Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składanie lusterek z pilota


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie sytuacja wygląda tak że kupiłem auto bez składanych lusterek. Udało mi się kupić składane lusterka + te moduły z silniczkami co są przykręcone pod tapicerką i sterują szybą itd. Wszystko założyłem już w samochodzie. Gałka do sterowania lusterkami jest bez tej opcji składania lusterek, jest tylko regulacja szkieł. Teraz się zastanawiam czy będzie to działało od razu po tym jak założę pokrętło od sterowania lusterkami z opcją składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pokrętło można przerobić pod składane lustra. Musisz rozebrać przełącznik i wyciąć kawałak plastiku(mały wypust max 2mm), który blokuje pokrętło przed obrotem o 360 stopni. Po wycięciu pokrętło będzie się obracać dookoła. Lustra będą się składać w pozycji pokrętła "do tyłu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem,wssystko działa pięknie! Dziękuję za pomoc kkam :) prześlij numer konta na pw to postawie piwko za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie trzeba. Jak już lustra się składają to pomyśl czy nie chcesz składania z pilota :wink:

Edytowane przez kkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się nacieszyć tym co jest ale nie długo pewnie się odezwę :) jeszcze raz wielkie dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


poko, nie trzeba. Jak już lustra się składają to pomyśl czy nie chcesz składania z pilota :wink:

kkam ja chcę! Tylko co z tego, kiedy mnie nie stać na tą chwilę :facepalm: :facepalm: :facepalm:

A powiedz mi, jak wygląda sytuacja zimą przy ostrych mrozach? Jakieś problemy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły wyposażene są w zabezpieczenie przeciązeniowe. Jeżeli lusterko będzie zblokowane (np oblodzone) to moduł przerwie składanie w momencie wykrycia przeciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły wyposażene są w zabezpieczenie przeciązeniowe. Jeżeli lusterko będzie zblokowane (np oblodzone) to moduł przerwie składanie w momencie wykrycia przeciążenia.

A w druga stronę jest tak samo? U mnie lusterko od kierowcy czasami sie przycina i musze mu dać kolejny impuls (nawet do 2 razy) natomiast z joysticka działa ok. myślisz że to coś w lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły wyposażene są w zabezpieczenie przeciązeniowe. Jeżeli lusterko będzie zblokowane (np oblodzone) to moduł przerwie składanie w momencie wykrycia przeciążenia.

A w druga stronę jest tak samo? U mnie lusterko od kierowcy czasami sie przycina i musze mu dać kolejny impuls (nawet do 2 razy) natomiast z joysticka działa ok. myślisz że to coś w lusterku?

Warto rozebrać mechanizm lusterka i przeczyścić. Na forum jest opis czyszczenia mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który bezpiecznik odpowiada za składane lusterka. Lusterka działają da się je ustawić ( szybki) ale się nie składają. Jest jakiś bezpiecznik lub przekaźnik który odpowiada za składane lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem że cała elektryka w drzwiach działała ok a lusterka albo się złożyły i nie chciały otworzyć albo na odwrót. Winny był naderwany jeden przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę. Mam nadzieję że tylko to będzie.

Sprawdzone kabelki między drzwiami a slupkiem i wyszło że pekniete i nie zawsze łączy. Ma ktoś opis poszczególnych przewodów który za co odpowiada.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl czy nie chcesz składania z pilota

Ja chcę :)

Jak mogę to osiągnąć? ;p

pisz PW do kkam'a, on robi moduły do składania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...