Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

masło pod korkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy mam pytanie czy od tych mrozów ( u nas -12) robi sie wam masło pod korkiem oleju? u mnie płynu od chlodnicy nie wżera wiec to raczej nie uszczelka, mysle ze to od mrozów. olej wymienialem juz z 1,5 roku temu. co o tym myslicie?

Opublikowano

Silnik masz nie dogrzany.Pewnie krótkie odcinki robisz autem?

Opublikowano
  • Autor

no niestety tylko krótkie odcinki. tu masz racje, wiec nie mam czym sie martwic

Opublikowano

Śmignij sprzętem traskę z 30km i powinno zniknąć to świństwo spod korka :wink:

Opublikowano
  • Autor

to jutro żone do szkoły bujne ma 20 km to coś pomorze

Opublikowano

Niech jeszcze ktos sie wypowie na ten temat ale ja obstawiam to co napisalem:wink:

Opublikowano
to jutro żone do szkoły bujne ma 20 km to coś pomorze

Dokładnie, zagrzejesz dobrze silnik, olej też złapie temperaturę i powinno być OK

Opublikowano
Silnik masz nie dogrzany.Pewnie krótkie odcinki robisz autem?

:wink: dokładnie

no niestety tylko krótkie odcinki. tu masz racje, wiec nie mam czym sie martwic

no raczej jest :whistling:

...jak będziesz miał tylko taki szlam to co będzie smarowidłem dla silnika ??

Opublikowano

Małe przebiegi swoją drogą ale coś mi się kojarz :eusathink: że olej wymienia się co xxx km lub co roku :wink:

Nie mam pewności w sumie bo ja wymieniam co 2,5 miesiąca :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

wiesz małe przebiegi autko ma wiec tak sie nie spieszylem z wymiana oleju, co prawda niedługo to już zrobie.także dogrzewam silnik i bedzie git :)

Opublikowano

W książce serwisowej pisza zeby zmieniac co 15tys km. Ważność olejów:

5 lat

Oleje silnikowe do sam. osobowych i ciężarowych oraz motocykli 2- i 4- suwowych.

Oleje przekładniowe

Dodatki do paliw (TDA, TBE)

Preparaty silikonowe i penetrująco-smarujące (np. Bike Polish, Sillicon Spray, Motorcycle DWF, Spray Oil 4 in 1)

Płyny czyszczące (np. Greentec Bike Cleaner, Technilcelan Floo/Fleet Wash

(zaczerpniete ze stroby: Trwałość płynów eksploatacyjnych)

Opublikowano

wymiana co rok lub max 15kkm

W książce serwisowej pisza zeby zmieniac co 15tys km. Ważność olejów:

5 lat

Oleje silnikowe do sam. osobowych i ciężarowych oraz motocykli 2- i 4- suwowych.

Oleje przekładniowe

Dodatki do paliw (TDA, TBE)

Preparaty silikonowe i penetrująco-smarujące (np. Bike Polish, Sillicon Spray, Motorcycle DWF, Spray Oil 4 in 1)

Płyny czyszczące (np. Greentec Bike Cleaner, Technilcelan Floo/Fleet Wash

(zaczerpniete ze stroby: Trwałość płynów eksploatacyjnych)

dane tyczą się olei/płynów w oryginalnych nieotwieranych opakowaniach

Opublikowano

Kondensacja pary wodnej normalne zjawisko

Opublikowano

Krótko i na temat jak w reklamie. Wymień olej bo w nim jest już sporo wody, dogrzej motor i to pomoże. Inaczej zaczną się problemy i nie chcesz znać kosztów takich zaniedbań.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wymiana oleju nic nie pomoże!!! W kwestii kondensacji wody oczywiście! To proste, np. Wszystko co w czasie niskich temp. Wniesiemy do ogrzewanego pomieszczenia pokrywa się wodą w postaci tzw " zaparowania " noszący okulary wiedzą o czym pisze. W silniku występuje takie samo zjawisko! Jedynym sposobem pozbycia się "masła", przy niedogrzanym silniku, to poczekać do wiosny!!!,lub przejechać kilkadzisiąt kilometrów wtedy woda z silnika odparuje i problem zniknie na chwile

Opublikowano

jak silnik trzymał by 90C caly czas to nie bylo by tego masla u mnie zawsze w kazdym silniku bylo i jest te 90 C i korek czysty .

Opublikowano

Mój ojciec ma to samo w Octavii, ten sam silnik. Gdzieś jest pęknięcie w głowicy, stąd te smarki. Takie informacje wspólnie znaleźliśmy na forach. Do oleju dolaliśmy takiego płynu mającego na celu uszczelnienie mikropęknięć i kisiel przestał się pojawiać.:wink:

Opublikowano

smoły ? :decayed:

sorki za ot

Opublikowano

jak masz mleko pod korkiem przy mrozach to norma szczególnie jak robisz krótkie dystanse ja mam 8km do pracy i też miałem mleko, pojechałem w trase 350km w jedną stronę i ani grama mleka, teraz cieplejsze temperatury i też zero mleka jeśli oczywiście nie ubywa Ci płynu bo jak ubywa, słodkie spaliny, sztywne/twarde przewody od chłodnicy to mogą być objawy uszczelki

Opublikowano

Odpukać uszczelka mi nie straszna :wink: ...mi to mleko sie chyba nigdy nie pojawi , ja cały czas ciepłym autem jeżdżę :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.