Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło - Pomoc-y


marys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chce zmienić sprzęgło w silniku 1.8T ANB + czip. Objawy jakie mam ślizgające się sprzęgło, moje pytanie brzmi jakie zastosować sprzęgło czy od diesla AWX będzie pasowało i da rade też chodzi mi po głowie od S3 czy by nie podeszło? chciałbym coś mocniejszego by wytrzymało trochę Nm, Oryginalne po czipie 3000tyś km i padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od s3 nie podejdzie ale od diesla jak najbardziej. Pamiętaj tylko że od diesla są dwa różne /pod skrzynie 5 albo 6b/ - przeszukaj forum to znajdziesz wątek o sprzęgle do 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem założyć od awx ale mechanik mówił ze nie pasuje coś tam na rozrusznik czy jakoś tak ze nie podejdzie mi więc kupiłem założyłem od 180km szału nie ma, ale jak na razie działa bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisk i tarcza nie ma nic wspólnego z rozrusznikiem, szkoda że nie wleciał zestaw od AWX, sam się nad nim zastanawiam i ciekaw jestem opinii. Szukaj lepszego "mechanika" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mechanik patrzyl na sprzeglo pod skrzynie 6b ?? Ono chyba jest inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie myslal ze AWX to poprzeczniak i tam faktycznie dwumas inaczej ma calkiem wieniec na rozrusznik

spartolił sprawe

a od 6bieg z wyjatkiem jednego dwumasu, nie zalozysz bo 95% sprzegiel byla 240mm na 8 śrub w wale korbowym, gdzie w 5 biegowkach bylo 6 srub i 228 srednicy tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa a on przymierzał jakieś 240mm. Na razie mam ten zestaw zobaczymy jak to będzie z nim. jak się zesra dzięki waszej pomocy dobiorę odpowiednie od AWX, ale mam nadzieje że chociaż trochę się pociesze nowym! w sumie auto nie jeździ po żadnym torze ani na wyścigach, to chyba nie będzie aż tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria + chips spokojnie chodzi na seryjnym sprzegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ajla bylo to samo co od innych 150km ale powinno dac rade

moje ma 250tys juz ponad, a od 10tys jezdze na programie od ajla 180KM i sie nie slizga... wiec nowe tymbardziej powinno dac rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydaje ze jest takie samo

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:51 ----------

koło zamachowe ma inny numer , ma literke C na końcu ale czy jest inne tak naprawde...

tarcza tez ma niby inny numer, a docisk ten sam - wiec bez sens skoro docisk jest ten sam, trza było brać tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...