcieralo i dobrze wyglądało ?

Opublikowano

Czytaj, czytaj kolego...trafiłeś na idealny wątek. Myślę że znajdziesz i dopasujesz coś pod siebie. Nikt Ci nic nie doradzi jak nie sprecyzujesz czego oczekujesz, jakie masz zawieszenie, itp.

Opony o których piszesz to standard audi tak ze felga 8-8,5J. ET zależne od oczekiwań...im wyższe tym felga będzie bardziej schowana w nadkolu.

Edytowane przez Kaju77

Opublikowano

Apropo 8j 225/45/18 zastanawiałem się nad tym rozmiarem na setup zimowy ale czy aby jest to dobry pomysł? w porównaniu z 225/55/16 wydaje sie niewielka róznica, jakie są wasze odczucia z jazdy na tych rozmiarach. Na lato szukam felgi od a5ki 8,5j 245/40/18 et 29 idealnie dopasowany..

Opublikowano

Swoją drogą macie jakieś rady jak jeździć na 19",20" żeby ich nie zniszczyć?

Opublikowano

na pewno trzeba wolniej przejeżdżać przez wszelkiej maści dziury, przejazdy kolejowe, studzienki, włazy itd. No i w koleinach trzeba uważać bo potrafi nieźle prowadzić, bynajmniej na moich 19tkach z oponą 255/35 i omijać krawężniki by rantów nie poobdzierać.

Opublikowano

Drodzy!

Pomóżcie na szybko z doborem felg, bo już mam dość tego co mam obecnie.

Po głowie chodzą mi oryginalne felgi 17".

Które z nich będą bezproblemowe w montażu?

http://allegro.pl/8v0601025bn-oryginalne-felgi-audi-a4-a6-17-5x112-q-i5877255535.html

http://allegro.pl/8s0601025-oryginalne-felgi-audi-a4-a6-17-5x112-q3-i5877217954.html

http://allegro.pl/oryginalne-alu-felgi-audi-17-et34-5x112-nowe-i5903824601.html

Do tego planowałem jakieś opony zimowe - może Michelin Alpin 5? W rozmiarze 225/50 R17

Opublikowano

w pierwszej kolejności poproś o podanie otworów centrujących do tych felg bo b8 ma otwór 66.6 a te które podałeś jedne są od TT, drugie od A3 8V a trzecie niewiadomo od czego. Obstawiam że mają otwór 57.1 i nie podejdą Ci .

Opublikowano

Totalnie wypadł mi z głowy parametr otworu centrującego, dzięki!

Zamówiłem ostatecznie 8K0 071 497, dedykowane do A4 B8.

Opublikowano

Panowie,

Czy ma to sens: OZ ultraleggera 18' 8j et35 i na to opona 245/40/r18 ?
Myslalem tez o 225/45/r18.. nie wiem czy isc w wezsze do 3.0tdi q ?

dodam ze zawias z ADS..

Edytowane przez st4yKool

Opublikowano

Do 3,0 TDI minimum 245/40/18

Opublikowano

Panowie,

Czy ma to sens: OZ ultraleggera 18' 8j et35 i na to opona 245/40/r18 ?

Myslalem tez o 225/45/r18.. nie wiem czy isc w wezsze do 3.0tdi q ?

dodam ze zawias z ADS..

Witaj,

Ta felga zawsze ma sens jeśli myślisz o "odchudzeniu" auta i osiągach :D

OZ Ultraleggera jest jedną z najlżejszych i jednocześnie najwytrzymalszych dostępnych 18"-ek.

Waga 1-ej to zaledwie 8,4 kg :D (jest ok 3kg. lżejsza od 18"-ki ori audi)

PS. Nie napisałeś czy zamierzasz włożyć ją na opony zimowe czy letnie?

Jeśli na lato to zważywszy, że masz mocne 3.0 TDI w Q do 8 x 18 zakładaj 245/40/18.

Jeśli w grę wchodzi zimówka to bierz węższą: 225/45/18

Pozdrawiam!

Opublikowano

Nie ma znaczenia czy zima czy lato 245 dla 3.0 obowiązkowo. Kiedyś na zimę się dawało mniejszy rozmiar ale przy dzisiejszych oponach nie ma to znaczenia

Opublikowano

Ciekawa teoria.

Śmiem twierdzić, że może w chipowanym 2.0 TDI FWD może coś dać opona 245.

W przyapdku Quattro koniecznie 245? Nie widzę podstaw.

Opublikowano

W przypadku felgi 8" ja bym kładł 225/45/18. Również nie widzę sensu zakładania tak szerokich opon.

Opublikowano

Na 500Nm na kołach 225 opona troche żartem trąci.

Opublikowano

Na 500Nm na kołach 225 opona troche żartem trąci.

Ojciec ma A6 C6 271KM 595NM, są tam założone koła 225/55r16 i nie ma mowy o zerwaniu przyczepności na suchym, po deszczu też nie lada wyczyn. A4 będzie lżejsze w porywach o 80kg.

Opublikowano

Pomijając moment lepiej prowadzi się taki samochód z oponą 245 niż 225 i lepiej wygląda duża oponą w takim aucie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.