Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Problem z cewkami, szarpanie.


Mateuszek3212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około tygodnia czasu mam problem z samochodem otóż: zepsuła się jedna cewka, została wymieniona ale okazało się ze do wymiany też jest uszczelka pod pokrywe zaworów oraz świece. Problem po wymianie cewki ustał na dwa dni po czym znowu samochód zaczął szarpać. Po wymianie świec i uszczelki problem zniknął a dziś znowu to samo. Samochód szarpie i nie ma mocy. Nie mam pojęcia co jeszcze można zrobić a mechanicy do których wstawiam auto twierdzą że to cewki się psują. Moim zdaniem przyczyna tkwi w czymś innym. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podepnij najpierw VAGa

Bez tego nikt Ci tutaj nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz gaz to licz sie z tym ze cewki zacznapadac nalepiej wymien 4 cewki odrazu, tak jak pisze kolega wyzej podepnij vaga, pewnie masz wypadanie zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie mam, już padały cewki i objawy były identyczne, wymieniałem ale nigdy nie miałem takiej sytaucji jak teraz. OStatnio miałem tak, że objawy takie jak przy zepsutej cewce, odstawiłem samochód, rano odpalam i jest ok. To było przed wymianą uszczelki i świec. Tamte świece ze względu na uszczelke pływały całe w oleju. Jutro podłącze pod komputer i zobaczę co wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki sie wymienia wszystkie , ja tez kupiłem 2 i po pol dnia padły 2 stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, może 2 miesiące temu była akcja serwisowa w serwisach audi wymian cewek w 1.8T .Audi wypuściło serię wadliwych cewek, prawdopodobnie na nie trafiłeś. Podjedź do serwisu, być może jeszcze można je wymienić za darmo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z wtrysków zaczyna niedomagać. U mnie jak jeden zaczął siadać to na początku błędów nie było dopiero po jakimś czasie wyskoczył. I oczywiście delikatnie poszarpywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy wyżej VAG i będzie wiadomo czy cewki czy nie :) i jak już wyżej wspomniano warto zadzwonić do serwisu Audi, podać VIN, żeby sprawdzili czy akcja obejmuje Twoje auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy wyżej VAG i będzie wiadomo czy cewki czy nie :) i jak już wyżej wspomniano warto zadzwonić do serwisu Audi, podać VIN, żeby sprawdzili czy akcja obejmuje Twoje auto :)

Nie tak do końca. Musisz jechać so serwisu bo akcją fabryczną dostępną przez producenta podlegają wszystkie modele tylko niektóre kwalifikują się na podstawie wytycznych producenta do objęcia. Akcję można sprawdzić po wlepce w bagażniku z numerem akcji. W przypadku cewek jest to numer:28E9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie nowe cewki bo Ci padł na bank. Nieszczęscia w tym przypadku chodzą czwórkami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...