Treść opublikowana przez Lucas_D
-
Licznik Agnlik a wymiana tarczy na EU
Witam. Zmieniałem same tarcze u siebie. Kupiłem z Allegro przeskalowane adekwatnie do wersji GB, czyli 100 nie jest tak jak w europie na 12ej, ale to w niczym zupełnie nie przeszkadza. Zrobiłem projekt zegarów sam i dodatkowo dołożyłem logotypy SLINE. Wygląda to bardzo fajnie. Sprawdzałem ze wskazaniami GPS i prędkość podczas jazdy zgadza się (biorąc pod uwagę przekłamania wszystkich liczników).
-
RADIO CHORUS - aux
Dokładnie tak jak wyżej, emulator który kupić można na Allegro.
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
Dokładnie tak jak któryś z kolegów napisał wyżej. Silniki wychodziły 163KM ale o innym oznaczeniu (BEX lub inny, nie pamiętam dokładnie). AVJ wydaje mi się że to są tylko 150KM, wychodziły w modelach ze zwykłą ośką lub Quattro. Po numerze VIN powinno sprawdzić się dokładne oznaczenie silnika.
-
czuć przypalony olej
Tak jak koledzy napisali wyżej, najprawdopodobniej uszczelka pokrywy zaworów przepuszcza i olej kapie np. na rozgrzany katalizator. Mam w swojej ten sam temat, na razie to zostawiłem i jakoś sobie z tym radzę (wyłączam nawiew na postoju lub staram się nie otwierać szyby) :-)
-
Objawy uszkodzonego czujnika temperatury płynu chlodzącego ?? nie ma błędów
Jeśli VAG nie pokazuje błędu uszkodzonego czujnika to znaczy, że czujnik nie jest uszkodzony. U mnie jak był uszkodzony jeden z czujników - ten przy chłodnicy (ale błąd był widoczny na VAG'u) problem był na zimnym silniku do momentu rozgrzania - uszkodzony czujnik mieszał w mapowaniu benzyny i auto dostawało za dużą dawkę na starcie. Pozdrawiam.
-
A4 B6 1.8 T Q AVJ Instlacja gazowa
Myślę, że OK. Mniej na mieście na pewno nie zejdziesz. W sumie to nie ważne ile spali, liczy się przyjemność z jazdy :-)
-
A4 B6 1.8 T Q AVJ Instlacja gazowa
Tak, 150km. Nie wkręcałem się jeszcze w temat zawirusowania, nie wiem jakie są wady,zalety no i oczywiście koszty. Słyszałem tylko, że można spokojnie wydusić ok 30km.
-
A4 B6 1.8 T Q AVJ Instlacja gazowa
Witam. U mnie ten sam silnik AVJ 1.8T Quattro, instalacja na Stagu i wtryski Hana, butla do pełna 43-44l. Lata na gazie rewelacyjnie. Samo miasto wychodzi 13l, średnio na butli ok. 320-340 km. Ostatnio jak przeliczyłem wychodzi ok 34zł/100km. Także uważam, że całkiem spoko. Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie auta w przyszłości to pisz śmiało, mam nadzieję że można liczyć z twojej strony również na ewentualną pomoc :-) Pozdro
-
A4 Avant 1.8T Quattro 163KM - Instalacja LPG
Ja płaciłem do swojej 2300zł (stag 4, wtryski Hana, reduktor do 250KM). 1.8T Quattro 150 KM, na gazie lata aż miło.
-
Wymiana termostatu WAHLER
Potwierdzam wypowiedzi kolegów, proponuję również oryginalny termostat z ASO.
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Jeżeli zakup termostatu to TYLKO oryginał! Nie wiem jak do kolegi, ale podejrzewam, że będzie taka sama cena. Ja płaciłem (do AVJ benzyna) 420 zł w ASO. Miałem taki przypadek, padł termostat. Kupiłem zamiennik za 270 zł (MEYLE), który posłużył 1 miesiąc i padł w nim czujnik który nie jest wymienialny. Odesłałem na gwarancję i w między czasie udałem się do ASO, żeby kupić oryginał. Nie polecam zamienników, podobno nie współpracują dobrze z autem. Nie wiem, słabsza jakość czujnika (grzałki), który otwiera termostat, inna oporność czy co? W każdym razie zamienniki to szajs!
-
A4 B7 1,8T 2,0TFSI czy inny ?
B6 i B7 to taka sama buda (na tej samej płycie podłogowej), także raczej tyle samo miejsca w środku. Latam B6 1.8T w Quattro, dorzuciłem do tego LPG i uważam ,że jest całkiem fajnie. Praktycznie samo miasto i nie wychodzi tak strasznie drogo jazda (35 zł/100km LPG). Co do awaryjności (na razie odpukać) nie ma problemów z silnikiem. Gaz znosi rewelacyjnie, pod warunkiem, że dobre podzespoły instalacji. POLECAM 1.8T QUATTRO, sama przyjemność z jazdy!
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A4 B6 1.8T Quattro AVJ 150KM + LPG głównie miasto 13l LPG
-
[INNE] Audi A3 powracający błąd 17701
Witam. Pytanie do Pana OLIVER. Czy wymieniony termostat założony został oryginalny czy zamiennik? Pytam bo mam ten sam problem. W Skodach bynajmniej (te same termostaty) jest problem, że auto współpracuje dobrze z oryginalnym termostatem a z zamiennikami są problemy. U mnie zamiennik padł po miesiącu i chyba zamówię oryginalny. Prośba o odpowiedź.
-
[ALL B6] Ogrzewanie tylnej szyby nie działa
Prośba o podpowiedź gdzie szukać lub jak się dobrać do kabli idących do grzania tylnej szyby? Mam ten sam problem, lusterka grzeją a nie działa grzanie tylnej szyby.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów A4-klub.pl! Audi A4 1.8T Quattro AVJ, Łukasz Włocławek