Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uprawnienia na wózek jezdniowy


MrSylwek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może ktoś z szanownych kolegów orientuje się w takiej sprawie ; mam uprawnienia wewnątrzzakładowe na wózek jezdniowy ,widłowy , czy jest możliwość np. wykupienia tych uprawnień z firmy w której już nie pracuję i zmiany tego zapisu (wewnątrzzakładowe) na jakieś ogólne ? czy może nie ma szans na zmianę statusu takich uprawnień ,odzyskania ich z byłego zakładu i pozostaje jedynie zrobić taki kurs od nowa? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś z szanownych kolegów orientuje się w takiej sprawie ; mam uprawnienia wewnątrzzakładowe na wózek jezdniowy ,widłowy , czy jest możliwość np. wykupienia tych uprawnień z firmy w której już nie pracuję i zmiany tego zapisu (wewnątrzzakładowe) na jakieś ogólne ? czy może nie ma szans na zmianę statusu takich uprawnień ,odzyskania ich z byłego zakładu i pozostaje jedynie zrobić taki kurs od nowa? Z góry dzięki!

Mam dokładnie takie same i z tego co wiem to nie liczą się one w żaden sposób gdzie indziej. Za to zapłacił pracodawca a uprawnienia są ważne tylko i wyłącznie na terenie tego zakładu, a chcąc mieć ważne wszędzie pozostaje na własną rękę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj się dowiedzieć od kogoś kto w tym siedzi, a może jest jakiś sposób? Nie mogę ci powiedzieć tak na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnatrz zakladowe beda wazne tylko i wylacznie na terenie zakladu.jezeli chcesz zeby byly wazne w innym zakladzie musisz zrobic na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do UDT może wystarczy zdać teraz egzamin chociaż wątpię ... Ja mam wózki i suwnice ale wszystko zakończone egzaminem UDT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś z szanownych kolegów orientuje się w takiej sprawie ; mam uprawnienia wewnątrzzakładowe na wózek jezdniowy ,widłowy , czy jest możliwość np. wykupienia tych uprawnień z firmy w której już nie pracuję i zmiany tego zapisu (wewnątrzzakładowe) na jakieś ogólne ? czy może nie ma szans na zmianę statusu takich uprawnień ,odzyskania ich z byłego zakładu i pozostaje jedynie zrobić taki kurs od nowa? Z góry dzięki!

Wewnątrzzakładowe obowiązują tylko w tej firmie która Ci je zrobiła.

Jeśli podjąłeś pracę w innym zakładzie i wymagają tych uprawnień musisz od nowa je zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales egzamin UDT? Jezeli miales to pewnie w firmie lezy Twoje swiadectwo. Wtedy masz szanse cos zalatwic. Jezeli przyjdzie robic Ci na nowo uprawnienia, proponuje zdobic uprawnienia na wozki jezdniowe z napedem silnikowym.

U nas firma 7 lat temu fundowala kurs na wozki, na okreslonych warunkach. Tzn kurs byl darmowy lecz musialem przepracowac 24 miesiace. Jezeli bym sie zwolnil przed tym okresem placilem 70% za kurs. Wtedy byl on znacznie drozszy niz obecnie.

Swiadectwo UDT dostalem do reki, w firmie lezy kopia.

Co do wewnatrz zakladowych mam na ladowarki, lecz obowiazuje ono tylko w mojej firmie i na terenie zakladu Fiata.... nigdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak to dziala, teraz udt wystawia dyskietki jak dowod osobisty z zakresem uprawnien. Mam takie cos na suwnice i wozki i tylko takie obowiazuja wszedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zdawany egzamin UDT na terenie zakładu pracy(wózki elektryczne i spalinowe), lecz w moim przypadku nigdy nie dostałem tych uprawnień do ręki ,widziałem tylko że one są w zakładzie w którym pracuję i w razie czego to mój przełożony miał okazywać te moje pozwolenia ,poinformowano mnie że są to uprawnienia wewnątrzzakładowe i dla tego do ręki ich nie dostanę bo i tak nie będą ważne w innym miejscu pracy,jeszcze dodatkowym utrudnieniem jest to że ten mój były zakład już nie istnieje,bo bym tam poszedł i zapytał co i jak.Chyba dam sobie z tym spokój i zrobię uprawnienia od początku.Jeszcze raz dzięki wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Orientuje się ktoś czy nie ma obowiązku wymiany starych "papierowych" uprawnień UDT na wspomniane nowe "plastikowe"? Żeby nie było jaj, miałem już sytuację kontroli uprawnień przez gościa z UDT, a jak wiadomo zawsze wszystko to wina operatora. Sprawdzają praktycznie co roku przy okazji kontroli (legalizacji, dopuszczenia czy jak to się zwie :facepalm:) wózków.

Jeden rodzaj uprawnień to teraz jeden "plastik", czy na jednym dają wszystkie posiadane uprawnienia np. wózki, suwnicę, zwyżkę itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata temu robiłem i mam wózki oddzielnie papier suwnice drugi i SEP do 20kV trzeci.

Chociaż na wózki to mam tylko świadectwo ukończenia kursu i zdania egzaminu. Wkładkę plastikowa powinna wydać wewnętrznie firma w której się pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 lata temu robiłem i mam wózki oddzielnie papier suwnice drugi i SEP do 20kV trzeci.

Chociaż na wózki to mam tylko świadectwo ukończenia kursu i zdania egzaminu. Wkładkę plastikowa powinna wydać wewnętrznie firma w której się pracuje.

Jeśli egzaminowalo UDT to ta wlasnie instytucja wydaje plastik, zaklad nie ma mozliwosci, jesli zas zaklad wystawia to obowiazuja tylko w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam międzynarodowe. Ale żeby jeździć na terenie zakładu było szkolenie bhpowca zakładowego i dopiero wydano nam wewnętrzne.

Z tym z udt nie mam prawa w naszej firmie się poruszać. Ale żeby dostać wewnętrzne musiałem zrobić z UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDT daje miedzynarodowe. Jeśli posiada sie uprawnienia UDT to nie potrzebne sa dodatkowe uprawnienia tylko szkolenie stanowiskowe dla danego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem takie wewnatrzzakladowe uprawneia dodatkowo, by poruszac sie po zakladzie pracy, a iak musisz miec kurs na wozki widlowe ,u mnie teraz jak zaklad kogos wysle na kurs np. na suwnice to robia wlasnie wewnatrzzakladowe i to jest beznadzieja bo zwalniajac sie nie mozesz tego zabrac do nowej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...