Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się :wink4:

Powtarzam: ten typ tak ma i dalsze dywagacje w tym temacie to strata czasu, nie pomoże NIC.

No, może zmiana turbiny :gwizdanie:

Sprawa jest bardzo prosta: wycinając kata przedłużamy życie naszej seryjnej turbinki :kox: i ja jako praktyk polecam ten zabieg w każdym zagazowanym 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę głównie na benzynie mając gaz... byłem w zakopcu, spalił mi 16/100 ... gdzie sens??? na benzynce przynajmniej idzie jak wściekły i miło zagaduje z rurek (mały wirusik :)) dlatego pytam ile to jest w normie przy miejskim piecu... bo chyba zdemontuję to cudo...

Zapewne żal było Ci wydać nieco więcej na dobrą instalację. Poszerzasz dzięki temu grono piszących bzdury na temat gazu w aucie. :confused4:

Mi na tej samej trasie spalił tyle samo. Ale gazu. A wyprzedzających mnie było niewielu. :naughty:

a propos mam BRC sc56 zapłaciłem 4500. inst. z reduktorem do 300 kucy. także nie mów mi o oszczędzaniu i żalach bo ja mam w aucie wszystko ori i nie oszczędzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jakieś tam przykulawianie o oszczędności jest nie na miejscu, bo jeśli patrząc na wypowiedzi kolegów z forum i biorąc je za prawdziwe, to tańsze instalki palą mniej... 12-13 po mieście-AVJ 180kucy- nie ma szans na takie spalanie. jeździłem, wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jakieś tam przykulawianie o oszczędności jest nie na miejscu, bo jeśli patrząc na wypowiedzi kolegów z forum i biorąc je za prawdziwe, to tańsze instalki palą mniej... 12-13 po mieście-AVJ 180kucy- nie ma szans na takie spalanie. jeździłem, wiem.

oczywiście że jest tylko trzeba mieć dobrze zestrojona mapę :good: oczywiscie AVJ najmniej 13L weźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos mam BRC sc56 zapłaciłem 4500. inst. z reduktorem do 300 kucy. także nie mów mi o oszczędzaniu i żalach bo ja mam w aucie wszystko ori i nie oszczędzam...

Trochę dziwi mnie to dlaczego zamontowałeś sobie S56, to jest instalacja dedykowana do samochodów 5 i 6 cylindrowych.

A propos to za duży wydatek mocy to nie jest dobrze, później objawia się to dużym spalaniem i ciężko to wyregulować.

Ja mam AJL 180KM (132kW), zamontowany s24, reduktor Genius 1500mbar (średni), wtryski pomarańczowe (średnie) taki zestaw przez producenta jest zalecany do 140kW i spalanie przy oszczędnej jeździe schodzi poniżej 10l. Sam jestem zaskoczony. Przy jeździe na trasie non stop 180-200km/h spalanie 14l. Wiec trochę mnie to dziwi co tutaj piszecie.

Kliencie którym zamontowałem gaz też mają podobne wyniki w spalanie.

I jeszcze jedno pytanie jakie macie dokładnie Sequenty, bo jest S24 i s24 M.Y i do tego drugiego można wgrać dwa programy... Ten nowszy ma znacznie lepszy system tworzenia mapy. Mi na tym starym programie też trochę więcej palił jak na obecnym programie.

Jak będziecie u gazownika to zapytajcie się jaki program wam wgrywa, czy Sequenta 24 czy Plug&Drive najlepiej wersję 2.0.5 w gorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S24 MY07 to nowa wersja, montowana chyba od około roku. Ponad dwa lata temu, kiedy zakładałem instalację, nie było jeszcze tej wersji.

Uzyskanie poniżej 10/100 - to musi być baaardzo oszczędna jazda... :gwizdanie: może na trasie, ale nie w mieście.

Temat dotyczy świecącej turbiny. Rozumiem, że też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po montażu junkersa BRC i po porzadnym przepałowaniu

nie było zadnego świecenia, czyli kat jest czysty :good:

ale co do tego że trzeba sie go bezwzględnie pozbyć po montażu to sie raczej nie zgodze :no:

przed montażem instalki należy bezwzględnie przejrzec wszystkie podzespoły

bez diagnostyki Vagiem i analizatorem spalin nie ma co podchodzic do montażu

kilka dni temu widziałem dwu letnią vectre c 2.0i która na analizatorze spalin

miała na benzynie HC>120 j. a kilka godzin wcześniej montowno gaz do A4 Q (AJL) z 1998r

który miał na benzynie HC<57 j. :good: :good: :good: (norma okresla HC<75)

po podłączenie do TECH-a okazało sie ze Vectra miała uwalony czujnik od wody

a 30 minut wczesniej była na servisie w ASO :shocked:

co do właściciela AJL-a to nie wiem jakie ma spalanie ale na pewno za kilka dni

podjedzie na regulacje to sie dowiem i zamieszcze info w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po montażu junkersa BRC i po porzadnym przepałowaniu

nie było zadnego świecenia, czyli kat jest czysty :good:

Co ma piernik do wiatraka?

Gdybyś czytał cały wątek, a nie wybrane posty, to wiedziałbyś że nie mam kata i świeci, mimo korekty składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie swieci :mysli: :mysli:

a watek czytałem cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak lepiej, z katem czy bez.

Ale mam pewną radę jeżeli chodzi o to czy wstawiać rurę, czy pustą puchę po wybebeszonym katalizatorze.

Otóż najbardziej cywilizowanym sposobem jest wstawienie oryginalnej puchy po kacie a w srodku niech będzie ta rura 2,5".

Lepiej wygląda i nie rzuca się w oczy na stacji diagnostycznej. Trochę więcej kosztuje bo więcej spawania ale od lat tak wsadzam katy i ludzie zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy oglądaliście wasze zapchane katy po ich wycięciu. Czy zapchanie jest widoczne gołym okiem? Czy dmuchając np. sprzężonym powietrzem będzie widoczne zapchanie katalizatora? Jak to sprawdzić? Mam 220 tyś. na budziku, kat oryginalny jeszcze tam siedzi. Auto trochę zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy oglądaliście wasze zapchane katy po ich wycięciu. Czy zapchanie jest widoczne gołym okiem? Czy dmuchając np. sprzężonym powietrzem będzie widoczne zapchanie katalizatora? Jak to sprawdzić? Mam 220 tyś. na budziku, kat oryginalny jeszcze tam siedzi. Auto trochę zamula.

to go wywal, na pewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy oglądaliście wasze zapchane katy po ich wycięciu. Czy zapchanie jest widoczne gołym okiem? Czy dmuchając np. sprzężonym powietrzem będzie widoczne zapchanie katalizatora? Jak to sprawdzić? Mam 220 tyś. na budziku, kat oryginalny jeszcze tam siedzi. Auto trochę zamula.

Mój nie był zapchany - wyraźnie widać strukturę plastra miodu.

Aale nie żałuję, że się go pozbyłem - gwizd turbinki jest całkiem przyjemny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pustego kata i jest ok, ale rurke i tak wstawie. Turbo troszke lepiej slychac, a po drugie to za kata lub jego srodek dostaniecie pare "groszy". Dla chetnych mala podpowiedz: Jesli ktos chetny do wyjmowania katalizatora to najlepiej zaraz 2,5" wstawic. Dla swietego spokoju mozna rurke w srodek wstawic jak kolega pisal i bedzie "orginal".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dokładnie wczoraj montować gaz w firmie Abart we Wrocławiu. Zainstalowali mi BRC P&D, Reduktor Genius, wtryski pomarańczowe. I mam pytanie bo po każdej jeździe (obojętnie czy w piz.... czy nie ;)) podchodząc do maski czuje jaka jest gorąca, temperatura na zegarach w normie (kolo 90) i nie wiem czy nie jest to spowodowane?? katem właśnie. Turbina nie jest czerwona ale martwi mnie ta maska ze taka gorąca. Co można zrobić?? albo jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No halo, patrzyłes na termometr za oknem? :heat:

Przy tych temperaturach każde auto ma za gorąco, a wentylatory mają co robić. Maska jest gorąca od jazdy w mieście - na trasie ostygnie, a jak postoi to się nagrzeje. Normalne, przecież żar pod nią jest.

Nie przejmuj się i ciesz się bezproblemową instalacją :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym monitorował te temperatury...katalizator prędzej czy później do wywalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy można gdzieś w Polsce kupić takie zamienniki zamiast katalizatora. Chodzi mi o to aby było to odpowiednio wygięte i miało flansze.

Aby cała operacje przeprowadzić bez użycia spawarki.

Widzialem takie zamienniki w stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...