Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

czuć przypalony olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam forumowiczów. po hamowaniu czuć w środku autka jakby przypalony olej. obojętnie czy hamowałem spokojnie czy ostrzej, niezależnie od tego czy jechałem szybko czy wolno. po zakupie auta wymieniona była uszczelka misy olejowej i uszczelka wału korbowego(?). ponoć olej wyciekał z misy i gdzieś tam się zbierał. Mam ciągle takie ślady oleju patrząc na silnik z lewej strony, pod nim, jakby na skrzyni biegów(?). prosiłbym o pomoc albo jakąś poradę co to może być. sam nie znam się za bardzo na samochodach więc musze polegać na tych którzy wiedzą.

Opublikowano

a z pokrywy zaworow nie cieknie ci? i pada na kolektor,sprawdz

Opublikowano

Na pewno jest tak jak pisze kolega brutalny. Olej kapie na rozgrzany wydech, parkuje a para jest zasysana do środka przez nawiew.

Opublikowano
  • Autor

koledzy, a jak mam to sprawdzić? zdjąć tę pokrywę czarną od silnika i co dalej?

Opublikowano

Ja też to miałem. Wyciek spod uszczelki. Wymieniłem uszczelkę spod klawiatury silnika i po sprawie:)

Zlokalizuj wyciek i wymień uszczelkę:)

Opublikowano

Jak zdejmiesz górną osłonę silnika to zobaczysz na pewno skąd cieknie. Patrz tył silnika i lewa strona.

Opublikowano

koledzy a orintuje sie ktos ile kosztuje org uszczelka w aso ?

Opublikowano
koledzy a orintuje sie ktos ile kosztuje org uszczelka w aso ?

ASO -141,59zł

Opublikowano

Tak jak koledzy napisali wyżej, najprawdopodobniej uszczelka pokrywy zaworów przepuszcza i olej kapie np. na rozgrzany katalizator. Mam w swojej ten sam temat, na razie to zostawiłem i jakoś sobie z tym radzę (wyłączam nawiew na postoju lub staram się nie otwierać szyby) :-)

Opublikowano
  • Autor

To jak zabiore sieza wymiane tej uszczelki, to jest cos co moge wymienic przy okazji jak juz bede u mechanika. Myslalem czy nie byloby warto wyczyscic egr, odmy itd. Duzo jest z tym roboty? beda z tego jakies korzyści? A moze jest cos jeszcze co warto zrobic, wymienic wyczyscic zeby autko ladnie jechalo?

Opublikowano

Z tyłu silnika jest napinacz łańcucha, który spina dwa wałki ssący i wydechowy pod nim są dwie małe uszczelki jedna płaska i druga w kształcie półksiężyca one często poszczają olej. Sprawdź tam dokładnie bo jak nie cieknie tylko z pokrywy to podwójna robota i kolejna uszczelka pod pokrywę, dodatkowo polecam uszczelki z ASO ten drugi zestaw to +48 zł. Roboty trochę więcej ale jak sprytny mechanior to wymieni bez odkręcania wałka ssącego potrzebny tylko ściągacz do napinacza i sprytne paluchy. Dobry sylikon w miejscach tam gdzie mówi serwisówka, można spryskać całą uszczelkę preparatem do montowania uszczelek, to wszystko dobrze poskładane z pewnością pomoże uszczelnić każdy silnik.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za wszystkie podpowiedzi. Niedlugo sie za to wszystko wezme i dam znac jakie rezultaty.

---------- Post dopisany 11-03-2014 at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2014 at 22:53 ----------

Teraz zglupialem bo mechanik powiedzial ze tam nie ma napinacza. Wiec o co chodzi? Ktos mi wytumaczy gdzie ten napinacz lancucha jest, a moze.ktos wklei zdjecie uszczelki albo jakis nr czesci to pokaze i moze bedzie wiedzial o ci chodzi. Albo zmienie mechanika.

Opublikowano

Uszczelka pod glowica na 99% , robilem miesiac temu...identyczne objawy i wykryte co2....

Opublikowano

kolego tu masz pokazany napinacz i uszczelki do niego

8da79ddb72cc3991.jpg

2013_11_16_1100.jpg

napinacz_lancucha_rozrzadu_vw_audi_1_8_20v_zesta.jpg

Opublikowano
  • Autor

O, teraz juz wiem. Dzieki

Opublikowano

NIe trzeba sciagacza, wystarcza 2 dlugie strapy

Opublikowano
  • Autor

A czy w tym silniku jest zawor egr? Czy to tylko w dieslach?

Opublikowano

opcji jest kilka może tobie przez pekniety np trójnik odmy taki gumowy węzyk od strony napinacza łańcucha walić olej i smród musisz dokladnie sprawdzic to czy nie ma pekniecia na sgieciach ,scisnac palcami , ja miałem ten objaw po wymianie tej gumowej podrójnej złaczki nie ma juz tego zapachu w aucie kosztuje okolo 30 pln w ASO, dodatkowo moze spływać tobie olej po wsporniku turbo , od złączenia turba takim metalowym przewodem , jezeli mechanik tam cosnp majstrował to na bank ci nie wymienił na nowa, a olej po wporniku bezposrednio daje na blok silnika więc to również sprawdz:wink:

Opublikowano

Ja mam podobny problem. Na postoju czuć w kabinie przepalony smród szczególnie po mocniejszej jeździe a z przodu maski unosi się mały dymek. Mechanik wymienił mi jakieś uszczelki przy turbinie ale niestety dalej tak jest. Co powinienem sprawdzić dokładnie? :hi:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
Ja mam podobny problem. Na postoju czuć w kabinie przepalony smród szczególnie po mocniejszej jeździe a z przodu maski unosi się mały dymek. Mechanik wymienił mi jakieś uszczelki przy turbinie ale niestety dalej tak jest. Co powinienem sprawdzić dokładnie? :hi:

sprawdź pokrywę zaworów czy cała,ja miałem wyżłobioną przez łańcuszek i tamtędy ciekło dopiero po zdjęciu pod światło dało się zauważyć szczelinę.zaspawałem na szybko + nowe uszczelki i przestało śmierdzieć i ciec. pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.