Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zółta kontrolka poziom oleju..??


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła mi sie żółta kontrola z oleju, pisze po nią min..Rozumiem trzeba dolać, ale mam pytanie, ile km mogę zrobić na tym niki poziomie oleju żeby nie narobić jakichś szkód? Nim doleje czy mogę jeszcze tak jeździć trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździsz na minimalnym poziomie więc nie jest to zdrowe dla silnika na pewno. Ja jak mi się tylko pojawi to się zatrzymuje i robię mała dolewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie czego zalać do sklepu jakiegoś z olejem mam 60km.. Pierw muszę tam dojechać :/ Wam też auto bierze olej przy 212tyś przebiegu? Mi tak trochę bierze. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ubywa.. Robie małe odcinki tras. Olej sprawadzam co 1,5 tygodnia.

A jeśli kontrolka zniknęła to o co chodzi? Nie powinna świecić póki nie doleje? Audi b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja potrafi łyknąć nawet przy ciężkim bucie 1,5l na 10 tyś a tak średnio to ok 0.5-0,7 l na 10 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem poziom oleju pokazuje minimum, ale kontrola z olejem już się nie pali.. Myślałem, ze dopiero jak doleje zgaśnie.. Możliwe jest, że auto stało nie równo i poziom oleju tak pokazał, że minimum, a wcześniej zrobiłem 180 km z ciężka noga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwa mogła się ładnie zlać.

A po za tym to pod maską jest mikrostyk, który po podniesieniu maski wyłącza monit OIL MIN.

Teoretycznie podniosłeś maskę i sprawdziłeś stan więc już nie monituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, że auto stało nie równo i poziom oleju tak pokazał, że minimum, a wcześniej zrobiłem 180 km z ciężka noga ?

A kto to wie.

Może i możliwe.

Nie ma się co szczypać tylko dolej do połowy znaków na miarce i spokój.

Byłbyś wczoraj rano zamówił na forum olej to byś dziś już kurierem miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że ontyle oleju bierze.. Co tydzien sprawdzam i no schodzi trochę, a mało jeżdże.. W tygodniu średnio ok 120km krótkie trasy po..10-20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem pół litra mobil xs 5w30 teraz na mierniku mam jakieś 0,5cm ponad optymalny poziom niecały cm brakuje do max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem oleju i na mierniku pokazywało 0,5cm powyżej aptymalnej (taka kropkowana po środku miarki między nim a max) i zrobiłem 100km, z ciążkim butem i te 0,5cm z mierki znikło.. To normalne w dieslu czy jakieś obawy powinienem mieć? Nie wiem ile wzięło dokładnie, ale ok 100ml napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy ogień to zobacz czy Ci nie cieknie olej z korka miski olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty z tym oszczędzaniem i remontem głównym.

Co post to super rada Ryszarda.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie czego zalać do sklepu jakiegoś z olejem mam 60km.. Pierw muszę tam dojechać :/ Wam też auto bierze olej przy 212tyś przebiegu? Mi tak trochę bierze. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ubywa.. Robie małe odcinki tras. Olej sprawadzam co 1,5 tygodnia.

A jeśli kontrolka zniknęła to o co chodzi? Nie powinna świecić póki nie doleje? Audi b7

Nie wiem na 100% , ale ta kontrolka nawet może się pokazać jeżeli długo nie otwierasz klapy silnika .Na bagnecie musi być MAX i masz spokój.

---------- Post dopisany at 15:27 ---------- Poprzedni post napisany at 15:21 ----------

Jeśli silnik bierze tyle oleju to jest już na wykończeniu. Na twoim miejscu zaczął bym oszczędzać, bo remont takiego silnika to nie są wcale tanie rzeczy.

Ryśku to wcale nie musi być winny układ korbowo - tłokowy, odpowiedzialny za ubytek oleju. 1 turbo,2 styl jazdy, albo nieszczelności w bloku, głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem, sprawdziłem stan, nie ubywa wogóle. Jak ostra jazda, dłuższa trasa trochę weźmie, a tak to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...