Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie bagażnika


Sentek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem że po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się w nim oświetlenie. Ręcznie można załączyć wyłącznikiem w podsufitce. Gdzie w bagażniku jest jakiś włącznik do automatycznego załaczania ośw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w avancie , ale ja w sedanie tez miałem problem z oświetleniem przerywało ,nie świeciło i w ogóle ... wiec rozebrałem na klapie bagażnika tę czarną osłonkę (ten meszkowaty materiał) żeby dostać się do zamka w klapie, wyjąłem przełącznik (to chyba był kulowy przełącznik w czarnej puszeczce nie pamiętam dokładnie bo to było z pół roku temu xde). musiałem popodginać sobie blaszki bo kulka nie stykała się i nie świeciło :D ale tylko mowie to był sedan z 96 roku xde :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem że po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się w nim oświetlenie. Ręcznie można załączyć wyłącznikiem w podsufitce. Gdzie w bagażniku jest jakiś włącznik do automatycznego załaczania ośw?

w zamku klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem że po otwarciu klapy bagażnika nie zapala mi się w nim oświetlenie. Ręcznie można załączyć wyłącznikiem w podsufitce. Gdzie w bagażniku jest jakiś włącznik do automatycznego załaczania ośw?

równie dobrze może ci poprostu nie kontaktować włącznik w podsufitce gdy jest w środkowym polożeniu- ja tak mialem-tyle ,że z lampką nad tylną kanapą - nie reagowala na otwieranie drzwi ale ręcznie można bylo ją włączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie z 2000 po lifcie jest włącznik oświetlenia w zamku klapy.

Rozebrałem tapicerkę klapy i zamek(co nie jest trudne) i tam znajduje się włącznik który raczej nie jest przyczyną braku oświetlenia. Przyczyną jest zapewne u Ciebie jak i u mnie kawałek plastykowej dźwigienki, która załącza włącznik w zamku po otwarciu klapy/otwarciu zamka.

Ta plastykowa dźwigienka uległa u mnie pęknięciu co powoduje brak załączenia światła w bagażniku. Myślę że jedynym wyjściem jest wymiana całego zamka na nowy bo ta dźwigienka nie ma numeru więc pewnie nie da się jej dokupić, ale nie jestem tego pewny.

Ja naprawiłem tą dźwigienkę przy użyciu lutownicy i drobinki plastyku. Topiąc plastyk skleiłem dwie części i dołożyłem na boki trochę plastyku, żeby w tym miejscu ponownie nie pękła. Trzeba to zrobić w miarę dokładnie, żeby odwzorować oryginalny kształt dźwigni. Musi ona pracować w odpowiednim położeniu w zamku.

Jak na razie działa... jest to doraźne załatwienie problemu bo na nowy zamek mnie nie stać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam avanta i nie da się nawet ręcznie włączyć :( Panowie gdzie zacząć szukać bo żarówki sprawne ?

Jak jest z tym stycznikiem w zamku w klapie ? on ma reagować na otwarcie zamka elektryczne ? Ma ktoś może zdjęcie tego ustrojstwa ?

Miałem oczywiście lejący do wewnątrz spryskiwacz klapy tylnej czy mogło się coś uszkodzić w zamku ? bo otwiera normalnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element odpowiedzialny za włączanie światła w bagażniku reaguje po otwarciu klapy, znajduje się on w zamku klapy i wygląda mniej więcej tak:micro.switch.jpg

Żeby się do niego dobrać trzeba wyciągnąć zamek klapy, tzn to:

68172489_1_644x461_zamek-klapa-pokrywa-bgaznik-bagaznika-audi-a4-b5-chelm.jpg

Wyczyścić wszystko i będzie hulać, jak lał się spryskiwacz do środka to obstawiałbym zaśniedziałe styki widoczne na zdjęciu zamka, które umieściłem powyżej. Zdjęcia zapożyczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na waszym miejscu sprawdził bym najpierw lampke- rozebranie jej to chwila roboty a często zdarzają się tam zimne luty- wiem z autopsji:naughty: Miałem ten sam problem, poprawiłem wszystkie luty po kolei i jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem dziś zamek wyczyscilem styki ale nic nie pomogło czy ma ktos zdjęcie jak wyglada ten mechanizm zamka ? Wydaje mis je ze nie znalazłem tam żadnego mikrostyku z dźwignią no chyba że się ulamala ?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest już zamek na wierzchu warto wyciągnąć mikro switch'a i sprawdzić miernikiem czy w jednym położeniu jest zwarcie na stykach, a w drugim nie. Jak switch jest sprawny to lecimy dalej - czy wtyczka nie jest brudna, a styki zaśniedziałe, piny łatwo wyczyścić, ale gniazda we wtyczce trudniej. Jak te dwa elementy są sprawne, to tu już nie ma co szukać.

Mnie oświetlenie udało się uruchomić dopiero po wyczyszczeniu na błysk pinów i wtyczki wchodzącej do zamka. Co do samego switch wygląda on dokładnie tak(przynajmniej u mnie)

TrunkMicro5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest już zamek na wierzchu warto wyciągnąć mikro switch'a i sprawdzić miernikiem czy w jednym położeniu jest zwarcie na stykach, a w drugim nie. Jak switch jest sprawny to lecimy dalej - czy wtyczka nie jest brudna, a styki zaśniedziałe, piny łatwo wyczyścić, ale gniazda we wtyczce trudniej. Jak te dwa elementy są sprawne, to tu już nie ma co szukać.

Mnie oświetlenie udało się uruchomić dopiero po wyczyszczeniu na błysk pinów i wtyczki wchodzącej do zamka. Co do samego switch wygląda on dokładnie tak(przynajmniej u mnie)

http://www.agthompsonfamily.com/vw/TrunkMicro5.jpg

Hmm taką wtyczkę tez mam, tylko kolory na odwrót ale jestem pewien że tej blaszki od spodu to nie ma :-(

chyba w avancie wygląda to trochę inaczej (są 2 cięgna)

mam taki

zamek_1.jpg

zamek_2.jpg

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:02 ----------

Panowie jak to nie zamek to gdzie szukać ? i jak sprawdzić tym miernikiem czy stycznik działa ?

Czy jak zewrę np drutem wtyczkę to powinno się zapalić światło w bagażniku ?

---------- Post dopisany 26-01-2014 at 10:47 ---------- Poprzedni post napisany 11-01-2014 at 21:07 ----------

Panowie,

Ktoś pomoże ? Jak sprawdzić sygnał idacy z sterownika do lampki ?

mój zamek ma stycznik ale bez blaszki, sprawdzając mirnikiem to jest zwarty na stałe i przy otwieraniu i zamykaniu nic nie dotyka stycznika i jest cały czas zwarty, dopiero jak wcisnę na maksa rygiel do środka zamka (3-pozycja) to przerywa stały sygnał. Problem w tym że przy zamkniętej klapie nigdy rygiel nie jest na maksa zablokowany. Cos wydaje mi się że u mnie nie jest problem z zamkiem bo podmieniłem na taki z auta w którym świeciło oświetlenie bagażnika i dalej nie działa. A może trzeba cos dokodować w sterowniku ? (pompce). Pamiętam że ja ją kodowałem to kod odpowiedzialny za otwieranie z pilota nie dało się zakodować (ale działa i bez tego). Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zewrzesz kable we wtyczce idącej do zamka powinno pojawić się oświetlenie w bagu. Zwróć uwagę czy styki we wtyczce nie są zaśniedziałe. Coś mi się pamięta, że oświetlenie jest sterowane przez podanie masy więc jeden kabel we wtyczce powinien mieć na stałe masę, a powinien prowadzić bezpośrednio do oświetlenia z tyłu. Jak odkryjesz który kabel idzie to lampki możesz podać na niego masę np z bolca zamykania bagażnika albo dowolnej niepomalowanej śruby, jak nie zaświeci to gdzieś kabel mógł się przetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nadal problem braku oświetlenia bagażnika nie rozwiazany zwarłem wtyczkę i nic, mierzyłem mechnizm zamka i zwarty jest cały czas tylko jak wcisnę bolec na max (tak że potem nie odbija i nie da sie klapy zamknąć) to przerywa na chwilkę zwarcie. Dodatkowo jak mam właczone światła drogowe to na czerwono podświetla lampkę bagażnika, ktoś może jeszcze ma jakis pomysł ? Czy mozliwe żeby była lampka lub pompka zepsuta ? jak sprawdzić lamplę ? ktoś wie na który pin w lampce podać napięcie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...