Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?


radko123

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak zamówię te górne i dolne dla bfb będą pasować i do bam?? Ogólnie te wtryski wyglądają tak samo . Obecnie mam z bex i 208KM ale turbo umarło, jest już nowa hybryda więc włoze bam. A gumki tanie to odrazu wyminie jak by się chciały pocic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mariox37 napisał:

Czyli jak zamówię te górne i dolne dla bfb będą pasować i do bam?? Ogólnie te wtryski wyglądają tak samo . Obecnie mam z bex i 208KM ale turbo umarło, jest już nowa hybryda więc włoze bam. A gumki tanie to odrazu wyminie jak by się chciały pocic :)

Takie coś

Oringi-FPM-Oring-7-52x3-53-FPM-Fluorowe-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1 zł - Oringi FPM, Oring 7,52x3,53 FPM Fluorowe Vitonowe (7734563283). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś jeszcze szukał to dolny i górny są takie same.

 

IMG_20191217_223716.jpg

Edytowane przez Mariox37
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 23:07, JarekST202 napisał:

Czy te podkładki będą pasować do wtrysków z bexa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kOsa85 napisał:

Czy te podkładki będą pasować do wtrysków z bexa? 

Nie jestem na 100% pewny ale wydaje mi się że są takie same.Wymieniając oringi przechodzą przez nie tak samo jak w bfb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JarekST202 napisał:

Nie jestem na 100% pewny ale wydaje mi się że są takie same.Wymieniając oringi przechodzą przez nie tak samo jak w bfb.

U mnie to tak wygląda, jedna podkładka się rozsypała 

 

IMG_20210111_142016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka zakładał ktoś te metalowe wkładki? Jakies opinie potrzebuje ;) bo się zastanawia. Czy 10 zl nie dołożyć i kupić te metalowe niż te plastiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 10:16, Chudy112 napisał:

Siemka zakładał ktoś te metalowe wkładki? Jakies opinie potrzebuje ;) bo się zastanawia. Czy 10 zl nie dołożyć i kupić te metalowe niż te plastiki ;)

kiedyś polecali, teraz nie. Trochę jak z olejami, 5 lat temu motul to był kocur, a teraz to na płukankę może być co najwyżej  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 3r4 napisał:

kiedyś polecali, teraz nie. Trochę jak z olejami, 5 lat temu motul to był kocur, a teraz to na płukankę może być co najwyżej  :D 

Czyli brać te plastikowe bo już zamówiłem i teraz nie wiem co robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Chudy112 napisał:

Czyli brać te plastikowe bo już zamówiłem i teraz nie wiem co robić ??

tak, te z ASO są najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 3r4 napisał:

tak, te z ASO są najlepsze ;)

Ok zamowilem jakieś z allegro niby z aso zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanko bo mam podobną sytuację na 1 i na 2 się poci przy czym na drugim bardziej , czy objawem pocenia się może być wypadanie zapłonu na 2cyl czy to nie ma żadnego związku? Czy szukać przyczyny gdzie indziej? Pomijam świece i cewki bo po podmianie bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yaro2694 napisał:

czy objawem pocenia się może być wypadanie zapłonu na 2cyl czy to nie ma żadnego związku?

Może być ale musiała by być duża nieszczelność i nasilałoby się podczas przyspieszania. Jak wszystko inne wykluczyłeś to zapewne pęknięta głowica jak to bywa w "pancernych" 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, przem8 napisał:

Może być ale musiała by być duża nieszczelność i nasilałoby się podczas przyspieszania. Jak wszystko inne wykluczyłeś to zapewne pęknięta głowica jak to bywa w "pancernych" 1.8t.

Płynu nie ubywa, na cyl po 12-11,5-11,5-12 bar na zimnym, powoli kończą mi się pomysły, na Benz mniej czuć wypadanie niż na lpg ale też występuje, pod kompem średnio widać 3-4 wyadniecia pod rzad na mniej więcej 1-2min na jałowym na chwilę spokój i znów to samo.

Edytowane przez Yaro2694
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yaro2694 napisał:

Płynu nie ubywa, na cyl po 12-11,5-11,5-12 bar na zimnym,

Jedno nie wyklucza drugiego. Zapłony w jakich warunkach wypadają? Sprawdź szczelność wkrętek gazowych w kolektorze i poka logi.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłony wypadają bez względu na warunki jalowy, obciążenie, gaz, benzyna-tu zarówno pod obciążeniem i na jalowym czuć najmniej, podpinałem się kompem u mechanika pokazalo tylko na drugim , nie jeździliśmy, może w przyszłym tygodniu uda mi się ogarnąć logi to podrzucę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yaro2694 napisał:

Zapłony wypadają bez względu na warunki jalowy,

Zasysa korek oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zasysa, tańczy jak powinien, mechanicznie 2 rzeczy uszczelka pokrywy zaworów plus półksiężyc odrazu bo się poci widać koło świec i wkoło pokrywy oraz przy tych wtryskach reszta raczej sprawdzona chyba że coś jeszcze pominąłem. 

Raczej prawdziwy 280k przebiegu, rozrząd z tyłu nie ruszany, nie słychać łańcucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...