Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatna kolizja,Wjazd w tylek.Co robic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.To moj pierwszy temat na forum wiec prosze o wyrozumialosc:)

Niedawno,wracajac z zakupow mialem przykra przygode.Chlopak ruszajac za mna do skrzyzowania zagapil sie i wjechal w tyl mojej a4:( wielkich szkod nie ma tzn. porysowany zderzak tylni i dokladka, urwany zaczep platikowy pod spodem no i delikatnie wgieta tylna klapa (prawie nie widoczne) ale jest po calosci zwichrowana. Teraz czekam na kase z odszkodowania. Zastanawiam sie czy oddac to do lakiernika czy kupic uzywana klape i zderzak w kolorze i poprostu wymienic? Jak wy byscie zrobili?Prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w kolorze a za oszczędzoną kasę zrobił korektę lakieru na całej budzie :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w kolorze a za oszczędzoną kasę zrobił korektę lakieru na całej budzie :jerk:

Dzięki za genialna radę;-) i proszę Cię...jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to Poprostu nie wypowiadaj się

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w kolorze a za oszczędzoną kasę zrobił korektę lakieru na całej budzie :jerk:

Dzięki za genialna radę;-) i proszę Cię...jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to Poprostu nie wypowiadaj się

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

no przecież Ci poradził, a ty najwyrazniej nie zrozumiałeś:facepalm:

jaki masz kolor tego auta? jak srebrny, szary to ja bym jednak szukał części w kolorze. Taniej i większe szanse że nie bedzie sie bardzo róznił odcieniem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w kolorze a za oszczędzoną kasę zrobił korektę lakieru na całej budzie :jerk:

Dzięki za genialna radę;-) i proszę Cię...jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to Poprostu nie wypowiadaj się

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

A dlaczego ma się nie wypowiadać, pomysł jak najbardziej dobry !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w kolorze a za oszczędzoną kasę zrobił korektę lakieru na całej budzie :jerk:

Dzięki za genialna radę;-) i proszę Cię...jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to Poprostu nie wypowiadaj się

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

:dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może faktycznie się nie zrozumieliśmy. Jeżeli kolega poczuł się urażony to zwracam honor. Raczej nie mam potrzeby robić korekty lakieru na całym aucie , chce naprawić lub wymienić uszkodzone elementy Poprostu. Kolor lakieru LZ5W

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekta lakieru to m.in. polerka, przy malowaniu, czy wymianie częsci blacharskich przydaje sie ją zrobić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokal nie boj sie i wylaz z dziury haha:polew: pokaz zniszenia moze co?? najlepszym rozwiazaniem jest kupic graty w kolorze i pozniej dobra polerke walnac najlepiej na cale auto i nie gadaj ze nie potrzebuje bo kazdy samochod ktory nie mial przynajmniej w ciagu roku korekty lakieru az sie prosi zeby takowa zrobic ale lajk tego nie zauwazy:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi kwestia czy np nie da się usunąć ręcznie tych rys np ze zderzaka , jak nie są do podkładu to oddać lakiernikowi , papierek na wode dobra polerka i przy okazji polerka za pół ceny całego auta . A jak nie to tak jak w/w kupić używki w kolorze a stare sprzedać bo zapotrzebowanie napewno będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Zastanawiam sie czy oddac to do lakiernika czy kupic uzywana klape i zderzak w kolorze i poprostu wymienic? Jak wy byscie zrobili?Prosze o porady"

Proponuję wstrzymać się do wypłaty odszkodowania i wówczas zdecydować. Kryterium ekonomiczne może okazać się determinujące.

A na początek załącz proszę zdjęcia na forum, aby specjaliści mogli ocenić ew. ingerencję blacharsko - lakierniczą :)

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4uzusegu.jpg

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 18:21 ---------- Poprzedni post napisany at 18:15 ----------

Wybaczcie ze dopiero teraz wgrywam fotki ale niestety...brak czasu...9anabany.jpg2yrypevy.jpg9uzuguhy.jpg4yre5e8y.jpg7eqytudu.jpgabahe6e3.jpge6usane2.jpg

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa do wymiany, a zderzak spokojnie wypolerujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa jest profilem zamkniętym + m.in. odkształcenie na przetłoczeniu - definitywnie operacja wymiany. Okładzina zderzaka - lakierowanie naprawcze. Tak powinno uszkodzenia zakwalifikować TU.

W praktyce popieram użytkownika nex.

Bez problemu kupisz pokrywę używaną.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kasę już mi wpłacili. W kosztorysie było uwzględnione to o czym pisała arielka. Klapę postaram się dobrać w kolorze, jeżeli będzie inny odcień to lakier, zderzak do lakierowania, no i dokładkę dolna też trzeba będzie kupić. Dzięki wszystkim za porady;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa jest do uratowania jednak trzebabyło by ją polakierować.. Nie zgodzę się z tym, że tylni zderzak jest do spolerowania, raczej też do malowania. Oczywiście można też szukać czegoś w używce, byleby nie były bardziej porysowane od tych ;) Myślę (wnioskuję po zdjęciach), że za pomalowanie tych dwóch elementów + ewentualnie cieniowanie tylnych błotników zmieściłbyś się w kwocie 600-700 zł u dobrego lakiernika, oczywiście w rzeczywistości uszkodzenie może wyglądać inaczej i koszt może się różnić. Więc trzeba sobie teraz odpowiedzieć na pytanie czy warto w ogóle szukać nowych używanych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...