Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie na zimnym ok -10 problem


radko123

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś pomysły na podobny problem?? U mnie na zimnym nie chce zapalić "na dotyk" trzeba kręcić jakieś 10-15 sekund, po czym przez pierwsze 500m puki się nie przełączy na gaz okropnie szarpie jak by się dławił, wtryski wymienione, ciśnienie na pompie paliwa 6.2 bara, filtr paliwa nowy pomocy bo się kończą pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rilisekkk napisał:

ciśnienie na pompie paliwa 6.2 bara

Niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

Niemożliwe.

Teraz wróciłem od mechanika sam przy mnie mierzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pompa ma wydajność 3 albo 4 bary. Pomiar był robiony na postoju? Gdzie się wpiął manometrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz uszkodzony regulator ciśnienia paliwa. W aeb na postoju powinno być 3,5 bara, a pod obciążeniem chyba 4bary +ciśnienie doładowania.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma on coś wspólnego z tym że ciężko odpala? I przy próbie jazdy na zimnym silniku szarpie autem? zaznaczam że jak się silnik rozgrzeje to na lpg czy na pb jeździ normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za niskie ciśnienie to napewno. W ogóle to piz*a jakiś ten mechanik jak takie wartości ciśnienia go nie zdziwiły. Chyba, że to nie były bary :P

Zakręć gaz w butli, wypal co w przewodach i jeździj na samej pb. Sprawdź jak wtedy pali.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mogę elektronicznie wyłączyć i nie będzie wcale działał, dziś wracałem od mechanika na same benzynie, i zobaczymy jutro rano ale szczerze wątpię bo był jeszcze plan na zawór od powrotu paliwa że z nim jest coś nie tak jest sens iść w tę stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rilisekkk napisał:

Gaz mogę elektronicznie wyłączyć i nie będzie wcale działa

No i? Jak puszcza reduktor albo wtryski to nic Ci to nie da ale skoro wiesz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie czego mi nie da? Jak nie włączę instalacji lpg to jak ona może się załączyć ? (odpala dopiero przy 25 stopniach jak silnik złapie temperaturę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi pisząc tutaj co może być przyczyną bo na pewno nie instalacja lpg bo z nią nie ma problemu, problem będzie gdzie indziej na pewno bo gdy rano na zimnym silniku włączy się lpg to chodzi idealnie a jak wyłączę i dalej silnik zimny to szarpie i się dławi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...