Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zgasł odpalil zgasł problem z silnikiem


Klaudek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie posiadam a4 b5 1,9 110 km 1997 r .

Wczoraj wracając z pracy jadac pod lekka górke zgasł mi silnik rano zapalila mi sie rezerwa miałem jechac zatankowac wracajac z pracy . wiec zjechałem z górki odpalil wiec zgasilem kolega podrzucił paliwo nalalem i pojechalem wszystko było ok dojechalem do domu pozniej jezdziłem asz wkoncu wracajac do domu w nocy po 1 ciezko krecil ale odpalil przejechałem jakies 8 km i zgasl krece krece i nic . po 15 minutach odpalil wrocilem do domu rano naładowałem aku odpalilem auto . ciezko krecil ale odpalil przejechalem 3,6 km i zgasł i stoi co to moze być ?

czy jest możliwość że to uszczelka pod głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd myśl o uszczelce pod głowicą?? Nie ma nic do rzeczy. Weź zatankuj porządnie dobrego paliwa jak kolega pisał, szczególnie że jest zima, dosyć spory mróz. Nie ma co ryzykować jazdy na oparach bo w końcówce paliwa w zbiorniku może być brud, syf i woda.

A układ paliwowy najpewniej został lekko zapowietrzony. Nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość objawów by wskazywało na zapowietrzający się uklad paliwowy lecz pozostaje kwestia cięzkiego kręcenia ,zasadnicze pytanie olej w silniku jest ?? Rozrusznik sprawny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takich objawów jest zapchany filtr paliwa wymień go podokręcaj opaski na filtrze jeśli problem będzie powracał trzeba wymień przewody paliwowe idące od zbiornika do filtra w nich odkłada sie parafina powodując zmiejszenie otworu paliwowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w rurkach jest parafina to znam lepszy sposób. Wypompować paliwo ręcznie ile się da, najlepiej do spodu. Garnek alu na piecyk, do niego z 8-10l ropy i zagrzać do 60'C nie więcej!!!

Wlać do zbiornika i dopompowac do pompy i odpał. Po zapaleniu silnika jak popracuje już trochę zatankować ropkę zimową na stacji a nie łatwione jakieś z bańki 5 razy przelewane ze smieciami i paprochami.

Dbajże trochę o tę swoją audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien filtr paliwa.. po czym popuść wtryskiwacze krec aż do monentu pojawienia sie paliwa ;) i zakrec

---------- Post dopisany at 17:42 ---------- Poprzedni post napisany at 17:28 ----------

ewentulanie zrób mieszanke ON z PB ok 10% PB do 90% ON lub jakis dodatek obniżający temp wytrącania parafiny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadam a4 b5 1,9 110 km 1997 r .

Wczoraj wracając z pracy jadac pod lekka górke zgasł mi silnik rano zapalila mi sie rezerwa miałem jechac zatankowac wracajac z pracy . wiec zjechałem z górki odpalil wiec zgasilem kolega podrzucił paliwo nalalem i pojechalem wszystko było ok dojechalem do domu pozniej jezdziłem asz wkoncu wracajac do domu w nocy po 1 ciezko krecil ale odpalil przejechałem jakies 8 km i zgasl krece krece i nic . po 15 minutach odpalil wrocilem do domu rano naładowałem aku odpalilem auto . ciezko krecil ale odpalil przejechalem 3,6 km i zgasł i stoi co to moze być ?

czy jest możliwość że to uszczelka pod głowicą ?

podobnie stało mi sie moze ze 4 miesiace temu.problem z ciężkim paleniem został do dzisiaj.:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje w biedronce filtra nie tykalem od kiedy go mam czyli 2lata . i nic sie niedzieje.prosze was takie cuda to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może cofa Ci sie paliwo :whistling: zaworek zwroty przed filtrem zrobiłby robote :naughty:

oryginalnie jest zalozony wiec poco 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może cofa Ci sie paliwo :whistling: zaworek zwroty przed filtrem zrobiłby robote :naughty:

oryginalnie jest zalozony wiec poco 2 ??

No i co z tego że jest?,jak będzie np popsuty i co wtedy? A może to i on właśnie robi robotę i cofa paliwo? ja bym propopował go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...