Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciazliwy blad przeplywomierzai i brak mocy pod obciazeniem


Gaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Opisze caly problem od poczatku. Auto to seria AVF, byla zrobiona korekta programu i jezdzilo tak bez problemu jakis czas. Ostatnio wymienialem zlaczka elastyczna na wydechu i przy okazji pozbylem sie katalizatora. I sie zaczelo... Turbo nie potrafi wstac, przekroczy ok 2tys obrotow i wstanie z 'kopem'. Innym razem wstaje bez problemu ale laduje o 0,15bara wiecej niz zakladane cisnienie. Myslalem, ze moze wina softu. Seryjny wgrany i brak poprawy,wiec wrocilem do modzonego. Wywala blad przeplywki i niedoladowania. N75 nowy, przeplywka rowniez nowa i bez zmian. Co sie moglo stac po wywaleniu tego nieszczesnego katalizatora? Moze cos z wiazka czujnika? Bo tylko w tym obrebie bylo cos ruszane. Ktore grupy zlogowac, zeby wrzucic na forum? Bo nie mam niestety juz pomyslow. Pozdrawiam

Wysłane z mojego C1605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VagCom mi strajkuje i logow nie zapisuje:( Po wstepnych ogledzinach z mechanikiem instalacja do przeplywki sprawdzona, czujnik cisnienia dzial ok tez. Narazie wyglada na to, ze to zbieg okolicznosci i zapieka sie geometria turbo badz sterownik sie sypie - pokazal dodatkowo blad jakiegos czujnika wysokosci, nie pamietam jak to okreslil kolega dokladnie. Tylko co moze miec zapiekajaca sie geometria do bledu MAF, wlasciwie jego nieprawidlowego sygnalu skoro reszta gra niby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony, podcisnienie dobija do 1bara zaraz po starcie silnika, na gruszce turbiny ok 0,7bara podcisnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy turbo wyczyszczone, gruszka nowa, przeladowan brak, problem przeplywki pozostal.

---------- Post dopisany 01-02-2014 at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2014 at 20:03 ----------

Wymieniony sterownik silnika, dalej ten sam objaw - pod obciazeniem auto traci moc - przeplywka zaczyna nagle zanizac sygnal i tym samym spada doladowanie. Jesli odpowiednio wczesniej pusci sie pedal gazu i delikatnie go dodaje na prostej drodze to po dluzszej chwili auto sie rozpedzi w miare normalnie, pod warunkiem, ze nie wystapi wczesniej blad niedoladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza byl razem z przeplywka zmieniany i prawdopodobnie jest to Mann, a co to ma do rzeczy?;)

Wysłane z mojego C1605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem przypadek ze z jakimś autem świra dostawałem a ten pierniczony filtron nie miał podklejanych łopatek i się zamykały od podciśnienia jak żaluzje. Normalnie jak klapa gaszaca. I Kuzwa 3500 max obroty a przeplywka głupoty pokazuje. Coś wtedy robiłem ze obudowę wyciągnąłem i auto odpalilem bez a tu jak nowe. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac, ze czujnik doladowania sprawdzony rowniez, kable do niego i MAF posprawdzane, styki, masa silnika rowniez, wszystko w jak najlepszym porzadku. Tutaj logi: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/przeplywka-swiruje-zerknijcie-logi-314966/#post4055425

Log (0 - 010)

Log (1 - 011,011,011)

Log (2 - 004)

Log (3 - 003,008,003,008,003,008)

Log (4 - 000)

Log (5 - 003,011)

Log (6 - 003)

---------- Post dopisany 08-02-2014 at 12:58 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2014 at 13:01 ----------

W ostatnim czasie sprawdzone pompki na maszynie, czujnik doladowania podmieniony. W nastepnej kolejnosci pompa paliwa i wydech.

Wysłane z mojego C1605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to przepływka firma i skąd ja wziąłeś sklep aledrogo bo jakiś szrot albo kable gdzieś urwanie przetarte czy coś bo masakra.

Najlepiej od kogoś sprawna podmienić. Bo na aledrogo potrafią czyszczone wpychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywka ori Bosch nowa, byla podmieniana rowniez na inna z jezdzacego AVF'a i dalej to samo. Auto stoi i stoi a ja juz nie mam pomyslow co to moze byc :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...