Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podświetlane klamki zewnetrzne


treczKu

Rekomendowane odpowiedzi

siema, kurcze niewiem juz sam czy widzialem to juz u kogos czy spotkalem sie z czyms takim na forum, chodzi mi o cos takiego jak podswietlane klamki zewnetrzne w a4 b6.

myśle ze dałoby sie jakoś zrobic jakiś mały otwór wewnatrz klamki w tym miejscu gdzie chowają sie palce ciągnąc za klamke i wrzuci tam jakiegos leda.

Robił ktoś juz cos takiego?

z podpięciem myśle ze nie byloby jakiegos mega problemu, moze pod lampke podsufitki?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjcie026xy.jpg

Takie coś?? Jak widać da się, sposobem który właśnie podałeś, tylko ja bym podłączył je pod CLH a nie pod lampkę podsufitki, tak aby nie świeciły się nonstop wraz z lampką ;).

Kolejną sprawą jest to aby dobrze zabezpieczyć je przed wilgocią, oraz diodę umiejscowić w przemyślanym miejscu tak aby nie przeszkadzała podczas otwierania drzwi.

Reszta to już tylko inwencja twórcza wykonawcy.

Jedyne co to IMO trąca to agrotuningiem, lecz jest to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dokladnie o cos takiego mi chodziło:)

pod CLH fakt byloby to fajnie podlaczyc, aczkolwiek nie posiadam u siebie czegos takiego niestety:/

czyli jak widac jest opcja zrobienia czegoś takiego:)

Dzieki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawa strone podpiałem po kostke ktura jest w nogach pod bezpuecznikami jest to kostka od lampki oswietlenioa wnetrza al etylko po otwarciu dzwi i tak samo z prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktos nie ma takich podswietlen? ja mysle ze kolega treczKu ma racje ze podlaczyc pod lampke podsufitki. idziesz do autka, wciskasz na pilocie otwieranie to lampka podsufitki sie zapala wiec to by chyba bylo dobre rozwiazanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze da się zrobić podświetlane. Tylko zasadnicze pytanie po co? Jak dla mnie to trąca trochę wiochą. Jak masz czas i chęci to rezaj full opcje, tak jak niektórzy na forum, bo napewno dużo fabrycznych rzeczy można jeszcze dołożyć do Twjego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wiocha...próbowałeś w całkowitej ciemności złapać za klamkę?

Pomysł świetny, zobacz ilu producentów już zakłada fabrycznie ten bajer.

Ja dodatkowo podświetliłem progi, zamiast wiercić w lusterku. Łatwiej mi było podłączyć do CLH, klamki będą następne.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawietlenie jest to za***ista sprawa jutro wrzuce jak to zrobilem i doputy jest to ze smakiem to ok bo widzialem jak ktos w klamke wklejal listwe led i to juz przesadyzm.

Ja mam jedynie 1diode led ktore wsadzona od wewn.lekko wystaje z klamki i lekko swieci i jest konkret!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj przykład gdzie masz całkowitą ciemność próbując otwierać drzwi? Nawet przy mocno przyciemnionych szybach, światło z wnętrza samochodu dobrze oświetla okolice pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podaj przykład gdzie masz całkowitą ciemność próbując otwierać drzwi? Nawet przy mocno przyciemnionych szybach, światło z wnętrza samochodu dobrze oświetla okolice pojazdu.

A oczywiscie ze jest. Nie zdarzylo Ci sie nigdy trafiac kluczykiem do zamka po omacku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zdarza ci się czasem zapomnieć włączyć podświetlenie w kabinie? Wtedy masz całkowitą ciemność. O tym mówię.

Co nie zmienia faktu że i tak o wiele przyjemniej się łapie za podświetloną kalmkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są piloty centralnego zamka, aby nie otwierać kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są piloty centralnego zamka, aby nie otwierać kluczykiem.

Kuzwa wiedzialem ze to napiszesz;-)

Moze Ty nie miales okazji ale ja kiedys nie mialem centralnegi z pilota takie czasy byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę sobie w lusterkach wyrezać światełko z podsufitki bo nie mam CLH. Też bym się bał o to że będzie troszkę jak pod remizą - ledy - światełka - choinka zapachowa i wycieraczki w chromie :facepalm: Trzeba to zrobić ze smakiem, dać jakiś słaby ten led w klamce żeby się nie świecił tak ostro jak w BMW na zdjęciu - dla mnie to za mocno. Jakieś delikatne światło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to zdjecie tu wklejonie jest faktycznie z kijowym efektem.

Ja mam delikatba poswiate. Warto pamietac by przy zast.diody led z okragla glowka lekko ja zpilowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot nie otworzy drzwi, tylko je odblokuje, za klamkę i tak musisz pociągnąć.

tak wgląda ORI w BMW

107809085_8_644x461_bmw-seria-3-e90-20-diesel-184-km-pakiet-m-2011-rok-_rev009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja podświetlenia, która mi pasuje, to takie delikatne, coś w stylu wewnętrznych klamek. Wszystko inne do mnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja podświetlenia, która mi pasuje, to takie delikatne, coś w stylu wewnętrznych klamek. Wszystko inne do mnie nie przemawia.

Jak juz pisalem z jednej diody jest delikatne swiatlo dosl.poswiata. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś takiego bym zrobił u siebie, delikatna poświata jak w środku. Nawet to ori BMW wygląda wg. mnie brzydko... tzn. że w klamkę dałeś jedną diodę? Wrzucisz jakąś fotkę jak to u Ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...