Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co szoruje / haczy w podwoziu


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak w temacie, jest zima robię jako spychacz bo niższego auta w okolicy nie ma, 90% leżących policjantów muszę stawać i powoli ruszać by nie zahaczyć, do garażu nie wjadę bo za pierwszym podejściem auto podskoczyło mi do góry.... Wygląda to tak:

lm05v2zl70mm.jpg

ewlszmi0slj0.jpg

x38c43a83hu3.jpg

h2sa3dj9yt20.jpg

Zdjęcia może nie są najlepiej bo auto stoi na górce ale innych nie mam, Przód siedzi niżej, z tego co wiem jest to fabryka.

Koła zimowe 16/55 2,5 bara

koła letnie 18/45 ciśnienie nieznane

No i najważniejsze pytanie... da się coś z tym zrobić, może coś jest nie tak ? (co sprawdzić gdzie szukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz zawiechę ?

1BA czy 1BE ?

Audi z pod spodu do wysokich nigdy nie należało al ze zdjęć widzę że jest dobrze.

Są niższe auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że wygląda dobrze to wiem :) trzyma też ładnie ale drogi cholera mamy jakie mamy... teraz nie ma takiej tragedii bo to głównie śnieg i lekki lód raczej szoruje i nic złego nie zrobi ale latem... trochę gorzej.

gdzie mogę sprawdzić ten typ zawiechy ?

no dobrze ale czy jest tam coś na co szczególnie należy uważać ? co kontrolować ? czy raczej wsio co ważne jest dobrze zabezpieczone lub wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kanapą ? średnio chce mi się ją demontować, to może latem jak będę kable ciągnął.

a jakie powinno być ciśnienie w laczkach ? bo nigdzie nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie chce to nam też się nie zechce ci odpowiadać.

Po co głowę zawracasz tematem.

Ciśnienie w laczkach też jest napisane na naklejce która jest przyklejona na aucie.:facepalm:

Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym znalazł naklejkę to bym nie zadawał durnych pytań. Skoro jesteś taki mądry to może mi powiedź gdzie ona jest (tylko nie mów że na słupku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przy drzwiach kierowcy, jak nie ma to pewnie malowany.

Ew.klapka wlewu paliwa( ale to chyba tylko w B5 było).

Jak nie ma to znajdziesz w instrukcji obsługi auta :facepalm:

Instrukcję ma ?

Jak nie ma to znajdzie na forum,jest do ściągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany i owszem ale nie w tych okolicach, problem tylko w tym że w RS4 b7 kumpla też tego nie ma a tu salonówka, rodziców b8 również jest pozbawiona tych wlep. Ogólnie pytałem 5 znajomych którzy mają a4 i żaden z nich nie ma ani jednej wlepy w widocznym miejscu jak np słupek, przy wlewie i owszem jest ale nie ma na niej danych odnośnie ciśnień.

Instrukcja

"Ciśnienie powietrza w oponie, obci ąże n ie samochodu

i system kontroli ciś nieni a w oponach *

Ciśnienie w oponac h musi być dostosowane do aktual nego

obciążenia samochodu. Najlepiej utrzymywać ciśnienie w oponach

dla maksymalnego obciążenia samochodu. Wartości ciśnienia

podane są na nalepce na słupku drzwiowym ~ s trono 253, rys. 221."

na końcu w danych tech też nie ma. Pod pewnymi względami jednak VW wspominam dużo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakiś cymbał pozdzierał wlepki.

Napisz niech ci ktoś cyknie fotkę,przyda ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno w okolicy grasowali złodzieje i kradli wlpey...., A6 kumpla też nie ma.

zakładam dane dla 3,0 będą takie same albo zbliżone.

a co z tym dołem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie.

Jakie zawieszenie ?

1BA, 1BE, inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce mi powoli opadają... może jeszcze raz.

Jaki element/y szoruje i czy należy się tym przejmować, opcjonalnie jakie elementy są narażone na uszkodzenie przez "polskie drogi" i na co zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz dziwne pytania.

Skąd możemy wiedzieć co szoruje.

Posadź kogoś za kółko,podjedźcie pod leżącego policjanta,połóż się na ziemi by widzieć spód auta i niech druga osoba przejeżdża pomału.

Inna możliwość to wjazd na kanał i tam popatrzeć.

Jakie elementy są narażone ?

Kolejne dziwne pytanie.

Zależy na co najedziesz.

Jak na kamień to pourywać możesz wiele łącznie ze zbiornikiem paliwa.

Wjedź na kanał i popatrz jak auto pod spodem wygląda.

Napisz w końcu jaką masz zawiechę,czy coś modziłeś czy nie.

Tylko nie mów że nie potrafisz tego odczytać z wlepki.

I nie pisz że trudno się do niej dobrać bo nie uwierzę.

Chyba że jej nie ma ale lepiej sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było skierowane do osób które znają swoje auta, wiedzą co w nich siedzi a nie do osób którym wydaje się że coś wiedzą.

Ciekawi mnie też jakby wyglądał ten test z martwym policjantem w Twoim wykonaniu, wątpię byś przy 10-15km.h zauważył co to było. Jak oglądałem zawieszanie to obity jest tylko ten półksiężyc na środku ale nie zawsze dźwięki dochodzą z tej strony auta.

Zawias seryjny, typu i nie znam i na dzień dzisiejszy nie mam możliwości demontażu kanapy by to sprawdzić (ile razy mam o tym pisać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było skierowane do osób które znają swoje auta, wiedzą co w nich siedzi a nie do osób którym wydaje się że coś wiedzą.

Ciekawi mnie też jakby wyglądał ten test z martwym policjantem w Twoim wykonaniu, wątpię byś przy 10-15km.h zauważył co to było. Jak oglądałem zawieszanie to obity jest tylko ten półksiężyc na środku ale nie zawsze dźwięki dochodzą z tej strony auta.

Zawias seryjny, typu i nie znam i na dzień dzisiejszy nie mam możliwości demontażu kanapy by to sprawdzić (ile razy mam o tym pisać?)

A jaki masz problem z z demontażem kanapy? W avancie wystarczy szarpnąć za przednią część siedziska (po lewej i po prawej stronie są zaczepy wciskane) i podnosi się do góry. Pod siedziskiem jest wlepa z danymi. Nic więcej nie potrzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie miej pretensji do kogoś że nie wie co może u Ciebie trzeć, skoro nawet nie wiesz jaką masz zawiechę. Wlepka jest też w książce serwisowej, jej też nie masz? Możesz jeszcze sprawdzić wyposażenie po VINie.

Jeśli chodzi o wlepkę z ciśnieniem w kołach, to ja mam na słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...