Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.6 8V 95r Benz+LPG (ADP) zgasł podczas jazdy


Misian88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie, przed wczoraj pod koniec trasy liczącej 1400km wracając do domu ok 40 km, przy przejeżdżaniu przez tory na 2 biegu przy małej prędkości po prostu silnik zgasł, zapaliły się wszystkie lampki takie jak po przekręceniu kluczyka ale nie uruchomieniu silnika. Skończyło się na holowaniu o 4 nad ranem 40km do domu. Na chwile obecną sprawdziłem kopułkę, wszystko na swoim miejscu, iskra jest na świecach, przepustnica i silnik krokowy działa bo nastawia przepustnice podczas kręcenia. Pompa paliwa pracuje, podaje paliwo na wtryskiwacze. Dodam że nic nie strzeliło, nie pukało, nie uderzyło, tak jak by podczas jazdy wyłączyć zapłon. Teraz silnik kręci tak jak wcześniej tzn. z oporem. Pasek wygląda normalnie, ma wszystkie ząbki, jest prawidłowo napięty. Samochód ma najechane 320kkm. Na rozrządzie przeleciałem ok 80kkm, i miałem zamiar po powrocie wymienić... bezpieczniki wszystkie są ok...

Powiedzcie, czego szukać, czego mógłbym się spodziewać, bo tutaj kolega "mechanik" podpowiada mi że mógł rozrząd przeskoczyć i w najgorszym razie pokrzywiło mi zawory.

Instalacje gazowa posiadam STAG-4. i takie moje małe spostrzeżenie, bo stag 4 ma możliwość manualnego uruchomienia silnika na LPG. i kiedyś to mi się przydało jak padła mi pompa paliwa. Przekręciłem kluczykiem w stacyjne trzymając wciśnięty przycisk zmiany paliwa na kontrolce staga i uruchomiłem silnik z lpg. Ale przed wczoraj to też nie zadziałało, tak jak by w ogóle stag nie odbierał sygnałów od wtryskiwaczy benzynowych....

Porszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czego szukać, czego mógłbym się spodziewać, bo tutaj kolega "mechanik" podpowiada mi że mógł rozrząd przeskoczyć i w najgorszym razie pokrzywiło mi zawory.

No to sprawdź i będzie wiadomo bo na odległość tego nikt nie potwierdzi ani nie wykluczy.

Poza tym VAG i sprawdzić błędy to coś może ukierunkuje poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma błędu na VAG-u iskra jest, pompka działa, to możliwe że mógł przeskoczyć pasek i przestawiło rozrząd, pytanie kiedy miał być wymieniony jak długo zwlekałeś z tym. Inna kwestia to może być czujnik położenia wału, oraz wałka rozrządu, ale tu by były błędy, i raczej byś odpalił z tym że ciężej, i raczej by nie zgasł od tak sobie. Sprawdzaj rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przepraszam że odpisuje po czasie, ale problem rozwiązany. Przyczyną było "uszkodzenie" czujnika położenia wału, ten pod filtrem oleju. Nie byłem na żadnym kompie. Ten silnik nie ma za dużo czujników, w zasadzie w aparacie zapłonowym i ten czujnik położenia wału. Wymieniłem w ciemno, przekopując wcześniej cały internet. Stało się to podczas powrotu z domu, przejechawszy całą Polskę, 40 km od domu silnik zaniemówił.... szczęście w nieszczęściu że tak "blisko domu".

Na rozrządzie najechane miałem 80kkm, pasek i rolka miały 3 lata, wyglądały jak roczne, a znajomy mechanik gdy pokazałem mu rolkę od napinacza paska zębatego powiedział że ma najechane na"oko" 10kkm.... bardzo mało zużyty. Przy okazji wymieniłem jeszcze:

Kopułkę rozdzielacza 30zł

Palec rozdzielacza 10zł

Filtr oleju 30zł

Olej 80zł

Akumulator Centra Plus 62Ah - 275zł

Czujnik położenia wału - 165zł

Pasek rozrządu 55zł

Rolka napinająca 155zł

Zabawa kosztowała = 800zł :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc celowałem dobrze, bo obstawiałem czujnik położenia wału,

Było pisać o części, przykładowo czujnik sobie porównałem to było by taniej, pewnie na wszystkim 200 byś zaoszczędził, oczywiście zaznaczam że nie mówię tu o zamiennikach jakiś chińskiego nie wiadomego pochodzenia.

Akumulator np, Bosha tańszy, i inne podzespoły również :):wink:

Ale grunt że działa, i właściciel zadowolony.

Polecam się na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...