Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chce odstawić auto na kilka lat do garażu, co trzeba załatwić?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chcę wstawić auto na kilka dobrych lat do garażu , niech sobie stoi i nabiera mocy :)

Moje pytanie- czy muszę je wyrejestrować? czy muszę wypowiedzieć oc? Nie chce nic za nie płacić przez te lata lecz chciałbym po tym czasie go sprzedać i dobrze by było gdyby nadawał się do dalszej eksploatacji(mam na myśli dokumenty)

Prosze o jakieś porady jak to zrobić;D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziec oc na pewno, bo po co ci ono skoro bedzie stalo w garazu. A wyrejestrowac nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oc to nie tak do końca przedzwoń do firmy ubezpieczeniowej i się dowiedz. Każdy by mógł mówić że odstawia auto na klocki do garażu i nie będzie jeździł i nie płaci oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziec oc na pewno, bo po co ci ono skoro bedzie stalo w garazu. A wyrejestrowac nie musisz.

wszędzie tylko nie u nas .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziec oc na pewno, bo po co ci ono skoro bedzie stalo w garazu. A wyrejestrowac nie musisz.

wszędzie tylko nie u nas .............

tylko dlatego że masa pierdzielonych cfaniaczków, kombinatorów tylko kombinuje a potem mamy przymus.. i tylko dlatego..

co oczywiście tak samo jak Ciebie wkurza i mnie, ale by nie płacić oc musisz zezłomować auto.. albo coś tym podobnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde auto zarejestrowane w kraju musi mieć opłacone OC, inaczej fundusz gwarancyjny może się dobrać, kiedyś tato tak się wymądrzył, kupił nowe auto zarejestrował dokładnie 31 stycznia i stwierdził że puki nie sprzeda starego to nie będzie OC opłacał, no i poszedł po 16 dniach ubezpieczyć. Określę to tak, gdyby nie znajoma która to załatwiła to byłby spory problem. Zajdź do wydziału komunikacji i się dowiedz czy jest coś takiego jak czasowe wyrejestrowanie (jak np w przypadku działalności gospodarczej "zawieszenie działalności") bądź czy w przypadku całkowitego wyrejestrowania będzie możliwość za kilka lat ponownie zarejestrować pojazd, i jak to z urzędem załatwisz to dopiero do ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak czasowe wyrejestrowanie czy czasowe nie placenie oc.

Auto zarejestrowane=auto ubezpieczone. Nie ma innej opcji.

Baza CEPIK jest coraz dokladniejsza, UFG coraz bardziej dociekliwy. Znajdą Cię predzej czy pozniej i będziesz

bulil 3300 za brak Oc + Oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coo to za fura? moze da sie auto juz jako zabytek zarejestrowac... odpada przeglad i zdaje sie inaczej jest z ubezpieczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak czasowe wyrejestrowanie

....czasowo wyrejestrować nie można ale można czasowo wycofać pojazd z ruchu - poczytajcie chociażby tu: Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu | Warszawa - oficjalny portal stolicy Polski - sam zresztą przymierzam się by zrobić to w tym roku swoim dwudziestoczteroletnim fordem i dać mu odpocząć na parę lat w ciepłym garażu :wink: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego tylko w linku którym podałeś stoi jak byk:

"Uwagi:

Pojazd podlega czasowemu wycofaniu z ruchu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu.

Czasowemu wycofaniu podlegają zarejestrowane:

1) samochody ciężarowe i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t;

2) ciągniki samochodowe;

3) pojazdy specjalne;

4) autobusy."

Więc myślę że niewielu z nas z tego może skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde w tej polsce to tylko problemy;/ chce wstawić starą cytrynę i niech sobie stoi z 10 lat ale widzę że w tym dziwnym kraju nic nie można zrobić tak jak by się chciało;/ wziąłbym do siebie do Holandii ale nie mam gdzie garażować;/ ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz go fikcyjnie sprzedać komus z holandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian88bk masz rację - nie wgłębiałem się w szczegóły - faktycznie jakichkolwiek osobowych wogóle to nie dotyczy :kwasny:...

....w moim przypadku chodzi o ciężarowy, więc dzięki "wspaniałomyślności" ustawodawcy będę miał szansę skorzystania z tegoż "dobrodziejstwa" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz go fikcyjnie sprzedać komus z holandii?

Myślałem nad tym ale nikt mi tutaj nie kupi auta z pl bo będzie musiał płacić spory podatek ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie atrakcje chyba tylko z samochodami zarejestrowanymi jako oldtimer na żółtych blachach. Reszta, poniekąd słusznie, traktowana jest jak plastikowe pudła służące codziennej eksploatacji a nie egzaltacji. Zużyte wyrzucasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...