Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klepiące zawory


AZCARS

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz wszystkie kanaly olejowe jaki jest ich stan . ale za malo cisnienia masz wiec czyzby nie pompa:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spotkał sie ktos by nowa pompa byla wadliwa :> ? jak sprawdzic ich stan ? jakie powinno byc cisnienie na wolnych :> ? jak ucieka cisnienie przez szklanki to tez bedzie pokazywac zanizone ale na wolnych nie powinny klepac jak dostaja 5 barow ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie . kurde powiem tak ja np mialem nie raz pompy wodne nowe ktore po 1 dniu sie zatarly wiec fakt nie jakas skf czy cos . A odnosnie pompy oleju w vivaro masz pompe olejowa od nissana quashqai( jakos tak sie to pisze) no i w tym vivaro po 70tys pompa idzie na zlom . Wiec nie zawsze nowe jest dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem to 2bary to tylko sie cieszyc z takiego cisnienia na wolnych a jak mocno zagrzejesz silnik to spada do 1,6 moze jak ucieka szklankami i napinaczem to wzrosnie cisnienie i bedzie ok . pompe nowa zalalem olejem by sie nie zatarła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie ma jak sie zatrzec

Popelniles blad przy zakladaniu popychaczy i walkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś słyszy jakieś niepokojące odgłosy tak jak autor tematu to powinien zacząć od pomiaru ciśnienia oleju, potem zalać engine flush motula, zdemontować miskę, wyczyścić pompę, zakręcić miskę z nową uszczelkę? Nowy filtr oleju i olej np. Motul 5W40.

Pytanie co jeśli po zamontowaniu nadal ciśnienie będzie nadal nie takie jak powinno być? Można jakoś ocenić stan pompy oleju po zdjęciu miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladales stare czy nowe popychacze ?

Pytalem juz ale nie odpowiedziales...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz sprawdz cisnienie sprezania

Jak na ktoryms jest niskie to wiesz co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zgiety nie jest napewno bo silnik pracuje idealnie po za klepaniem popychaczy głowica kupiona byla robiona prowadnice nowe zawory wydechowe i uszczelniacze . po załozeniu głowicy na rozruszniku nabiłem ciśnienie a pozniej dopiero odpalilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz cisnienie, na ktoryms masz kiche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam, jesli w glowicy gniazda na szklanki sa wyrobione to ich wymiana na nowe nic ci nie da bo olej wraz bedzie spieprzal bokiem a nie kanalami

jedyna rozsadna dla mnie opcja to wpierw - sprawdzenie cisnienia oleju

a dwa, glowica na stol, wnikliwa obserwacja stanu walkow/ich lozysk oraz wlasnie gniaz popychaczy i zaworow, sprawdzenie ich luzow

szklanki naprawde ciezko zajechac tak jak czytam rzadko kiedy sa tak zuzyte na krawedziach zeby byly do wymiany, predzej sa zjechane na powierzchni przez krzywki walkow z powodu slabego smarowania lub slabego (starego) oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie oleju sprawdzone pare postow wyzej masz dokladnie opisane co i jak łozyska wałkow własnie w stanie bardzo dobrym bo przed załozeniem glowicy ja dokladnie ogladalem , tak samo jak gniazda na popychacze ciasno wchodzily bez jakiegos latania . Prowadnice byly robione napewno bo wdziałem zdjecia przed kupnem jak i po tym jak do mnie przyszla widac bylo ze po remoncie .

jest szansa ze sa zapchane popychacze jakims syfem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze zatarles tylko probujemy dojsc o co halo hmmm hydro masz nowe czy uzywane???Mogles popelnic tez blad jak zakladales jak kolega opisuje ale raczej nadawaly by sie nowe bo jeden taki drugi taki i wiesz ze nie zgrasz tego jak trzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...