Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ABC] Dziwny efekt w 2.6 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam dziwny efekt podczas przyśpieszania gdy spokojnie jade tak 1.5 tyś obrotuw i wcisne pedał do podłogi do brak przyśpieszenia nawet przy redukcji dopiero jak dojdzie do 3000 obr to ciągnie że wnęczności przylepiają sie do kręgosłupa a poniżej zwykły mół czego to morze być przyczyna wymieniłem już filtry komputer nic niepokazał

* prosimy o stosowanie własciwego prefixu [Musashi]

Opublikowano

Dla tego silnika 3tys to takie min.

Opublikowano

chyba soebi zartujesz, od dolnego zakresu zaczyna ładnie chodzic

Opublikowano

Pomyliło mu sie z honda chyba.

Opublikowano

napewno coś masz nie tak i poszukaj bo o tym gdzieś czytałem :szukaj:

Opublikowano

ja tak mam, po programie dostaje kopa przy 3.5 tys, ale Ty masz 2.6 więc powinien iść od dołu... przy turbince byłoby normalne

Opublikowano

a wogóle to przepływke sprawdź, :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

przepywka ok bo pokazalo by w vagu niema żadnych błęduw i mnie to dziwi :(a jesto morzliwe że mam nieszczelny wydech przed katalizatorem i sąda daje zle parametry

Opublikowano

nie wydaje mi sie że to od sondy bo wtedy miała by kopa takiego samego :kox:[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 18:57 _________________________________________________słuchaj.....wsiadłem właśnie do mojej oooo i mam silnik 2.8 12V v6 czyli pod względem budowy identyczny jak twój i :wallbash: z szacunkiem mówię...... :gwizdanie:MAM TO SAMO :evil: to normalne - na to wygląda :polew:

Opublikowano

sam z ciekawości wybrałem sie sprawdzić...

I wrażenia podobne, poniżej 3000 trochę mułowato

Ahh... nie ma to jak BMW na pasie obok obklejone znaczkami M3, dużo huku i wstyd spod świateł, to sie chłopaki zdziwili hehe

Opublikowano
  • Autor

bardzo dzoękuje a już sie obawiałem jakiegoś czeskiego filmu w silniku jeszcze raz dziękuje

Opublikowano

hamownia prawdę Ci powie :)

Opublikowano

Nie zaobserwowałem takiego efektu u siebie :no: Coś jest z Waszymi autami nie tak.

Opublikowano

dopiero jak dojdzie do 3000 obr to ciągnie że wnęczności przylepiają sie do kręgosłupa

potwierdzam, cos masz nie tak :gwizdanie:

Opublikowano

Witam wszystkich!

Ja u siebie zauważyłem że autko zaczyna przyjemnie ciągnąć od 2,5tys obr nie zależnie na jakim biegu jestem, wydaje mi się że to dolna granica dla tego silnika ale może się mylę? :naughty:, może ktoś z szanownych forumowiczów dysponuje wykresami jak powinna prawidłowo wyglądać praca silnika ABC?

Pozdro :>

Opublikowano

przepywka ok bo pokazalo by w vagu niema żadnych błęduw i mnie to dziwi :(a jesto morzliwe że mam nieszczelny wydech przed katalizatorem i sąda daje zle parametry

Sprawdz przeplywomierz w blokach pomiarowych. Jezeli przeplywka jest slaba zaden blad nie bedzie widoczny.

Opublikowano

ch

dopiero jak dojdzie do 3000 obr to ciągnie że wnęczności przylepiają sie do kręgosłupa

potwierdzam, cos masz nie tak :gwizdanie:

chłopie ty masz 2.8 193KM a ten silnik jest zupełnie inny i ma inną że tak powiem elastyczność :wallbash:
Opublikowano

Chyba zaczyna nam się rozjeżdżać istota problemu.To jasne, że 2.6 nie będzie ciągnąć z równą siłą przy 1500 obr i prz 3000 gdzie zbliża się do maks. mom. obr, ale nie powinien mulić tylko ciągnąć do przodu, gdyż motor jest bardzo elastyczny. A z tego, jakie objawy podał Kolega habeta jest dla mnie jasne, że auto nienaturalnie muli do 3tys obr a później łapie oddech. I nie jest to związane z charakterystyką silnika, tylko z usterką jaka trapi ten egzemplarz. Kolega EUROCHIP mądrze radzi, sprawdź przepływomierz.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witam po rozbiurce gardzieli i przepustnicy już sie niedziwie że te silniki mają kompa od 3000 obr montowane sa tam 2 przepustnice jedna miejsza tak zwany tryb ekonomiczny i duża i która własnie sie otwiera od 3tyś dlatego jest taki efekt przyspieszenia tak ze na stardzie silnikiem np 1.8 morzemy dostać po batach ale puźniej pomachać papa i pośmiać z zdziwionej miny he

Opublikowano

2.6 jedzie jako tako od 3tys.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.