Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapala się kontrolka od ESP


matek180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam wspomniany w temacie problem, mianowicie losowo podczas jazdy bądź postoju (światła lub korek) zapala się sama kontrolka od ESP, tak jak gdybym wyłączył system przyciskiem. Kontrolka znika dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu samochodu.

Czy ktoś miał może podobny problem lub wie od czego zacząć diagnostykę zważywszy na fakt, że problem pojawia się nie podczas każdej trasy autem.

Piszę na forum o układzie elektrycznym choć problem może być także związany z układem kierowniczym, próby wyszukiwania podobnych tematów nie powiodły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź czujnik świateł stopu przy pedale hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik G2/62... w moim przypadku to on był winny, w momencie gdy temp na wskaźnikach opadała, oświecało ESP.

zobacz czy nie masz tak samo. możesz spróbować tak...poruszaj kabelkami od czujnika gdy masz ikonę na zegarach i zobacz czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ale to powie nam dopiero VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jutro jadę do mechanika dopiero, mieszkam w Londynie , trochę mi zajęło znalezienie dobrego fachowca . Jak będe wiedział coś więcej to dam znać... zastanawiam się tylko czy podczas zaświecenia lampki system esp funkcjonuje normlanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko czy podczas zaświecenia lampki system esp funkcjonuje normlanie ?

nie nie funkcjonuje, kontrolka Cie o tym informuje

przez ten czas mogłes kupic-podlaczyc sobie VAG-a i bys wiedział co i jak

prawdopodobnie masz źle skalibrowany czujnik G85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są podobne objawy podpoiłem Vaga i pokazał błąd sensora G85. Co to jest za czujnik i gdzie siedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G85 to czujnik skrętu kierownicy, masz go na kolumnie kierowniczej

czesto pomaga kalibracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego może to przez to że zdejmowałem kiere ze 3 miechy temu ale to po takim czasie by się to odezwało :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe, tutaj masz procedurę:

[h=3]Steering Angle Sensor (G85) Calibration[/h]Before starting the procedure turn the steering wheel at least 30 ° left and back straight ahead.

[Meas. Blocks - 08]

Group 005 Field 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

[Login - 11]

Enter 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

All fault codes should have disappeared.

[Done, Go Back]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, a wada czujnika polega na tym że kostka z pinami jest wciskana i nie lutowana, po czasie robią się martwe styki. Wyjmij, zdejmij osłonkę i niech ktoś Ci polutuje igły do płytki (ostrożnie bo mało miejsce tam jest) no i na koniec kalibracja czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo ale na vag nie pokazuje błędów ale po ponownym odpaleniu auta kontrolka gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się, bo mam dokładnie takie same objawy, tyle ze wyskakuje ESP+ABS (bez wykrzyknika).

Wydaje mi się, że dzieje się to po rozgrzaniu hamulców, nie zawsze, ale dość często, zawsze po puszczeniu hamulca.

Po zgaszeniu i odpaleniu problem znika i nie wraca, dopiero po wystudzeniu auta. Obstawiam jakiś czujnik hamulców/abs,

VAG'a jeszcze nie sprawdzałem, na pewno to zrobię na dniach, ale może ktoś akurat zna przypadek to się już przygotuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po podpięciu VAG faktycznie padło na czujnik, został wymieniony koszt czujnika w Anglii to okolo 17 funtów, jak narazie problem znikł.

Poniżej fotka winowajcy

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...