Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

2. za późny zapłon - a skąd to ma się wziąć ? przecież żadnego czipa nie ma w przypadku autora wątku :gwizdanie:

Ano może się wziąć np. z luźnych elementów przy silniku niewłaściwej mieszanki lub uszkodzonych czujników spalania stukowego.

Jeżeli ECU wykryje spalanie detonacyjne (niekoniecznie, bo luźne elementy, lub uszkodzony układ korbowo-tłokowy też wzbudzają czujniki spalania stukowego) to opóźnia zapłon.

Graniczne napięcie z czujnika w AEB to 5,1 V.

Powyżej to już opóźnia zapłon i obcina moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogun0 to jest nowy silnik z B6 z normalnym przebiegiem, zakładam, że nie ma problemów z układem korbowo-tłokowym czy "luźnymi" elementami a czujniki spalania stukowego w B6 nie padają :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładna dyskusja i wymiana zdań.. od lat kiedy jezdzilo sie audi 100 i 80 probuje ustalic wersje czy wywalanie kata polepsza czy pogarsza spalanie i moc nie moge !! i dalej temat rzeka.. hehe.. kilka osób tu madrze gada ale komu wierzyc?? :) a może ktoś mi powie jakie powinno być spalanie LPG w mojej 1,8 125KM automat??średnie spalanie to 12 litrow LPG :/.. chyba troszke za duzo, a jezdze spokojnie.czy jezli jest to auto bez turbiny to oplaca sie wyalac kata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie katalizatora, który jest sprawny nie ma wpływu na spalanie. Możesz go usunąć, jak zauważasz duży spadek dynamiki auta, problemy z rozruchem lub inne zakłócenia w pracy silnika.

Pozatym wątek dotyczy 1.8T, wypada trzymać się tematu - to naczelna zasada forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam silnik 1,8T i nie zauważyłem żadnych problemów z turbina. Mam instalacje BRC Sequent24 i spalanie gazu u mnie wynosi okolo 11,5 litra. Dodam że mam automatyczna skrzynie biegów. Jest to jazda w miarę spokojna bo i docisnąc potrafię jeżeli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(AEB 1,8T Q+ sekwencja) Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem zwrócić sie do jednej z firm w Gdańsku w celu wyjęcia katalizatora i wstawieniu rurki. Panowie przyszli popatrzyli niby zmierzyli ciśnienie spalin w rurze wydechowej (za pomocą przyłożenia ręki) i stwierdzili że katalizator jest czysty, ale jeśli chcę to mi to zrobią za 400 zł :blink:

Podobno dlatego że do kat. jest ciężki dostęp. Czy powinienem im wierzyć czy poprostu olać i szukać innego zakładu? Proszę was o opinie bo już sam nie wiem co robić, zdecydowałem sie na ten manewr bo auto faktycznie pali mi 16 gazu nawet przy oszczędnej jeździe ( do 3500 obr/min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak: Mam prinsa, pali 11-12l (czyli OK) różnicy mocy nie widzę zupełnie, żadnych błędów w komputerze.

Mam jeden problem: Gdy gwałtownie dodam gazu z rur wydechowych zaczyna lecieć woda (sporo wody). Czego to wina? Gazu, czy może złych ustawień na prinsie? Czy można z tym jeździć? Czy może się coś przez ta wodę popsuć?

Proszę o poradę, co z tym zrobić?>

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobią za 400 zł :blink:

Podobno dlatego że do kat. jest ciężki dostęp. Czy powinienem im wierzyć czy poprostu olać i szukać innego zakładu?

1. Dostęp jest trudny, prawda.

2. Olej tą firmę.

3. Poszukaj innego zakładu specjalizującego się w tłumikach. 200zł - tyle wg mnie może kosztować ten zabieg. Oczywiście nie zostawiaj im kata.

Woda w wydechu jest normalnym zjawiskiem, nieco przyspiesza korozję wydechu :decayed:

Ciesz się jazdą na Prinsie i nie przejmuj się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w wydechu jest normalnym zjawiskiem, nieco przyspiesza korozję wydechu :decayed:

A czemu sie tak dzieje? Samochod nie do konca spala mieszanke? Czy na benzynie tez moge zaobserwowac takie objawy, czy tylko tak sie dzieje na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w wydechu jest normalnym zjawiskiem, nieco przyspiesza korozję wydechu :decayed:

A czemu sie tak dzieje? Samochod nie do konca spala mieszanke? Czy na benzynie tez moge zaobserwowac takie objawy, czy tylko tak sie dzieje na gazie?

Kojarzysz z lekcji chemii co jest produktem spalania gazów propanu i butanu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w wydechu jest normalnym zjawiskiem, nieco przyspiesza korozję wydechu :decayed:

A czemu sie tak dzieje? Samochod nie do konca spala mieszanke? Czy na benzynie tez moge zaobserwowac takie objawy, czy tylko tak sie dzieje na gazie?

Kojarzysz z lekcji chemii co jest produktem spalania gazów propanu i butanu ?

Dzieki za lekcje chemii :)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu sie tak dzieje?

HC + CO + O2 -> (sprawny katalizator) = H2O + CO2

Para wodna (woda) z wydechu jest efektem dobrego spalania w silniku i sprawnego katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostrej jeździe to normalne. Każde 1.8T tak ma, ale nie każdy jego posiadacz o tym wie. Podstawa to olej wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u dobrego tłumikarza i rozmawiałem z nim na temat właśnie wymiany kata na 2,5"... odradzał, uzasadniajac to w ten sposob ze moze mi to rozwalic turbine poniewaz nie bedzie odpowiedniego oporu i turbina bedzie sie za bardzo rozpedzac.... na swiecaca turbine powiedział żeby najpierw podłaczyć pod kompa bo to moze byc 150 powodów.. koledzy co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u dobrego tłumikarza i rozmawiałem z nim na temat właśnie wymiany kata na 2,5"... odradzał, uzasadniajac to w ten sposob ze moze mi to rozwalic turbine poniewaz nie bedzie odpowiedniego oporu i turbina bedzie sie za bardzo rozpedzac.... na swiecaca turbine powiedział żeby najpierw podłaczyć pod kompa bo to moze byc 150 powodów.. koledzy co o tym myśleć?

możesz słuchać pana Henia lub kierować się doświadczeniem ludzi z klubu...

jeżel imasz prawidłowo ustawiony westegate to nie będziesz miał żadnych problemów z przeładowaniami turbiny, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u dobrego tłumikarza i na swiecaca turbine powiedział żeby najpierw podłaczyć pod kompa bo to moze byc 150 powodów.. koledzy co o tym myśleć?

A co ten tłumikarz wie o 1.8T? Może myśli tak: "komp wywali, że turbina świeci, skasujemy błąd i przestanie?" Daj spokój, Pan niech dalej robi to, w czym jest dobry, a Ty słuchaj rad popartych doświadczeniem. :cool1:

Ja nie mam żadnych błędów, a suszara po szybkie jeździe świeci. Co ciekawe, tydzień temu skorygowaliśmy program w BRC podczas próby drogowej, bo chciałem się upewnić, że mieszanka nie jest za uboga. I o dziwo, okazało się, że po korekcie dawka gazu zastała zmniejszona o 10% - mieszanka była zbyt bogata. :gwizdanie:

Turbina nadal świeci - i jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po montażu gazu (BRS Sequent 24) przy ostrej jeździe do czerwoności rozgrzewał sie kolektor wydechowy + turbina. Po opróżnieniu kata do czerwoności rozgrzewa sie tylko turbina. Dzieje sie tak samo na lpg i benzynie. Robiłem porównanie z A3 1.8T (bez lpg) i po 3-4 km ostrej jazdy turbo "świeciło" na czerwono. W serwisie turbosprężarek powiedzieli mi ze turbiny w silnikach benzynowych kręcą tak wysokie obroty ze przy ostrej jeździe one " MUSZA" sie tak rozgrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :wink4:

Powtarzam: ten typ tak ma i dalsze dywagacje w tym temacie to strata czasu, nie pomoże NIC.

No, może zmiana turbiny :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...