Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda też myślałem o profilu 45 bo 40 wydaje mi się za niski na polskie drogi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz kupowac chiński wyrób ?

a czy chiński wybór to coś złego?

rozejrzy się po domu, ile masz u siebie rzeczy chińskiego pochodzenia?

a tak poważnie to pytanie dotyczyło parametrów, a nie producenta felg.

ja bym brał ET 47 + dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z chińskimi felgami mam złe doświadczenia. Ale ok miałem jeden komplet takich felg , może sa lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem koła z 16-ek 225/55 na 17-stki 225/50 i na nierównościach jest nieciekawie - trzeba bardziej miec sie na baczności niz na 16''. Auto troszeczke wydaje sie plywac na gównianej drodze. Na równym asfalcie idealnie.

Słyszalem opinie że szersza opona ma problemy na koleinach itd ale tu szerokosc jest taka sama .

Za duze cisnienie ?- owszem opona twarda jak kamień. Nie wyważona do końca ? - gumiarz zakladajacy wczoraj nie miał problemów podczas zakladania. Aż taka różnica w prowadzeniu na 17 calach?

Co jest tu nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wlepce masz wypisane ciśnienia pod różne rozmiary opon.

Napisz jaki rozmiar kół zalecają w B8 pod 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem koła z 16-ek 225/55 na 17-stki 225/50 i na nierównościach jest nieciekawie - trzeba bardziej miec sie na baczności niz na 16''. Auto troszeczke wydaje sie plywac na gównianej drodze. Na równym asfalcie idealnie.

Słyszalem opinie że szersza opona ma problemy na koleinach itd ale tu szerokosc jest taka sama .

Za duze cisnienie ?- owszem opona twarda jak kamień. Nie wyważona do końca ? - gumiarz zakladajacy wczoraj nie miał problemów podczas zakladania. Aż taka różnica w prowadzeniu na 17 calach?

Co jest tu nie tak ?

mniemam, że zalecane 17" do B8 masz 235/45, na 225/50 komfort powinieneś mieć odrobinę lepszy, sprawdź ciśnienie na wlepce tak jak kol radzą - jeśli jest w normie a opona dalej jak kamień to popatrz czy nie zakupiłeś opon typu runflat / RSC ( napisy w zależności od producenta )

jedyny plus tego typu opon to to, że pojedziesz na kapciu i się nie wysypie ale komfortu na nierównościach się nie spodziewaj - twardy bok jak diabli:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie runflat to nie jest , Bridgestony Potenza RE050A. Wg wlepki w drzwiach jak widać w załączeniu przy niedużym obciążeniu a takie głównie jest to ma być 2.2 przód i 2.0 tył. Było 2.4 wszędzie. Zjechałem wszędzie do 2.2.

Jednak ze stacji benzynowej do domku mam blisko i bardzo przyzwoitą drogę więc jeszcze nie wiem jak będzie na nierównościach , zobaczymy:)

wklejka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zakupem felg z linku poniżej

Koła 19" Audi Opony Nokian 235/35ZR19 ok. 7mm (4092751121) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Parametry felg to 8J 19, ET45, 5x112, opony 235/35 ZR 19

Będzie to jakoś wyglądać na seryjnym zawiasie ? Jedni mówią 18 tki drudzy 19 tki - już sam nie wiem jakie koła kupić :)

a co myślicie o tych kołach ? 245 z takim ET nie będzie ocierać o nadkola?

KOŁA ALU AUDI A5 S-LINE8,5JX18 ET29 5X112 ORYGINAŁ (4159053670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

muszę coś we Wtorek zamówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczne jest rozwiercanie otworu ale ja bym odpuścił taką opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo mam metlik :)

Planuje zakup 19"x8 i jakie oponki do tego ?

235/35

255/35

235/40 czy jakies inne ?

Chcialbym zeby nie bylo za bardzo jak na wozie drabiniastym :D

Mysle o 235/35, ma może ktoś fotke z felgami RS6 II i taka własnie oponką ? I czy to na dziury nie za mały profil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo mam metlik :)

Planuje zakup 19"x8 i jakie oponki do tego ?

235/35

255/35

235/40 czy jakies inne ?

Chcialbym zeby nie bylo za bardzo jak na wozie drabiniastym :D

Mysle o 235/35, ma może ktoś fotke z felgami RS6 II i taka własnie oponką ? I czy to na dziury nie za mały profil ?

ja mam 225/35 r19 czyli jeszcze niższe a dają radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...