Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

205/55/16

Opublikowano

205/55r16 za niskie. W okolicy kiepskie drogi i już na 195/65r15 które są większe od 205/55r16 ocierało lekko spodem :( stąd chcę ustawić samochód jak najwyżej nie zmieniając felg i zawieszenia.

Opublikowano

To tylko przecież milimetr różnicy w wysokości opon więc na kiepskie drogi węższa będzie lepsza.

Czyż nie tak ?

Opublikowano

Wg. kalkulatorów między 215/55r16 a 225/55r16 jest 11 mm różnicy w średnicy. Ta minimalna różnica może być decydująca, przekonałem się o tym po zmianie za czasów jazdy na 15", z 205/65r15 na 195/65r15 gdzie różnica w średnicy to 13 mm. Na 205/65r15 nie otarłem nigdzie, a na 195/65r15 zawadziłem 2 razy w tych samych miejscach.

Opublikowano

jest 11 mm różnicy w średnicy.

Ale nie w wysokości opony.

Szerokość razy profil daje wysokość, kumasz ?

Czyli

225x55=12,3 cm

205x55=11.3 cm

Wychodzi 10 mm różnicy (w moim poprzednim poście tak właśnie powinienem napisać, nie będę już poprawiał) i o tyle tylko podniesie się auto w stosunku do 205/55/16

Jak chcesz wyżej to 215/55/16,tak jak na wlepce.

B6 jest niska, do tego jeszcze 1BE i się szoruje.

Mam tak samo.

Podsumowując.

Wystarczy zestawić kilka rozmiarów i wyliczyć ich średnicę.

Połowa średnicy to wysokość jej środka czyli osi koła do podłoża.

I tak

195/65/15 = 634.5 mm czyli 317 mm od podłoża do osi koła.

205/55/16 = 631.9 mm czyli 315 mm

215/55/16 = 642.9 mm czyli 321 mm

225/55/16 = 653.9 mm czyli 326 mm

Na tej ostatniej będzie stał najwyżej ale ...... szerokość ta na zimę ( tu już kwestia gustu), a o tym się nie dyskutuje.

Edytowane przez Fido

Opublikowano

Wychodzi 10 mm różnicy (w moim poprzednim poście tak właśnie powinienem napisać, nie będę już poprawiał) i o tyle tylko podniesie się auto w stosunku do 205/55/16

Jak chcesz wyżej to 215/55/16,tak jak na wlepce.

8E9010502TB.jpg

Wlepka dla potomnych.

Opublikowano

Dziękuję za aktywność w temacie. Swoje wątpliwości wpisałem w tabelkę:

15cccw.jpg

Jak widać różnica minimalna w milimetrach między 205/65r15 a 195/65r15, a powodowała ocieranie spodem samochodu na wybojach. Rozmiar 215/55r16 jest pośrodku tego problemu, dlatego mam wątpliwości, że problem na nich również wystąpi. Stąd pomysł założyć 225/55r16, dodatkowo zachęca korzystniejsza cena zakupu. Chodzi oczywiście o opony letnie, zapomniałem dodać :)

Edytowane przez darek2014

Opublikowano

Chodzi oczywiście o opony letnie, zapomniałem dodać

Hmmmm. :eusathink:

Każdy na lato chce niżej a Ty odwrotnie ???

Może warto było by zamienić się z kimś za zawieszenie,chętni się znajdą od ręki.

Ja mam zimówki 195/65/15 , zawiecha 1BE i nic mi nie trze ( oprócz ostatniego śniegu).

Edytowane przez Fido

Opublikowano

Hehe chętnie chciałbym niżej, ale niestety okolica na to nie pozwoli (górski teren = asfalty w różnym stanie), więc nie chciałbym zostawiać śladów po sobie na wybojach, a w dodatku niszczyć podwozie samochodu, osłony itd :)


A może 225/50r17 na lato? Na pobliskiej hurtowni importowej są fajne komplety kół w dobrej cenie. Tylko czy nie będzie ocierało o nadkola lub inne negatywne zachowania? Pozdrawiam

Opublikowano

Zmień auto lub zawiechę bo samymi kołami nic nie ugrasz.

Opublikowano

Proponuje traktor ,tam jest odpowiednia wysokość opony na twoje 'wyboje' ;)

Opublikowano

Zmień auto lub zawiechę bo samymi kołami nic nie ugrasz.

Ok, dzięki, spróbuję jutro na warsztacie coś dopasować.

Proponuje traktor ,tam jest odpowiednia wysokość opony na twoje 'wyboje' ;)

sp***dalaj.

Opublikowano

Panowie 20 cali 9J ET 40 spasuja ma KtoS założone?

Opublikowano

Witam,

przymierzam się do zakupu zimówek do audi B6 z tarczami 320mm

wiem z forum, że zwykłe 16" blaszaki nie wejdą ale są "biedronki" które powinny wejść bez problemu

czy chodzi o takie właśnie:

https://s10.postimg.org/lcfg86i95/540x405_felgi_audi_972397.jpg

???

edit

jak jest z pozostałymi alu 16"? też podejdą?

czy tylko "biedronki"?

Edytowane przez krzysiek424

Opublikowano

Wejdą.

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź

mam ją rozumieć, że wejdą wszystkie alu 16" czy tylko biedronki?

i jak z ET mogę szukać z zakresu 35-45 ?

Edytowane przez krzysiek424

Opublikowano

Najlepiej przymierzyć , ja mam biedronki et42 i wg mnie wyższe może nie wejść

Opublikowano

właśnie nie mam jak przymierzyć... nie mam tych kół na miejscu... mogę je zakupić przez internet..

mam na oku jeszcze koła z alu o takim wzorze:

https://6.allegroimg.com/s400/0107bf/9e824e4a411bb86c77128abf4a16- 16" ET 45

może ma ktoś takie alufelgi i potwierdzi, czy wejdą do B6 z tarczami 320mmm ??

Opublikowano

ktoś miał takie i pisał że jest ok,one mają chyba j7,5 et45

Opublikowano

Zobacz u mnie w temacie. Ja mam 16" 7.5j na 320mm.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.