Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi Rotor Giasone 19 + opony


pieron82

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a jeszcze jdena sprawa. Czy naprawde te opony 255/35/19 do mojego silnika 180KM to bedzie dramat? Jak to wplynie na spalanie vs 245 i przyspieszenie? Moze ktos to wyrazic w % czy tylko panikuje i wsadzac, by trzymac sie zalecen Audi?

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ----------

te bremen 19 8,5j et 29 sa juz niedostepne. Pisalem do goscia sprzedali ostatni komplet ;/ dopiero będą w marcu

Ty pytales tego kolesia? Bo juz sie zamotalem i nie wiem czy jechac do niego na przymiarke jak bede w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytałem powiedział że dopiero w marcu będą mieli w tym rozmiarze o którym mówiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam :wink:

Czy naprawde te opony 255/35/19 do mojego silnika 180KM to bedzie dramat? Jak to wplynie na spalanie vs 245 i przyspieszenie? Moze ktos to wyrazic w % czy tylko panikuje i wsadzac, by trzymac sie zalecen Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde myślisz, że miedzy 245, a 255 będzie jakaś różnica w spalaniu i przyśpieszaniu? nieodczuwalna

co innego między 205, a 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do made in italy, czy czasem niektóre ori felgi nie są produkowane we Włoszech. Spotkałem tak na zdjęciu w felgach z S5 :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są produkowane nawet Ci powiem że nie które ori felgi są produkowane w Chinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde myślisz, że miedzy 245, a 255 będzie jakaś różnica w spalaniu i przyśpieszaniu? nieodczuwalna

co innego między 205, a 255

Widzisz kolego i na taka odpowiedz czekałem :wink: tak naprawdę trochę opinii na forum słyszałem, że 255 to męka dla naszych motorów (2.0TDI), dlatego też pytałem. Bardzo dziękuje za wypowiedz w temacie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz 255 a nie 245 ?

tak jak już wcześniej pisałem. 255/35/19 zalecane przez AUDI. Chciałbym trochę więcej gumy przy większej feldze niż za dużo stracic, a tak to wygląda w przypadku 245/35. Z kolei 245/40/19 to to samo co mam na 18 i jest super, ale nie wiem jak ta prawie 4% rożnica w średnicy koła ponad zalecana, oszukuje elektronikę, czyli predkosciomierz, ABS, ESP etc mówi się, że maks 2% powinno być różnicy. Dużo jezdze wiec bezpieczeństwo i komfort musi być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy dobrze patrzę ale mi wychodzi coś innego niż ty mówisz.

Online Wheel and Tyre Fitment Calculator. Offset, Tyre Stretch and Speedo Error | Will They Fit

Co do 245/40/19 jeździłem cały sezon i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

---------- Post dopisany at 18:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:34 ----------

No i z tego co widzę to 245/40/19 faktycznie prawie 4% różnicy ale ujemnie czyli nie zawyża a to chyba najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem, ze jezdziles dlatego te opony tez biorę pod uwagę :wink: jakbyś nie jeździł to by nie było problemu :facepalm: według zaleceń byłoby 255 i z czapki, a tak wciąż myśla :wink:

ja liczyłem Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko 245/40 trochę jak balon wygląda a znów 255/35 na niektórych felgach może przycierać np. na S5 wiadomo zależy to od ET i od szerokości felgi ja jeżdżę na 245/35 i jestem zadowolony i optycznie fajnie wygląda i komfort nie najgorszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według kalkulatora 245/35/19 wychodzi -0,41 %, czyli praktycznie idealnie co do parametrów-to wchodzi przy prędkości 150km/h pokaże Ci 149,38 , ja chce dać na 18 235/40/18 i różnica jest o wiele większa (ale w normie)-wynosi -1,8 %, przy prędkości 150 pokaże 147,30 i będzie git, musi być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko 245/40 trochę jak balon wygląda a znów 255/35 na niektórych felgach może przycierać np. na S5 wiadomo zależy to od ET i od szerokości felgi ja jeżdżę na 245/35 i jestem zadowolony i optycznie fajnie wygląda i komfort nie najgorszy :wink:

Mówisz że 255 na et 32 będzie przycierać ? hmm ciekawe w takim razie czy 245.35 na et 29 będzie przycierać ? nie wiem już kur.. które et brać pod uwagę czy 29 czy 35. przy feldze 19cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wątek gościa post 44 miał założone 255/35 na feldze z S5 i pisze że mu przycieralo

http://a4-klub.pl/b8-a4-s4-rs4-76/b8-cdnb-2-0tfsi-daytona-grey-s-line-olaf-and-olaf-;-229967/index2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to teraz mam myśleniówę z tą felgą czy brać et 29 czy 35 ;/ miron ma et 29 i 8,5cala ale 18 i nic chyba mu nie trze nie wiem teraz co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy może ktoś z Was miał okazję testować opony 235/35 R19? I jak to jest w końcu z tym ET29 przy 19 wejdzie to B8 z wymienionymi wcześniej oponami? Trochę dużo tych informacji ostatnio przetacza się przez moja głowę i lekko się gubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sysek ale ty masz dystans jeszcze na tyle prawda ? 5mm ? czyli masz jakby et 28 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sysek ale ty masz dystans jeszcze na tyle prawda ? 5mm ? czyli masz jakby et 28 ?

Tak mam dystans na tyle,ale rzadko jeżdżę w komplecie pasażerów i zaladowany dlatego nie mogę powiedzieć czy wtedy będzie przycierac :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzuć parę worków cementu i to przetestuj dla potomnych :polew: a tak na poważnie to może to 6mm akurat zrobi różnicę i nie będzie obcierać. Już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...