Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Skok z B5 1.9TDI na B7 3.0 TDI


Kubica86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów, z racji tego że jakiś czas temu przesiadłem się z B5 1.9TDI 110KM porobione na 160KM na B7 3.0 TDI Quatrro 233KM też będzie grzebane :P .

Kolor się nie zmienił i został czarny metalik, z dodatkami w chromie - listwy okien/drzwi chrom + relingi.

Na wyposażeniu znalazło się :

- 8 poduch

- el.lustra

- el. szyberdach

- navi rns-e

- grzane dupki

- el. lędźwie

- tempomat

- bix + samopoziom+ skrętne + spryski

- drl

- webasto

- czujnik deszczu/zmierzchu

- zawieszenie s-line

- czarna podsufitka sline

- stołki i kanapa (rękaw na narty) w orginalnym s-line - ogólnie wnętrze jest w ,,slinie,,

- lato 18' - zima 16'

- tył pdc

- fis w kolorze

- lustro wew. fotochrom

- komendy głosowe + blu

- ramki klubowe xD

Z racji tego że mało mam czasu to foty lepszej jakości wrzucę przy okazji.

P1080574x.jpg

Narazie tylko tyle w weekend zrobię kilka fotek i zrobię.

Jeżeli chodzi o plany to kilka modów postaram się wykonać :

- FMIC - homemade

- Sportowy wydech

- mocne sprzęgło z dociskiem ( i prawdopodobnie jednomas)

- Dokładka zderzaka tył z S4

- Program - Zrobione

- Zmiana softu w navi na PL - Zrobione

- pakiet zewnętrzny s-line ( zderzak jest, grill jest + drugi od RS4 leci, listwy są- lotki brak i wszystko zakładam chyba na wiosnę)

- podstopnica + pedały RS4 - Zrobione

- przyciemnianie szyb

- biały kierunek w reflektorach

- lampy tył led z C6 - czekają na montaż

- lustra boczne el. składane + fotochrom

W przyszłości może jeszcze up hamulców ale to się zobaczy.

http://img843.imageshack.us/img843/2342/iv5u.jpg

e9e8yqar.jpgemusujeh.jpgja4a9ute.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak?:decayed: czujesz chociaż minimalne różnice po przesiadce z b5 na b7??:grin::grin:

fajna furka:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie najbardziej to mnie ciekawi jakie odczucia bo sam pewnie takie przejście zastosuje :P

napisz coś jak odczucia itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna:) fajne wyposazenie. Ale troche modyfikacji by sie zdalo jej:P. Po programie byles na hamowni? Jaki wynik ~280/600 stawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze że o B5 dbałem i pchałem sporo w auto ale to jednak jest różnica kolosalna jak dla mnie. Auto ma to czego oczekiwałem od samochodu, moc, komfort, wygląd i to coś co daje uśmiech na twarzy ;)

Link do softu dałem na samym dole -> 273 KM i 585 Nm póki co ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama jazda itp ?

to w sumie takie B6

ja np jezdzilem poprzednim b5 mocno doinwestowanym zadbanym, i jak wsiadlem w znajomego b6 i sie nim przejechalem to w zyciu np nie przesiadlbym sie na b6 dokladajac powiedzmy 15tys plln, bo jazda taka sama a auto duzo duzo cięższe, jedynie stylistycznie mi sie bardziej podobaja b6 i b7 powiew swieżości względem babci b5 no i 3.0 TDI ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama jazda itp ?

to w sumie takie B6

ja np jezdzilem poprzednim b5 mocno doinwestowanym zadbanym, i jak wsiadlem w znajomego b6 i sie nim przejechalem to w zyciu np nie przesiadlbym sie na b6 dokladajac powiedzmy 15tys plln, bo jazda taka sama a auto duzo duzo cięższe, jedynie stylistycznie mi sie bardziej podobaja b6 i b7 powiew swieżości względem babci b5 no i 3.0 TDI ...

B6 i B7 w środku praktycznie to samo ale w B6 ciężko spotkać auto z rns i skórkami w sline + wszystko w prądzie. No i jak zam mówisz 3.0 TDI, w 1.9 miałem 160 KM i to powiem szczerze zasuwało a tu jest moc większa ale i masa + quattro jednak odczucia z jazdy są jak dla mnie bajeczne. Przy 3000 obr. na liczniku 180 km/h xD. Przy przyśpieszaniu nie masz rwania jak w ośce, całe auto zrywa się jak jakiś kot - cztery łapy naprawdę robią robotę xD a po sofcie to z kociaka zrobił mi się gepard hehe

Na nowy rok zapodam FMIC + wydech kpl. i mam nadzieję że 3 będzie na przedzie :P Oczywiście nie obędzie się bez zmiany sprzęgła na mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd i moc już jest! Wyposażenie też nie jest złe. :wink4: Powodzenia! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama jazda itp ?

to w sumie takie B6

ja np jezdzilem poprzednim b5 mocno doinwestowanym zadbanym, i jak wsiadlem w znajomego b6 i sie nim przejechalem to w zyciu np nie przesiadlbym sie na b6 dokladajac powiedzmy 15tys plln, bo jazda taka sama a auto duzo duzo cięższe, jedynie stylistycznie mi sie bardziej podobaja b6 i b7 powiew swieżości względem babci b5 no i 3.0 TDI ...

Widocznie B6 Twojego kolegi jest golasem. Ja miałem mega doinwestowaną i porezaną B5 i na pewno bym do niej nie wrócił.

B6 i B7 mają wiele wspólnego, sam byłem zdziwiony jak wiele.

Kubica, gratuluje furki. Zmiana z B5 na B7 3.0TDI to jak ogromny skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostawiam ori, chciałbym lampy zrobić z białymi kierunkami i wtedy może też wnętrze na czarno zrobić. Zobaczymy jak będzie.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły przód :naughty: Też poluję na zderzak w kolorze, ramkę bym strzelił na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem w kolorze ale kasa kosmiczna bez spryskow za 2000 to mało, ją kupiłem komplet za 1300 ale malowane (u kuzyna to za farbę i czteropak) grilla od

RS4 kupiłem osobno to jeszcze mam do sprzedania grilla full black do slina.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w modzeniu, daj znac jak sie jezdzi na jednomasie no i ile wyszlo po Ic i wydechu. Sprzeglo musisz wymienic aby uzsykac wysoki moment , bo przy serii bedziesz mial drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...