Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniem gwintu


Grzes A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, przestudiowalem juz duzo watkow na forum oraz na innych forach ale nigdzie nie uzyskalem interesujacej mnie odpowiedzi. po zalozeniu gwintu fk gdy ustawilem wszystkie 4 strony na taką sama wysokosc roznily sie one i auto stalo krzywo. obecnie kazda ze stron rozni sie wysokoscia i auto stoi w miare prosto, czy tak ma byc bo szkoda mi gwintu. dlaczego tak sie dzieje ze gdy ustawimy gwint jednakowo jedna ze stron stoi inaczej. prosze wkoncu o iednoznacznie odpowiedzi bo nie mam juz sily do tego ustawiania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stanie masz te gwinty i jak to wygląda. W mojej B5 nie mam z tym problemu. Opisz jak regulujesz, do czego sie odnosisz łapiąc wymiary i po czym stwierdzasz że jest krzywo. Niestety chyba jedynym optymalnym sposobem regulacji jest pomiar na czterech wagach z celem ustawieni równego naciski na każdym kole osi plus pomiar wysokości nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint mam od 2 tygodni zakupiony nowy. na seryjnym zawieszeniu auto stalo rowniutko a po zalozeniu gwintu po regulacji zawsze jedna ze stron jest niżej lub wyżej. wysokosc mierzylem od spodu nakretki regulujacej wysokosc do dolu amortyzatora wiec pomiary mialy zawsze jednakowe odniesienie. i gdy np ustawilem jedna os tak samo to zawsze bylo 1, 2cm roznicy miedzy lewa a prawa strona róznie. a moze to przez to ze po sposzczeniu auta z lewarka amorek dobrze nie siadl a powinienem sie przejechac kilka set metrow zeby sie ulozyl nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj numery wszystkich czterech kolumn. Jest jeszcze możliwość, ze jakiś niemiecki głąb pomieszał sprężyny podczas składania całości. Wysokość mogą mieć taka samą, ale mogą różnić się niutonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...