Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koloru podsufitki ;) [!!!]


Projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ! . Uważam że taki temacik powinien się tutaj pojawić i raczej napewno zaciekawi nie jednego z forumowiczów. Otóż jeśli ktoś z was zastanawiał się nad zmianą koloru podsufitki z jasnej np na czarną polecam wam środek firmy Motip Vinyl Spray

fa46d4ba1454.jpg

Link do opisu produktu :MOTIP Spray winylowy do skóry i winylu czarny 400 - FARBY I LAKIERY DO SKÓRY - FARBY I ŚRODKI DO SKÓRY

Cóż moge dodać od siebie ?? . Produkt uważam za rewelacyjny bardzo ładnie pochłania lakierowaną powłokę , po wyschnięciu jest przyjemne w dotyku nie zostawia odbarwień i nie pruszy się , dodatkowo nadaje wyjątkową czerń lakierowanej powierzchni

Sposób użycia jest banalnie prosty . Podam na przykładzie lakierowanych słupków przez zemnie . Powierzchnie dobrze jest przemyć środkiem do prania tapicerki najlepiej szczotką ryżową . Po wyschnięciu nakładać warstwami lakier , ja robiłem to na 3 warstwy . Pierwsza warstwa delikatna po której widać przebicia jasnego, odczekujemy 5 min i nakładamy drugą warstwę po której widać jeszcze nie wielkie przebarwienia , znowu czekamy 5 min i nakładamy 3 warstwę aby nadać głęboką czerń naszemu słupkowi . I tak o to w niecałe 15 min mamy zrobiony słupek :)

Co do ceny preparatu jest śmieszna gdyż kosztuje on 35zł co moim zdaniem jest dużą oszczędnością w poruwaniu do zakładów które biorą 5 razy większe kwoty za taką usługę a przy okazji mamy satysfakcje że zrobiliśmy coś sami od siebie dla naszego autka :)

Dodatkowo dodam że preparat rewelacyjnie nadaje się też do lakierowania skór oraz kierownic skórzanych

Poniżej przedstawiam zdjęcia jak to mniej więcej wygląda , słupki robione w samochodzie BMW E36:)

6c03b162a183.jpg

8e63e1640a6b.jpg

Mam nadzieje że mój mini artykuł się na coś przyda i poniektórzy z forumowiczów skorzystają na tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było dobre tylko ciekawe czy będzie się trzymało na zawsze, mam na myśli wysokie temperatury np w lato...nie śmierdzi to za bardzo? No i czy nie wali jak się nagrzeje- w aucie na słońcu bywa gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z forum Mitsubishi Colta pomalował kiedyś wszystkie plastiki wnętrza podobnym sprayem, dokładnie VHT Vinyl DYE, efekt świetny, i trzyma się to bez problemu do tej pory, raczej też nie śmierdzi.

Na forum Hondy też czytałem o kilku osobach co malowali wnętrze takim to produktem i nie narzekają, więc chyba wart uwagi, sam z resztą mam w planie pomalować swoją podsufitkę jak będzie cieplej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym black dye, podobno materiał sztywnieje jak się nim maluje. Ktoś robił podsufitkę w volvo s60 na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba czekać aż ktoś zrobi całą podsufitkę bo chętnych na podobny manewr zapewne będzie dużo, szkoda że do malowania zapewne trzeba ściągać podsufitkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby radę zrobić bez ściągania ale po co ryzykować ubabranie auta w farbie, poza tym dokładniej to zrobisz na zdjętych elementach. No i żeby ładnie pasowało i tak musisz lampki zmienić na czarne...ja bym ściągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć, czego nie powiem o sobie, moze ktoś dla potomnych foto relacje zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem sufit u siebie

Link do tematu o moim aucie,znajdziecie tutaj fotki

http://a4-klub.pl/b6-a4-s4-73/all-b6-b6-2-7bt-kolejna-dostawa-nowe-grile-s4-przeplywomierz-foto-str-7-a-254710/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a materiał jest dalej materiałem w dotyku, czy sztywniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chciał bym odświeżyć temat. Mam zamiar pomalować plastiki, slupki i boczki na czarno. Lampki także, użyje szablonów. Samą podsufitke mam zamiar wkleić nowym materiałem bo mam kumpla tapicera i tanio mi to zróbi. Uzyje do slupkow  Motip Vinylspray a do plastików czarny mat. Mam drugi kpl sufit gratis wiec będę testował.

Jeżeli ktoś ma jakieś wskazówki to poproszę.

Dam znać jak wszystko wyszło i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...